• Krátkometrážní

Černé zrcadlo - Patnáct milionů meritů (2011) (epizoda)

No ako antiutópia a antisociálna satira to funguje celkom zmysluplne. Vlastne je len súčasná realita prezlečená do futuritického kabátika, ale kto by sa v tom už dnes nenašiel, že?

Violet & Daisy (2011)

Tak nebudem tvrdiť, že to bolo prudko inteligentné, alebo, že ma gilmorka nejako okúzlila, lebo neokúzlila. Tá druhá, to už je iná káva. Celé to bolo pojaté snovo a tak trochu umelecky, aj keď nie som znalec, myslím, že to malo dosť slabín, napriek tomu tam však bolo pár momentov, ktoré sa mi vyložene veľmi páčili, nehovoriac o premakanej vizuálnej stránke a krásnej muzike. Hodnotím benevolentne, ale som vo veľkorysej nálade.

Bod zlomu (2015)

Pár pekných myšlienok zaznelo, akurát boli tak namiešané s tými idiotskými, že na koniec z toho vyšiel úplne nezmyselný a nerealistický mišmaš. Nie, eko- aktivistom nejde o nirvánu, prekvapivo im ide o slušné zaobchádzanie a prístup k planéte a ostatným druhom. Nejde im ani o adrenalinové športy, ktoré teda skutočne žiadnu nirvánu nezaručia- btw. Páčila sa mi sloboda, na ktorú sa film celkom zameral a ktorá je tiež to jediné čo tu dávalo zmysel. Vizuálna stránka vynikajúca, nádherná príroda a úžasné zábery na hory, skaly a lesy. Celkovo sa dalo vyťažiť oveľa viac a do konca tak, že by to malo hlavu a patu, škoda.

Mládí (1992) odpad!

Neviem či to bolo tým, že som nemala pri sledovaní nič moc náladu, ale film mi absolútne nesadol. Postavy typické na 90-ky a tak aj vyzeralo všetko ostané. Prázdne dialógy, nezaujímaví aktéri a klišé na každom kroku. Neoriginálne, až moc jednoduché a 100 krát otrepané. Jediné, čo možno stálo za to, bola muzika. Inak strata času.

Don't Look The Other Way (2009)

Cirkusy so zvieratami sú prežitok! Sú to dinosauri, ktorí by mali vyhynúť. Spejeme tou cestou vďaka aktivistom a aktivistkám za práva zvierat a ich mravenčej vytrvalej práci v osvete aj na protestoch či petíciách. Každopádne ako ľudská rasa nesmieme podporovať až donekonečna takúto surovú a neinteligentnú formu "zábavy" kde sa človek smeje a vyžíva v scénkach s týranými zvieratami, lebo verte mi a tomuto dokumentu, tie zvieratá týrané sú! Myslím, že cirkusy be zvierat majú slušnú šancu na prežitie, čím rýchlejšie si to ľudia z cirkusovej brandže uvedomia, tým rýchlejšie celý proces prebehne a s minimálnou újmou na ich majetkoch a budúcnosti.

Valentina Rubini: Animal Liberation Song (2017) (hudební videoklip)

Pozitívne ladená muzika, milá a inteligentná speváčka. Chlapec trochu so spevom na štíru, ale aspoň vyvoláva milý dojem. Go vegan!

Hříšníci - Three Boys (2011) (epizoda) odpad!

Novodobá výchova idiotských jedincov. Pravidlá sú len dve, rešpektuj rodinu a ser na ostatný svet. Prvé sa ruší, keď ťa člen rodiny príliš prudí, kľudne sa vyser aj na neho. Už sa teším na generácie, ktoré budú podobné seriály sledovať a vo svojich pokrútených, civilizáciou vymytých mozočkoch si to preberú po svojom. Nech žije zánik akejkoľvek slušnosti, inteligencie a rešpektuk životu! Hlavne, že je sranda, nie?!

Hříšníci - Pilot (2011) (epizoda) odpad!

Musím s poľutovaním oznámiť, že autori sú úplne jebnutí. V dnešnej skurvenej dobe propagovať zabíjanie a týranie zvierat, popularizovať ho cez postavu akéhokoľvek človeka, nie ešte puberťáka! je absolútne choré a mojim zbožným prianím je, aby jedného dňa sami čelili takýmito sračkami odkojeným deckám. Pra mňa týranie kohokoľvek nikdy nebude zábavné, takže ak si myslíte, že mám nejaké pokrútené hodnoty či pohľad na svet, máte pravdepodobne len vy sami v hlave nasraté.

Hříšníci (2011) (seriál)

Myslím, že ak seriál sleduje nejaký inteligentný dospelý a berie ho s poriadnou rezervou, dokáže človeka aj celkom pobaviť. Obávam sa však, že pritiahne práve mladších divákov a to je kameň úrazu. Popularizácia alkoholizmu, násilia na zvieratách, alebo strelných zbraní, je myslím absolútne kontraproduktívna pre akúkoľvek spoločnosť a presne takto, myslím, seriál na mládež účinkuje. Mne osobne najviac vadí postava Carla, ktorý týra a zabíja zvieratá. Postavy sú tak zaujímavé a akcie je tu toľko, že by sa seriál bez takéhoto zbytočného extrému kľudne obišiel a nestratil na atraktívnosti. Zrejme mám nastavené iné hranice než tvorcovia a unesení fanúšikovia, ale myslím, že prekračovať určité medze sa nám vymstí. V dobe, keď veľké množstvo detí prakticky vyrastá pred televíznou obrazovkou s minimálnym, alebo žiadnym dohľadom, či vysvetlením od dospelej osoby je pre mladších divákov veľmi jednoduché chápať veci po svojom. Myslím, že svet potrebuje úplný opak než nabádanie ku krádežiam a násiliu, ktorého je už tak príliš. Komentár nemienim ako prázdne moralizovanie, ale ako reálne varovanie pred prekračovaním hraníc, ktoré by sa mali rešpektovať. Humor je fajn, preto tá jedna hviezda zachránila Shameless pred odpadom, ale myslím, že vo finále narobí viac škody ako úžitku a keďže nemám na očiach klapky, snažím sa vidieť a uvažovať v širších súvislostiach.

Wonder Woman (2017)

Nie som komiksový fanúšik, to len tak pre začiatok, aby bolo jasné prečo nedávam plný počet. Každopádne mi ani komiksy nijako zvlášť nevadia. Aspoň sa snažia predať nejakú pozitívnu agitku, takže sú lepšie ako hromada dnešných amerických sračiek tváriacich sa ako rozprávky, akurát bez cennejšej pointy. Tentokrát však bola na prvom mieste neskutočná pompéznosť tak teatrálna, že skoro úplne zatienila myšlienku, ktorá teda vlastne pre mňa ani nijako prekvapujúca či nové obzory otvárajúca, nebola. Pre mládež, ktorá to žerie ako by šlo o život, by však užitočná pravdepodobne byť mohla. Podanie asi odpovedá publiku a aby som sa viac nezamotala napíšem už len, že na mňa to je proste príliš veľký tyjátr.