• Krátkometrážní

Separation, The (2003)

Co bůh spojil, člověče nerozděluj !!! Všimli jste si někdy, že když nasajete určitou vůni ( nikdy si ji později nemohu vybavit ), tak se vám vybaví to nejhezčí = když jste byli úplně malí ( asi jako embrio ) a cítili se součásti maminky ? Plně ten film chápu.

To je vražda, napsala (1984) (seriál)

S některými seriály člověk vyroste (je nucen, protože to stále opakovali v TV a nedalo se ubránit). Jessica je starší dáma, která je babička MacGyvera ! Ovládá těsnopis, je zvědavá jak soused za plotem, ucítí pach krve do 100m, je po přechodu, trvalou má i když vstane z postele, nemá falešné zuby, tělo jako 18ka, nemá knírka (protože si ho vytrhává), zná se s každým, kdo něco znamená a vždy má u sebe kabelku. Já ji mám rád, je to určitě lepší než senilní Matlock! Seriál se tváří, jako že po vraždě už je všechno v pohodě a Jessica začíná špiclovat. Jo a nezapomeňte, že Jessica je také babičkou Chucka Norrise, proto jí ještě ze strachu nikdo nezabil.

Zodiac (2007)

Kdyby tento film udělali o 1/2 hodiny kratší, možná by ke konci tolik nenudil. Jinak skvělá atmosféra, kostýmy, výprava, autentičnost.

Requiem za sen (2000)

Silná záležitost podmalovaná velmi dobrou hudbou. Feťácká témata jsou zajímavá, ale tento se ještě kříží s osudem matky, která si vsugeruje, že ještě není tak stará a nechce vůbec vidět realitu. Teleshoping zblbne svým omíláním každého. Hudba v tomto filmu dělá 50 % zážitku + rychlé střihy z prostředí syna i matky. Díky tomuto filmu jsem objevil hudbu od Kronos Quartet !!! Requiem za sen je sice vizuálně úchvatný ,ale postrádá to "něco", které je v Pí

Dva muži ve městě (1973)

Životní příběh člověka, který nešťastně dopadne. Všechno to jsou vlastně jen střípky náhod a osudů, které určí konec polepšeného muže. Zajímavá je ukázka komisaře, kterému se práce změnila v osud = nechodí do práce, je předurčen k tomu, že čístí svět od zločinců, je neomylný (alespoň si to myslí). Padne tam zajímavá věta: Zákon by měl obsahovat spravedlnost i smysl! Jak je možné, že v posledních letech se trestá tak rozdílně = u nás kupříkladu za zabití dostanete 10 let, ale za mučení malého dítěte třeba jen 3 roky! Nepochopitelné. A proto je tento film zajímavý - ukazuje, že se sice dostane nejvyšší trest podle důkazů, ale v souvislostech k tomu byl dohnán - to ovšem již nikdo nevidí. Opět výborná hudba.

Za branami pekla (1997)

Pěkná hudba + budy junkies movie + vychrtlá černoška s medovým hlasem = lehce komediální film 3 feťáků, co chtějí přestat. Nenudí ani nenadchne. Líně se nesete v tom feťáckém oparu až do konce. * Všimli jste si jak Tupac má protáhlou lebku až hodně dozadu jako Alien ?

Tři mušketýři (1993)

Nevím, proč si vždycky USA myslí, že umí všechno lépe. Pro mne nepřekonatelná verze zůstane navždy s M. Yorkem. Už jenom ti herci kazí v této verzi film.

101 dalmatinů (1996)

Film vtipný v té době. Glen Close vdechla ďábelský nádech pro Cruelly De Vil = představuje nám takovou jinou sběratelskou vášeň :-)

JCVD (2008)

Silné 4* až za 2. půlku !!! Film je ze začátku lehce laděn do komedie. Ukazuje nám JCVD jak bere každý film, jen aby měl peníze i když chce jiné role. Popisuje také jak je těžké se stále přetvařovat pro fanoušky - každému se nezavděčí. Moc se mi líbila osobní vsuvka, kde celý svůj život shrnuje. Konec velmi silný.

Strašáci (1971)

Myslel jsem si, že to zase bude film, u kterého se sice budu bát - ale bude to takový ten povrchní strach, co rychle zmizí. Tenhle film není strašidelný jako horor s chlápkem, co běhá s mačetou. Tohle je ukázka situace, která se může stát kdykoli. Stačí trochu a je to - všichni moc dobře víme, jací ve skutečnosti jsme. Matematik je tak dlouho strkán do kouta, až přehrada praskne. Vždy, když se na světě něco takového stane, se pak všichni okolo diví, když člověk, který byl šikanován se začne bránit a vystřílí celou rodinu uzurpátorů přes chodbu ( příklad ). Zvlášť na vesnici jsou předpojatí a myslí jako jejich dědečkové (ne samozřejmě všichni).