• Krátkometrážní

Princezna ze mlejna (1994)

Tahle pohádka je takový úlet, že je na hranici odpadu, ale protože je celá pohádka v duchu naivním, tak je to i pěkné.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Nevím, je to sice propaganda jak řemen, ale takový český komunistický Columbo no :-). Bylo to hodně prorežimové a líbivé.

Kladivo na čarodějnice (1969)

Něco tak brutálního můžeme natočit je my. Syrové, surové, reálné, nešťastné. Většího českého dramatu/hororu snad ani není. Z Vladimíra Šmerala, bodrého šenkýře, se během okamžiku stává opět inkvizitor, protože šlechta nemá peníze a zástěrkou se stane čarodějnictví. Tento film´mne ještě více utvrdil v lidské hlouposti a nespravedlnosti, proto nemám rád jakékoliv náboženství - zvlášť křesťanství, které nás ovládalo 2000 let a věčně nám něco zakazuje. Neříkám, že všechno je od nich špatně, ale převládají spíše negativa = dogmatismus ve věci sexuální, historické, příjímat jakoukoliv novotu, zázraky atd. Nejhorší je, že křesťanství je v nás už bohužel zakořeněno - stačí jen, když se něco stane a hned každý už ze zvyku volá: pane bože !!! Už to je síla jejich moci.

Beavis a Butt-head dobývají Ameriku (1996)

Taky nemám rád tyto primitivní animáky, ale ke konci už to bylo fakt skvělé. Dva primitivní a-teen, kteří celý život jen čumí na TV a chtějí zasunout ( oč jiném také život je že ? ). Stupidita s jakou řeší problémy je skoro uvěřitelná a Cornoholio mě dostal + všudypřítomné prohledávání dutin :-)

Falco (2008)

Týden před shlédnutím v kině, jsem přehrál většinu klipů na youtube a mockrát přeposlouchal Best Of od Falca. Pár životopisů hudebníků jsem již viděl a tento evropský je takový při zemi, žádný Hollywood - prostě evropské, tudíž více uvěřitelné. Představitel byl opravdu identický a v některých scénách mě až mrazilo (Jeanny) - klipy jsou opravdu přesně podle předlohy přetočeny. Přízvuk herce byl perfektní a gesta také. Je vidět, že herce dělá také příležitost, když si vemete v čem představitel dříve hrál. Je to vlastně takové hudební drama o nevyléčitelném alkoholikovi a narkomanovi. Skvělé role zde měli i Falcova máma a žena. Do konce roku mám přeFalcováno :-)

23 (2007)

Geniální nápad, ale ke konci to ztratilo smysl.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Skvělá komedie a schyzofrenii a třech černých synáčcích, co kurva potřebujou stýpko na ten zamrdej Yale :-). Bílek, co vyvraždil celou svou rodinu a policista, co nabízí svou horkou klobásu na nádraží :-) Nejlepší komedie s Carreym

Cable Guy (1996)

Moc se mi líbilo to povolání kabeláka a Carrey hrál skvěle maniaka. Nedoceněný film.