• Krátkometrážní

Už teď mi chybíš (2015)

Americké ženy zvládajú aj rakovinu ľavou zadnou. Nie že by som potrebovala viac pátosu, ale trochu viac hĺbky a uveriteľnosti by neuškodilo. Všetko bolo ako jedna obrovská jazda lunaparkom. Tak trochu sklamanie, ale na odpočinok to ušlo.

Jurský svět (2015)

Ale tak všetko, kde niečo čo nie je ľudské masakruje davy homo-sapiens je pre mňa príjemným rozptýlením, len tých obetí na stranách pánov tvorstva mohlo byť kľudne viac. Faktom žiaľ je, že aj keby dinosauri vyvraždili celú civilizáciu, ručičky váh by sa ani nepohli.

Dánská dívka (2015)

Tak jasne, tí čo hodnotia za tri a menej sú pohoršení, že manželka okamžite nekopla svoju polovičku do riti, kvoli tomu, že je transexuál. Je asi dosť ťažké predstaviť si, že sa niekto dokáže zachovať lepšie než ako hnusný egoista. Dokonca aj v správaní Gerdy bol egoizmus, ale bola to žena ktorá milovala svojho manžela a nevidím dovod, prečo by nemohla podporiť toho, koho miluje. Niekedy ženy robia aj bizarnejšie veci milí skeptici. Nie všade a pre všetkých platí merítko- podľa seba súdim teba. Vizuálne nádherné. Herci skvelí a je len logické, že do role transexuála neobsadia drevorubača, ale zženštilý typ muža. Redmaynovi som to zožrala aj s topánkami. Po dlhej dobe kvalitná dráma.

Justice For Keith Mann (1996)

Jedna z najobdivuhodnejších postáv v boji za práva zvierat. Je striktným veganom a zakladateľom Animal Liberation Front. Za svoj aktivizmus bol uvaznený, naďalej sa však aj po prepustení angažuje. Jeden z mojich veľkých životných vzorov a skutočný milovník zvierat, ktorý si váži nie len ľudský život. Dúfam, že to, za čo bojuje pretrvá a inšpiruje mnoho ďalších v boji za zlepšenie životných podmienok zvierat po celom svete!

Osm hrozných (2015)

Na moj vkus ukecané až strach a koniec zase príliš silné kafe... Trochu sklamanie, ale za štyri to vydá.

V bolestech (2013)

Found footage neznášam! Ale upírie námety milujem a milujem aj každý boj dobra so zlom. Páčilo sa mi, že príbeh nebol príliš mysteriózny a že neboli zobrazené nijaké surovosti so zvieratami. Dobrý film sa dá natočiť aj bez zbytočného utrpenia, alebo propagovania násilia na zvieratách. Hlavný hrdina bol patrične rozpoltený a preto proste musel byť sympatický. Keby som jeho vírus dostala darom ja, presne viem koho by som mala na jedálnom lístku. Každopádne ani on si nevybral zle, akurát každé štyri dni nájsť pedofila či vraha.. myslím, že keby to bral ako to príde mal by viac potravy a morálne- uznajte, ktorý človek už je najneskor v dospelosti nevinný? Každopádne čakala som menej a tak pre mňa milé prekvapenie.

Za lepší život (2011)

Prečo ľudia majú deti? Presne ako vo filme odpovedal otec svojmu synovi, aby mali prečo žiť. Je smutné, že nevidia všetko ostatné krásne a vzácne na svete. Je smutné, že nechcú urobiť práve pre svoje deti tento svet lepším. Každopádne otec sa snažil, ako vedel a príbeh bol pútavý a plný emócií, netlačil však na pílu a to sa cení. Keby mal lepšie posolstvo než len to, že rodičia milujú svoje deti až za hrob a gangy sú zlé, možno by dostal odo mňa aj plný počet. Takto len slabšie štyri.

Hořký měsíc (1992)

Film o tom, ako blízko má láska k nenávisti a o tom, ako ľahko sa dajú obe zameniť, pretože obe sú určitou formou závislosti. Polaski je génius. Výber hercov viac než vynikajúci a niektoré scény berú dych. Za mňa veľká spokojnosť- opať.

V tajnosti (2013)

Zola je moj obľúbený, takže aj keď som čítala od neho pár lepších kúskov, než práve tento, film ma nesklamal. Páči sa mi, že nemá problém so stvárnením ľudskej špiny úplne bez obalu. V každom diele jeho postavy bojujú a podliehajú svojim démonom, skoro akoby sa snažil poprieť desať prikázaní tak, že strká všetkým pod nos tú priepasť medzi tým ako ich v skutočnosti absolútne máme na háku, pretože sme skazení a lenivý až strach. Každý má šancu sa v jeho hrdinoch nájsť. Som presvedčená, že tam nájdete aj sami seba. Čo sa týka samotného filmu, nebolo to najhoršie. Herci ucházajúci a slizoun patrične slizký. Chromá starena tak trochu klišé, ale čo už. Celková spokojnosť.

Presento - Otvorme oči (2015) (hudební videoklip)

V poslednej dobe Presento pritvrdil. Neviem, či je to dobre. Určite je to najlepšie pre jeho presvedčenie, ale je to dobre pre neho? Viete si predstaviť, čo znamená pre vegána a milovníka zvierat- myslím skutočného a nie pózera, žiť v dnešnom svete, medzi dnešnými ľuďmi? Keď vás každý deň zožiera systém a ľahostajnosť ľudí okolo vás? Keď vám tvrdia, že vraždenie zvierat je v poriadku, len preto, lebo to uspokojí ich chute? A vy viete, že sú to úplné sračky? Lenže ste medzi nimi a musíte medzi nimi žiť a ak im poviete, čo si skutočne myslíte, tak vás nie len odsúdia, ale prestanú vás počúvať len preto, lebo sa im príliš brutálne pokúšate povedať niečo čo počuť nechcú? Niečo čo chcú vytesniť a vidieť len chladný kus masa v igelite v regále supermarketu? V najlepšom prípade si povedia, že ste blázon v najhoršom, že ste nadradený moralista, v každom prípade vás prestanú brať vážne. Nepíšem o cudzích ľuďoch, ale aj o najbližšej rodine. Ak sa na vás takto díva vaša matka, otec, brat či sestra... Každopádne obrovský rešpekt a držím palce v snažení urobiť život znesiteľným pre tých, ktorí sa sami nevedia ozvať.