• Krátkometrážní

Šílenci pod koši (1992) (seriál)

Psí město, které má notorický pouliční gang (prakticky jenom pomocí násilí) omotané kolem prstu. Proti nim parta dobráků s kobylkou, která je nová ve městě. V basketu. Slušný španělský animáč.

Pohádky na dobrou noc (2008)

A to si ty hrané Disneyovky kolem přelomu tisíciletí ještě držely nějakou tu tradici pohádky pro děti, která si na víc nehraje. Disney a Sandler, nedejbože Brand prostě nejdou dohromady a nebudou. Když někoho bodne vosa do jazyka, budeme jen tak nevinně přihlížet, wtf?

Kyeongseong seukaendeul (2007) (seriál)

Nějaké ty díly mi před dekádou a něco neušly hlavně kvůli rodinným důvodům. Dostalo mě, jak theme song neskutečně připomíná Powerhouse od Raymonda Scotta (i když tehdy jsem název neznal), pokud to odkazuje právě na pozdní meziválečné období, budiž. Pro korejských seriálů neznalé jde ovšem o vizuální bombu, která má poskrovnu za kalifornským kopcem obdoby. Na povrchní atmosféru děl posledních let typu Gangster Squad a DiCapriův a Maguirův Velký Gatsby (i když tam to bizarním způsobem fungovalo) zapomeňte. Nutno připomenout, že tehdy svět obývala jen jedna Korea a i tehdy byl Soul hlavním městem.

Na cestě (2006) (seriál)

Cestopis, který bude nejvíce po chuti důchodcům. To divadlo se straight manem si možná mohli Donutil s Bartoškou odpustit, je ho tam v takovém množství, že seriálu na vtipnosti ubírá. Jinak vizuální provedení velice povedené a zajímavé. Pokud nemáte alergii na mentorismus (paradoxně mezi herci stejného věku, ale tímto způsobem na diváka před televizí přednes zdejšího typu působí), informační hodnota je slušně bohatá. Když to tenkrát pokrylo nějakou tu školní hodinu, nešlo vůbec o ztrátu.

Neuvěřitelná příroda (2004) (seriál)

Jednou to dávali ráno na TV Prima s čerstvě novým logem, snad jen o víkendech. A protože mám pro faunu slabost, zejména tu savčí a ptačí, tak...

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Byl jsem slepým nadšenem crossoverů (pokud mi padly do ruky), ale některé PC hry je lepší nechat tam, kam patří. Pokud nejde o nějak ambiciózní dílko - s takovým rutinérem to snad ani jinak dopadnout nemohlo. Stále oproti tomu pokusu o skutečnou filmovost a vážnější look v sequelu jde zde pořád o skvost. Protože jsem si AvP1 absolutně neužil a celou dobu jsem cítil vzdálenost mezi gaučem a televizí, asi jako když se dívám na pouťovou atrakci opodál, ale na rozdíl od dvojky mi za tvůrce nebylo trapně. A to prakticky nikdy neříkám. // Japonské Godzilla VS záležitosti vypadaly jako za cenu pár jenů ze země, ale pod tou vynalézavou infantilitou a neskutečnou sebeparodií se našla i pohádečka se vším všudy. Se srovnáním je toto jen monotónní old school game play stream (AndersonTM) - bez výstřední až otravné one man show v rohu obrazovky, ale i přesto chladné jak psí čumák.

Škola "U létajícího tlustokožce" (1998) (seriál)

Těžko najít originálnější animáč ze školního prostředí. Dvě antropomorfní zvířata, zhrzelý génius terorizující školu z podzemí a nějaká ta informační hodnota. Kanadské cartoony mají ve zvyku přehánět, ale tady je vše ve správném množství. Pro SuperMax nic nebylo nemožné.

La Chouette (2006) (seriál)

CGI produkt postkrejzyfrogové éry Jamba zvířátek o sovičce s raymanovskými končetinami, které je narušován klid a v každé epizodě končí masakrem bez efektů. Zabili Kennyho hadr pro výplň mezi pořady. Srandička, u které se zaručeně bude celá rodina válet smíchy.