Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Včera jsem si po stopadesátiletech pustil telku, a letěla tam tahle parodie na Indyho(ne na toho rapera, ale na Jonese), je to Tvfilm a tak to i vypadá. Hlavně že si to ze sebe dělá srandu, svižně to utíká, a to tak že když se jdete vychcat tak vám vlastně z filmu nic neuteče. Jen by mohl být Flynn větší kanec a trochu si zarajdovat. Vypadal že už dlouho nesmočil. Jo a jak ten film vlastně skončil?

Do nitra Planety opic (1970)

Film má dost nelogických aspektů, ale to mě vůbec nesere. Mě to strašně bavilo a líbí se mi tenhle svět. Na jedničku to nemá, ale nezůstává pozadu. A i druhá opičárna u mě zůstává nadprůměrem. Oproti jedničce je to "více sci-fi", a zase tu máme efekt "hle, lidi jací jste hlupáci, co tvoříte a co to může způsobit". A zase Linda Harrison, ta je hustá, neumí mluvit, je to zajímavá role, celý film pobíhá a dobře se na ni dívá, líbila se mi mnohem více než v jedničce. Když si to sečtu, tak mě to prostě opravdu baví, efekty odpovídají době, film má myšlenku, a svižně utíká.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

Že tomu hodí někdo tři, ok, ale 2 hvězdy? Smích. Tohle bude ten případ, kdy příjde pár chytrálků, napaří tomu po dvou hvězdách, a všichni za nimi běží a papouškujou jaká že to byla sračka. No, Sethe, ty fakt neumíš hrát. Ale ani mi to tolik nevadilo. Přitáhl jsi do svého filmu super partu, hlavně Charlize, že jo, ehm. A ostatní taky bomboví. Western je husté prostředí pro komedii. Jo, jo, má to mouchy, ale ani vteřinu! jsem se nenudil, nevadí mi nechutné vtipy, ani ty které se točí kolem prdů a hoven a hnusu, přijdou mi vtipné. Museli jste se nasmát při natáčení, a navíc chvilkama jde vidět opravdu dobrá režijní práce. Hudba, paráda. Jsem rád že jsem to viděl. Po traileru se každý asi těšil, a já ani zklamán nebyl.

Planeta opic (1968)

Velice vyvedená opičárna. Jedno ze špičkových sci-fi. Naprosto svižný děj, super příběh, pěkné zpracování, tak bombasticky to utíká. A na konci dobrá pointa. Hodně se mi líbilo, že si ten frajer hned vzal k sobě ženskou, ať můžou plodit.. Prý: Ty budeš moje nová Eva... Super. :D

Sousedi (2014)

Oddychovka, a to jsem potřeboval. Ale zas tak mi to nesedlo. Nemusím Efrona. Tráva, ty americké chlastačky v baráku.., které naserou Rogena, protože nemůže spát, že ano, a začíná bitva, mladí vs. ženáči s děckem. Zasmál jsem se párkrát, a Rose ukazuje, že i v takové prkotině dokáže zahrát. Mám ji rád. Malinko se to odchyluje od běžných průměrných komedií. Klidně do toho běžte, žádné zázraky se sice nedějí...Dívat se na to fakt dá, jen ten Rogen by se neměl svlíkat. PS: Byrne vyhrnuje blůzku.

Pod kůží (2013)

Velmi dobře to začíná, myslím po vizuální stránce. A film je plný pěkných obrazů. Oficiální text distributora napovídá o čem film je, jenomže kdybych si ho nepřečetl, tak to z filmu neusoudím, není zde vysvětlení, ani jedna scéna která poví-ano takhle to je. Nic. Prostě nechápete co se děje. A to je ojeb, a režijní mínus, který prostě nejde odpustit. Nejde. Film hýří jakousi hypnotickou atmosférou, kterou má sice ještě znásobit hudba, jenže ta se tady omílá pořád dokola, jedna a tatáž. Scarlett šlápla vedle, na tohle neměla kývnout, a svléknout se, když už, v nějakém jiném filmu. Skotsko tomu sedí, naprosto. Film s podobnou atmosférou, obrazy, snažící se vyvolat v divákovi, že tohle je nějaké umění, nebo sonda do hloubky, se dá natočit mnohem lépe. Na mě to nezabralo, a ani kdybych byl zkouřený tak tomu více než dvě prostě nedám. Promiň Scarlett, ty za to nemůžeš, Glazer to prostě nedal, vlastně posral.

Hezké holky, jedna jako druhá (1971)

Film erotičtější než můj profil. I když působí zdánlivě jednoduše, neskutečně baví. Až do poslední minuty. Vůbec se Tarantinovi nedivím, že ho má v Topce. Holky opravdu jedna lepší jak druhá.

Koupili jsme ZOO (2011)

Nedávno jsem si ho dal podruhé, a našel v něm lepší zalíbení. Za vším tím sentimentem se totiž skrývá něco víc, je to tak lidsky podané, a je tu mnoho scén které mě v tomto hodnocení utvrdily. Příjemně se na to kouká, film je prosluněn, a natočen v hezkém počasí. Matt Damon začal dokonce i měnit výrazy, a moc se mu to vede. Scarlett řekla o své roli, že je ráda, že si konečně může zahrát obyčejnou holku, a zahrála ji tak neobyčejně, a to neukázala ani kotníček, kamera se na ní soustředí velmi často. Film rozzářila i second girl Elle Fanning, milé to stvoření. Na první pohled běžný rodinný film, který vás ale baví každou minutou více a více. Na poprvé jsem ho nedocenil, napodruhé náramně užil. A není to tím že měknu, já kurva neměknu, ten film je prostě dobrý. (Ano, tu kurvu jsem si nemohl odpustit.)

Mannaja (1977)

Zdejší komentáře říkají že je to poněkud ostřejší western, a opravdu je. I když mnoho fousáčů zde padne kulkou, a těch mrtvých je nepočítaně, je zde i bičování, a dost velká řezba, kdy to opravdu lítá. Debilové, idioti, je vás 28 pušek a on je sám! Hodně kvalitně vypadala scéna kdy zase lítají kulky, a do toho se střídavě vsouvají střihy s kabaretem, kde se tancuje a hraje hudba. Takže bum! bum!, střih, a holky tancují, a zas bum" bum!... Zápletka super, a pořád se něco děje. Opravdu to odsejpá. Miluju tu westernovou hudbu, ale nejvíc, nejvíc je prostě sekyrka. To je fakt styl.

Il tuo vizio è una stanza chiusa e solo io ne ho la chiave (1972)

Sergio tohle umí, je to jeho styl. Znalci předlohy od Alana Poeho asi tuší jak to dopadne, to podle mě ale nic nekazí na podívané. Vraždy zde nejsou nijak brutální, a film má spíše co do thrilleru. A musím zmínit Edwige, její postava-Floriana-je ochotna poskytnout trochu rozkoše ve jménu zvrhlosti, takže opět ukazuje cecíky. A Strindbergová se nenechá zahanbit, takže odhazuje šat také. Dobře vystavěný příběh, giallo se zde trochu vytrácí ale pořád tam je, a i Satan (kocur) si to dal, zahrál si na piráta, jen neměl pásku přes oko. Lákadla filmu-Fenech a Sergio Martino.