• Krátkometrážní

Carrie (2013)

Veľká škoda amatérskeho výkonu hlavnej predstaviteľky Carrie, je to taká detská Holywoodska hviezdička, ktorej sedia viac role ako v Kick ass, žiaľ Carrie bola pre ňu príliš veľkým sústom a na moje hodnotenie to vytiahla aspoň Julian Moore, ktorá stvárnila bigotnú, psychopatickú matku absolútne dokonalo. Inak sa príliš od jedničky dejovo neodklonili, takže žiadne veĺké prekvapenie sa nekonalo a je to v podstate len obnovená verzia povodného spracovania.

Co jsme komu udělali? (2014)

Pretože som počula a čítala o tejto komédii samé superlatíva, odhodlala som sa zájsť na ňu do kina. Musím priznať, že som mala vysoké očakávania a v podstate som ani nebola sklamaná. Je fakt, že keby som ja takto ospevovala nejakú komédiu, bol by to ostrejší masaker, ale scéna s marseillaisou ma úplne rozsekala, až som sa rehotala na celý sál. Tak som sa nezasmiala už dlho. Sympatický herci a celkom uchádzajúce dialógy, ale z tejto témy sa ešte stále dalo vyťažiť viac. Napriek tomu celkový výsledok uspokojivý a vrelo doporučujem.

Svatební váza (1974) odpad!

Prečo festival otrlého diváka? Nazývajme veci pravými menami, viac by sa hodli názov festival úchylného diváka. Zrejme nie som umelecky tak na výši, aby som docenila podobný klenot kinematografie a nadšene chrlila superlatíva o tom, ako nádherne je požierač hovien a zoofilný deviant stvárnený a čo všetko jeho odpudzujúce a choré správanie symbolizuje. Takéto a podobné výtvory vo mne dokážu vyvolať len nauzeu a som za to skutočne rada. Myslím si totiž, že niektoré hranice nie je nutné, za každú cenu, prekročiť. Mystiku si predstavujem rozhodne úplne inak a neláka ma ani hĺbanie nad tým, ako sa vlastne vyberá hudba, ktorá vhodne podfarbí požieranie výkalov či sexuálne zneužívanie zvierat. Pre mňa by malo rovnakú umeleckú hodnotu, keby sa tvorcovia natočili pri sraní a pustili si u toho trebárs aj Morriconeho, taký som ja barbar! Filozofovanie o hovne nie je nič pre mňa.

Užívej si, co to jde (2009)

Definitívne sa mi potvrdilo, že je Woody Allen geniálny! Skeptický neurotik Boris je úžasný a každá jeho hláška vo mne vyvolala hlboký súhlas a zároveň za daných okolností vo filme, aj salvy smiechu. Keby bolo viac takýchto premýšľajúcich, netaktne pravdovravných ľudí, bol by náš svet krajším miestom pre život . Niektorí tu píšu, že je Boris pesimista, mne sa však zdá, že je len notorický realista, ktorý si ten bordel okolo seba zbytočne neprikrášľuje a nebalamutí si hlavu vierou, alebo podobnými barličkami. Myslím, že som konečne našla svoj idol:) Komédiu vrelo doporučujem.

Povídky z New Yorku (1989)

Musím priznať, že asi najviac som sa bála poslednej poviedky od Allena, pretože nie všetko čo vypúšťa z tej svojej škaredučkej hlavičky, by malo uzrieť svetlo sveta. Tentokrát ma však dostal úplne do kolien. Neviem, či súťaživosť s ostatnými dvomi velkánmi svetovej kinematografie z neho dostalo maximum humoru a minimum prázdnych kecov (ako v iných jeho dielach) , ale naozaj som sa božsky bavila predovšetkým na jeho poviedke. Sklamaním bol Coppola a Scorsese lepšie 3*. Nečakajte nič náročného, ale na pobavenie to stačí.

Babadook (2014)

Vyzerá to, že nie som objektívny hodnotiteľ, pretože mi vadí násilie na zvieratách j vo filme, tým pádom nebudem bodovať a odbavím to len stručným komentárom. Tento hororík je priemerný čo sa týka ľakačiek a aj výkonov hlavných postáv. Strašidielko je roztomilé, ale koniec ma absolútne neuspokojil, nechcem spoilerovať a prípadným záujemcom skaziť zážitok, ale hlavne posledných pár minút podozrivo pripomínalo rozprávku. Keby som hodnotila, myslím, že by zo mňa nevypáčil nikto viac ako 3*.

Nebohá paní Pomsta (2005) odpad!

Je zvláštne ako v každom druhom kórejskom, japonskom či čínskom filme patrí už k zaužívanej tradícii zavraždit nejaké to zviera. Najlepšie ak je to šteňa, ak nie to tak aspoň slon, opica, mačka, alebo rybička, prečo ju napríklad nenaporcovať za živa? Ja neviem, nazýva sa rasizmom aj to, ak je mi na zvracanie z pokrútenej, zvrhlej psychiky príslušníkov týchto národov? Pretože ak áno v tom prípade sa zo mňa stáva rasistka.

The Orca Awareness Project (2014)

Deti majú niekedy viac rozumu ako dospelí, len škoda, že to v nich časom akýmsi zvráteným sposobom pokrivíme.

Velká ryba (2003)

Keď ja neviem, no... Nejako ma znervózňovalo to prvoplánové citové vydieračstvo. Vidím na ostatných a aj na sebe, že na koniec zafungovalo skvelo, ale musím kvoli nemu strhnúť jednu hviezdičku. Inak, celkove je to jeden z lepších Burtonových počinov, ak sa radi strácate vo svete fantázie, určite doporučujem.

Stůj při mně (1986)

Milé, chvílkami až poetické..a stále som sa nedozvedela, ako to dopadlo s tým Goofym...