• Krátkometrážní

Sex ve městě - Loučení (2004) (TV film)

Elegantná a vkusná rozlúčka zo seriálom.Téma o vzťahoch,rozchodoch,zbližovaní,nerozlučnom priateľstve je nevyčerpateľnou studnicou.Tak prečo len mizerných 6 sérií.Na to aký veľký ohlas zaslúžil u divákov po celom svete,by si zaslúžil daleko viac.Ale ako sa vraví v najlepšom treba prestať.V tomto prípade je ho veľká škoda,vravím za nás,za nežnejšie polovičky..

The Wicked (2013)

A zase to tu máme..,Stále sa opakujúca partička prihlúplych teenagerov ide riešiť veci nevídané (v tomto prípade),alebo sa ocitnú v neriešiteľnej situácii.. .Tento horor s prívlastkom akční tak to už vôbec nie ma nudil a to tak veľmi,že som musela niektoré pasáže preskočiť.Hrôza a des,no v inom slova zmysle.Najviac ma dostali naši hrdinovia skrývajúc sa v kríkoch a pritom si svietiach baterkou.Akože palec hore :) Slabé 2 hviezdy za vcelku slušný nápad,no už horšie podanie a spracovanie.Celé mi to prišlo ako nevydarený remake alebo skôr pokračovanie čarodejnice s Blair.

Noviny o 17:00 (2011) (pořad)

Na záver pekného dňa by som privítala skôr viac pozitívnych správ,a nie stále iba o kalamitách na cestách,celebritách,vraždách,Romoch či politikoch,..Myslím,že aj tí najväčší optimisti medzi 19.hod a 20.hod.poriadne poklesnú na duchu.Sem-tam by sa zišlo niečo milé,vtipné,úsmevné a zaujímavé.Televízia JOJ uprednostňuje bulvárne správy a to nepovažujem v serioznom spravodajstve za správne.Privítala by som nejakú stanicu vysielajúcu správy,ktoré by nám niečo prinášali,nie uberali,a bez prívlastku Krimi.Na ORF 1 stihnú za 10 minút povedať všetko dôležité a zaujímavé čo sa vo svete stalo - u nás trvajú správy hodinu z toho asi 25 minút reklama a v správach samé blbosti.Najlepšie správy sú podľa môjho názoru v televízii TA 3.

Vzorec pro vraždu (2002)

Rafinovano spracovaný krimi thriller kde Sandra Bullock dokázala,že vie zahrať viac ako len prihlúple,laciné a múdro sa tváriace postavy žien s vtipným žargonom.Uveriteľný výkon,vážna úloha detektívky jej moc svedčala..Dokázala by som si ju kľudne predstaviť v nejakom fajnovom krimi seriály,kde by si strihla hlavnú postavu..A Ryan Gosling mal docela obstojný rozjazd na ceste za hereckou kariérou.V tomto prípade sa nemá za čo stideť...

Milý Johne (2010)

Tak tento príbeh obsahoval snáď všetky možné presladené klišé a situácie postavené tak, aby to vyvolalo stav, kedy sa naše pohlavie zháňa po vreckovkách. Osobne sa mi téma vážnejšej choroby, ktorá nepríjemne zasiahne lásku, nepáči - veď, čo môže byť pri pozeraní dojemnejšie? A presne toto sa mi nepáčilo ani pri Walk to Remeber, tá cieľenosť. A nielen to, bohužiaľ, i dej bol predvídateľný, čiže akákoľvek snaha o prekvapivý záver autorovi u mňa nevyšla..Paradoxne, najkrajšími scénami boli pasáže s otcom, najmä za ne dávam 2+. P.S: Chápem, že pre romantické duše, obľubujúce ťažkú romantiku, je toto to pravé, a v tomto duchu toto dielo asi aj pochopím, no videla som už aj dojemnejšie dojáky,kde emocie so mňou cloumali ako mali.A mala som tým pádom čo robiť,aby mi neupadla nejaká tá slzička.No toto ma nepresvedčilo..

Láska na druhý pokus (2004)

A zase som raz plakala a rumázgala ako malá...Ak plánujete pozrieť v tomto roku len jednu romantickú story,nech je to táto!Strašný doják,ale v dobrom slova zmysle.Pripravte sa, slzy budú tiecť prúdom.Jednoznačne u mňa vrchol romantiky.Pre všetky romantické duše povinná jazda!

Farma (2012) (pořad) odpad!

Nie,žiadny obdiv,ale podľa mňa skôr poľutovanie.Ich trápne vystupovanie,prejav a správanie sú často na smiech,ale potom si človek uvedomí,že je to skôr do plaču.Ja len dúfam,že takýchto ,,celebrít" bude na obrazovkách čoraz menej.Chcela som napísať,že mi je tých ľudí lúto,ale oveľa viac ľutujem tých,ktorý si články,videá a akékoľvek príspevky o nich zo zvedavosti a zo záujmom čítajú.Jednu hviezdičku im,ale udeľujem zato,že prezentujú hlúposť na verejnosti!

Clean House (2003) (seriál)

Ja žasnem ako niekto môže byť až takým bordelárom..!

Květ pouště (2009)

Milujem príbehy silných žien.. Neskutočná autobiografia autorky, ktorá zažila niečo, čo ešte aj dnes (!!!) zažije mnoho mladých dievčat - obriezka. Aj napriek tomu sa však vyrovnala so životným osudom a vybrala sa na neľahkú dráhu modelingu a popritom našla svoje šťastie, aj keď jej život hádzal polená pod nohy.. .Vynikajúce filmové spracovanie,každý si príde na svoje.. my čo žijeme v civilizovanom svete aj keď sa možno nemáme najlepšie môžeme byť vlastne vďační kde žijeme...Veľmi ma uchvátilo čo dokázalo také malé dievča, že sa dostala z úplného dna až na vrchol.Silný,úchvatný príbeh,ktorý nesie v sebe posolstvo a je volanie o pomoc.Volanie,aby sa prelomilo tiché tabu,ktoré zahaľuje utrpenie týchto žien - obetí nezmyselného zákona..Uprimne som rada,že žijem v Europe.

Disturbia (2007)

Zo začiatku pozerá z toho nevydarený,laciný film pre teenagerov.Ale to sa netuší,že prekvapenie čoskoro ešte len príde.Oplatí si počkať.Thriller postupom času naberá na obrátkach,príjemne prekvapí a ku koncu šokuje.Vskutku pôsobivé,vydarené dielko.Ale prečo v popise žánru mysteriozny?!