Zbav nás od zlého (2009)

Styl, jakým točí seveřani filmy, a dramata obzvlášt, to je prostě kapitola sama o sobě. Tak depresivní, ponuré. Zde ve filmu se setkáváme s ukázkou toho, co dokáže rozzuřený, pomatený, a opilý dav lidí. Aby začlo takhle šibat jednotlivci, no jako, stává se, jasné, ale kolektivně to jde mnohem snadněji. Člověk je obviněn z vraždy, všichni zešílí a chtějí pomstu, až na jednoho, ten ho vezme k sobě do domu, kde má manželku s dvěma dětma. Dav, opilý, a poblázněný si pro chlápka jde. Naprosto stylová režie, kamera, ten tmavý filtr, přes který je celý film natočen, všechno tady do sebe zapadá. Psychologické drama, které v druhé půli přejde do ostřejšího stylu. Filmařina, na kterou se parádně kouká. Režisér Bornedal trochu upoutal mou pozornost.

Extraterrestrial (2014)

Jak dlouho jsem neviděl ufounskej film? No, dlouho. Ale tohle, tohle stálo za podívanou. Žádná srajda, jak by se mohlo zdát. UFO filmů moc není, tak ať mi nikdo nevykládá že tohle je totální píčovina. Ten film si na nic nehraje, příběh jde sice bokem, a scénář chvilkama klouže, ale atmosféru to má, herci hrajou, kamera a vizuál taky v klidu. Od poloviny se mi zdálo že to tak nějak vázne, ale pak se dostaneme i ze Země, zase je to o něčem jinem. Zase jsem se zakoukal. Malinko me sralo to věčné chození po tmě, a tmavá obrazovka. Třeba ale triky, a vzhled lodi apod. to jako v poho. Furt jsem to držel na třech hvězdách ale nechám se unést,.,... necháš se unést? jako ufounama?? nechal jsem se unést ufounama, ti mi narvali cosik do prdele a já dávám čtyři.

Kung Fury (2015)

Total úlet, grindhouse videohra, až jeden zavzpomíná, styl ala 80's, styl 8mi bitových her. Výsměch a zároveň pocta téhle době, a stylu. Prostě mrkněte na to, vrácení v čase, Thor, dinosauři, zrnící obraz, Hitler, to je kombinace k zulíbání. Sandberg si tady dělá z toho totální píču, ale je to konstruované tak, že je to všechno naschvál, je to cílené a mě cukaly koutky skoro celou dobu. Pět hvězd, a to naprosto bez keců...

Laggies (2014)

Ale jo, pohodička, není to přeslazené, a dobře se na to čumí, malinko slabší rozjezd, ale to už tak u filmů prostě bývá. Obsazení v poho, jako Keira je mi ukradená, ale ve filmech se mi na ni dívá dobře, je to dobrá herečka, Sam Rockwell, to je prostě týpek, a Chloe, to je srdcovka. Celé téhle trojci to klape. Žádný velký hit, ale jednoduchý film, což je fajn, prostě život, láska, vztahy, pořád něco, takové nekonečné téma, a tenhle film to pojal tak, že se na to to dá dívat.

Girlhouse (2014)

Naprosto bez nápadu. Když máte film plný kundiček, a navíc krev, co asi tak na něm zmršíte? Že to snad ani nejde? Alo jo jde, Girlhouse je ten případ. Loverboy, tlusté prase, které nemá dobrou zkušenost s holkama, je nasraný, a to jakože kurvaže. Jak už pohár nasranosti přeteče, tak se sebere, vezme si kufříček s vercajkem, a jde si to s babama vyřídit osobně, že ano. Vraždy-nuda, ta nahota nic nezachrání, a nejde mi do hlavy hodnocení vyšší jak tři, protože tohle je prostě prachsprostý brak, a ne vyvraždovačka která má koule. Slasher, který má pěkně scvrklé malé kulky. Jestli tam bylo nějaké napětí, tak bylo nulové, jo, takže nebylo. Když mám barák plný mladých holek, a obrovského nasraného zabijáka, tak to prostě musí lítat, ten film musí fakčit kurňa. Jsem nasraný, nelíbilo se mi to.

The Canal (2014)

Ten popis filmu tady je pěkně o hovně, je to takhle-prostě borec žárlí na svoji starou, tuší že mu ji chce někdo fiknout, respektive, že ona si chce fiknout s někým, prostě člověkové pořád chtějí šoustat, a ta herečka tady taky. Tak ji sleduje, vidí co vidí, a ona potom zmizne.. Nezmizne mu před očima, ha ha, to ne, prostě je nezvěstná. Borcovi z toho začne šibat, má haldy a tak, a hádejte kdo ji zabil!! Takový horor třechbodového ražení, který neurazí. Prostě Kanál.

The Damned (2013)

Na poli hororového žánru se objevuje tak málo kvality a tak jsem rád za každý alespoň trochu solidní snímek. The Damned je jeden z nich, když už se prokousáváte tolika srajdama, a pak narazíte na něco trochu koukatelného, to prostě potěší. Damned je dobře zvládnutý, vůbec jsem s ním neměl problém, duchařina, krev, solid, velmi solidní gore, pár lekaček, kamera a obraz taky stojí za to, atmosféra je spíše jen taková chvilková, chvíli je pak není.. no, nemá to gradaci, ani příběhově, ani napěťově. To ale vůbec neva, nižší hodnocení zde, jak už jsem se přesvědčil mnohokrát, je způsobeno, že hodnotící prostě nejsou cílová skupina těchto filmů, já ta skupina jsem, čtyři. Né tak poctivé jako jindy ale čtyři to jsou. Těch koukatelných hororů je fakt málo..

Neutečeš (2014)

To že režisér přišel s něčím jiným to už mu nikdo neupře. S někým se vyspat, a získat tak prokletí, že vás honí démon, který vás chce zabít, dobré no, tak já bych se toho zbavil hned, že ano, stačí se totiž vyspat s někým a ona si ta obluda už bude kráčet za ní, nebo za ním.. Film je silný v momentech, ale jako celek ne, čekání než si to pro dotyčného příjde totiž omrzí, jen se to opakuje, oni ujedou, pak to doleze, pak zas, ááááááááá potom zase. Nepřekvapí, nudí. Vizuální stránka je ale bezchybná a suprově ladí s tou hudební, to jsem už dlouho nezažil. Mladoši jsou neokoukané ksichty, a celkem sympaťáci, ale tak stupidní chování, a ten scénář, fujky, fujky. Nicméně jestli pojede David Robert Mitchell v těhle kolejích, a nad výsledkem lépe zamaká, těším se. Snad mu to vyjde.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

Koukám na naprosto skvělý film, co se filmařiny týče, ale prostě mě nudí. Koukám na zpracování, je to skvělé, ale nebaví mě to, a měl jsem problém to dokoukat.

Storm Warning (2007)

Na scéně se objevuje jen slabá parta lidí, sestava 3 na 2, tři si chtějí pohrát, a ti dva by to nejraději přežili. No a sejmout tak málo perverzních fekálních, odpudivých, plesnivých, zaflustaných, píčo to byli hnusáci nadržení, prostě s tak málo hajzlama se vypořádáte hned, a to až na konci filmu, ale za to, ty jejich zabití stojí za to, a nápadem se nešetřilo. A ten zbytek, klasika, úvod filmu, jo,jo jedem na vodu, jasné, ... ztratili se. Ale než přijdou na řadu zabíjačky, tak se můžeme kochat suprově odpudivým barákem, fakt hnus, a když přijedou taťka s klukama, slizouni, a chtějí ojet tu ženskou, nemám rád znásilňování, šit! 82 min, super, a když začla hrát ta countryovka, a ten slizoun sedl do toho svýho stroje, sranda. Co mě fakt štvalo, tak to byl ten manžel, totální máslo, přizdisráček, o všechno se musela postarat jeho stará.. lofásek s debilním ksichtem, a ještě ani neuměl hrát.