• Krátkometrážní

Pokoj (2003)

U těch kultovních špatných filmů se IMHO dá smát jen dočasně, jelikož se ironický materiál dříve či později během stopáže vyčerpá z monotónnosti, ale TOTO dílo je něco nevídaného. Pořád má čím překvapit. The Room z roku 2003 se prostě MUSÍ VIDĚT! A nic dopředu neprozrazovat.

Kameňák 3 (2005) odpad!

Nejhorší z alespoň původní série. Navíc ta jakoby dějová výplň je fakt děsná…

Kameňák (2003) odpad!

Dostává mě zde napsaný anglický název “Bad Joke”. Ale jsou vtipy samy o sobě špatné? Některé jsem znal, některé ne. Nemám páru, odkud znají všichni všechny do jednoho. Bohužel nejde o referenci, ale čistou prázdnou recitaci. Herci se chovají jen jako dřevěné loutky v představení pro dospělé a to někde v pajzlu. Stejně působí výplň mezi recitovanými vtipy. Děj téměř nula. Možná ten Laufer měl nějaký potenciál, ale ta kaše je moc hustá.

RoboCop 2 (1990)

Asi největší wannabe, co jsem v životě viděl. Snaží se kopírovat styl prvního dílu a zároveň přidává dějové vložky, které byly velmi slibné, ale nestydatě opuštěné, zabité. Bez zřetelného důvodu. A ten kluk… No, Verhoeven vytvořil černou satiru s nízkým rozpočtem a velkou nadsázkou, jak umí jen on. Tím pádem navázat je zatraceně těžké, tak to nezazlívám, ale zbytek mě mrzí. Pořád lepší než trojka, která z námětu doslova vytvořila rodinnou pohádku s dobrem proti zlu, nemluvě o zbytku přinejmenším live-action části frančízy.

Slunce, seno, jahody (1983)

Je to buranská pičovinka a ne lidový humor. Zdeněk Troška je duchem tak o století zpátky, nic nového. Ale na zvrhlé pudy to působí přiměřeně, že se dá upřímně pobavit. Navíc to ještě nemá přepálenou stopáž jako zbytek série.

Valentin Dobrotivý (1942)

A to byl jeden z velmi posledních roků, kdy něco takového bylo možno natočit. Včetně posledních 30 let, kdy je česká kinematografie opravdu broken. O to více si vážím tohoto filmu.

Arthur (2011)

Aspoň že obsadili do hlavní role anglického (a dokonce essexského) herce jako v originále. Jestli to ovšem nakonec není na škodu. Nic moc.

Dokonalý svět (1993)

Osobně v tom vidím tradičně výtečné Eastwoodovo řemeslo, kde je technicky vše pod palcem. Dokážu pochopit, co chtěl říci. Ovšem dá se to mávnutím ruky vyhodit z kontextu a to nepříjemným způsobem. Ať už souhlasíte či ne, po zhlédnutí celého filmu pochopíte.

Hvězdy padají na Henriettu (1995)

… a produkce: Clint Eastwood. Hm. Zahrála si tu jeho tehdejší partnerka Frances Fisher i 1-2-letá dcera Francesca, příbuzenstvo za kamerou zachováno. Ano, skutečně Clintovi bylo přes 60 a Frances přes 40. Nicméně oscarový herec Robert Duvall překypuje charismatem v každým jeho screentimu, on i Eastwood tehdy během Velké hospodářské krize 30. let byli na světě jako malí kluci (a pořád oba žijí!). Kočička stojící při Duvallově roli je velice roztomilá. Škoda, že režie i scénáře se ujali rookies přinejmenším v těchto branžích. Herec hlavní role je absolutní výhra, hledání ropného dolu a materiálních možností během velmi nepříjemné doby má velmi velký potenciál vyobrazit slasti a strasti, aby to těžko někoho nechalo chladným. A přesto jakékoli potenciální vyvrcholení víceméně vyšumí. Duvall a jeho mourovatá kočička si ukradnou film, ale pod tou slupkou najdete jen nemastnou neslanou šťávu. I když nejde o zoufalost, jak by šílená obskurita a průměrné recenze mohly napovídat.

Susogós Mackók (2008) (seriál)

Tak z tohohle vzniklo Potkali se na sídláku, ať už remake, redabing či cokoli, bláblá. Ale s českými titulky nejspíš nenajdete a základy této ugrofinštiny opravdu nemám.