Herkules: Zrození legendy (2014)

Nepřišlo mi to tak špatné jak se tady traduje. Vypadá to hnusně, má to hrozné triky a výpravu a scénář je skoro katastrofální, ale zase je to svižné a má to docela dobré akční scény. Scott Adkins je věčně nasraný, takže je poměrně zábavný a Kellan Lutz by byl (v určitých kategoriích) docela v pohodě, kdyby nevypadal jako vymydlený a nagelovaný metrosexuál i po líté, několikaminutové bitvě v prachu a špíně. Kariéru Rennyho Harlina trefně shrnul uživatel Cervenak ve svém "nie práve hore kopcom."

JFK (1991)

Upřímně musím říct, že mi trvalo poměrně dost dlouho než jsem se chytnul. Ale jak jsem se chytnul, už jsem se nepustil. Díky Stoneově ohromná precizní režii a výborný hercům se ta konspirace stane natolik pohlcující a uvěřitelnou, že mi bylo jedno, že to má přes tři hodiny (předtím jsem si říkal, že mě dlouhá stopáž unavý) a klidně by to mohlo mít ještě mnohem víc, já bych pořád zíral s otevřenou pusou. Závěrečná soudní scéna je čistá filmařská dokonalost.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Krásná práce. Skvělý scénář, skvělá režie a kopec skvělých nápadů. Takhle dobře jsem se po shlédnutí filmu necítil dlouho. Jsem si jistý, že Trevorrow nám zaspílberguje líp než Joe Johnston.

Zombie Apokalypsa (2009)

Zombie škvár se vším všudy. Parta drsňáků, ponurá atmoška, špinavý vizuál, dementní scénář, obří armáda zombíků a hektolitry krve. Být to lépe sestříhané a zbavit se to několika hluchých míst byla by to krásná ukázka pokleslé filmové blbiny a dal bych čtyři hvězdy. Takle jen za tři. Ale bavilo mě to hodně. P. S.: Ta scéna s mačetou je fakt cool.

Úsvit mrtvých (2004)

Snyderův debut, se kterým vtrhnul na scénu s dravostí a odvahou, kterou mu musel leckdo závidět. Drsné, brutální, nekompromisní a zábavný. Nátěr jako prase. K dokonalosti mi jen chybí lepší tempo v prostřední části.

Strážci Galaxie (2014)

Do útěku z vězení považuji film za geniální. Výborně představuje postavy, nové světy, James Gunn jede na max a já si říkal, že je to lepší space opera než jsem si vůbec představoval. Po útěku začne vystrkovat růžky (nebo chapadla či jiné tělní výrůstky) příliš modelová zápletka a málo hrozivý záporák (za což Lee Pace fakt nemůže) a Strážci ztratí část ze svého šmrncu. Čekal jsem větší nářez, pořád je to ale stylový, ohromně vtipný blockbuster. Že to má perfektní triky a bezva herce snad už u MARVELU ani nemusim říkat.

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Zatímco jednička u mě vyfasovala dvě hvězdy jdoucí směrem k jedné, dvojce jsem dal dvě jdoucí směrem ke třem. Byl jsem vlastně i docela mile překvapen tím, že mě to nudilo mnohem méňe než jsem čekal, pobuřovalo mě to jen občas a po čtyřicetí minutách jsem narozdíl od předchozícho dílu neměl chuť radši vydlabat si mozek z hlavy lžičkou. Akční scény poměrně fajn (citelné zlepšení), i když krátké a podivně ukončované. Jamie Foxx by byl fajn kdyby jeho postava nebyla takový otravný, politováníhodný blbeček, DeHaan strašně super. Giamatti má tady hrozný přízvuk a z toho Csokasova jsem se měl chuť zastřelit. Hudba Hanse Zimmera neskutečnej nátěr. Zbytek zhruba co jednička. Takže opět pro mě nedobrý, těžce stravitelný guláš, v tomto případě s několika obstojně chutnajícími kousky, ke kterým rozhodně nepatří pubertální fracek Peter Parker. Nemám vlastně ani moc rád toho Raimiho Spíďu, ale ten Webbův mě zatím docela vytáčí. Pokud ale vydrží gradace mohla by se mi taková čtyřka i docela zamlouvat. P. S.: Doufám, že to jak hlavní hrdina stáhne záporákovi kalhoty se chytne a já uvidím jak ve třetích Avengers Iron Man s Capem stáhnou kalhoty Thanosovi, nebo Batman stáhne v novém Snyderově snímku kaťata Supermanovi, to je totiž ten pravý čin hodný superhrdiny.

Holka na hlídání (2007)

Strašné zoufalství. Paul Giamatti a Chris Evans fajn, ale mají neskutečně málo prostoru. Několik super nápadů utopeno v neuvěřitelně modelových situacích a charakterech, otravném voice-overu a trapných moudrech. Humor jsem prakticky nezaznamenal, ale za to nudu v jednom kuse. Protože filmy zásadně nevypínám před koncem, měl jsem po hodině chuť se něčím těžkým praštit do hlavy, abych se vypnul já. Film ve kterém mi moje oblíbená Scarlett Johansson přijde nudná a otravná si ode mě vyšší hodnocení nezaslouží.

Zombies: Den-D přichází (2008)

Že to nebude nic extra jsem věděl do 10 minut. Když vojanda vytáhla kvér a druhý voják překvapeně udělá: "Oh shit." a ona mu odpoví, že není nabitá, věděl jsem, že to bude hodně špatný. Během synchronizované apokalypsy (všichni nakažení se promění skoro ve stejný okamžik) to ještě docela jde, protože je to rychlé, i když nehezky nasnímané, špatně sestříhané a nechtěně vtipné (efekty, zvuky co vydávají zombíci, pár dialogů a hlavně to, že si frajer udělá zbraň z berle a pilky na kosti a sváže to obinadlem). Později to ale poleví na tempu a vtipnost se překlopí na otravnost a snímek mě začal hrozně nudit. Posledních 20 minut jsem myslel, že se zombík stane ze mě.

Království (2007)

Silné čtyři hvězdy. Pustil jsem si to den po nemilém překvápku jménem Act of Valor, takže je to možná trošičku nadhodnocené, ale ve srovnání s tím má Království naprosto parádní zápletku, živé postavy, bezva dialogy a hlavně hustokrutou akci. Jo a taky to má úžasné úvodní titulky.