• Krátkometrážní

Noční můra v Elm Street (1984)

Freddy přichází.... kult právě začíná. První Noční můra má všechny správné ingredience dokonalého hororu. Mrazivá atmosféra, nervydrásající napětí a dokonale temný a zlý záporák, to vše namíchané do fantastického koktejlu hrůzy, který si vychutnáte až do samého závěru.... Wes Craven předvádí jak má vypadat horor 80. let a nejen jich.

Hellraiser: Inferno (2000) odpad!

Tento TV pokus oživit Hellraisera je slátaninou všech slátanin, za tenhle zločin by měl někdo pykat, udělat z kultovního hororu tak šílenou nudu to se hned tak nevidí....

Hellraiser IV: Bloodline (1996)

4. pokračování Hellraisera nesahá předcházejícím dílům ani po kotníky, ale přesto Pinhead v podání Bradleyho je opět skvělý a vzhledem k tomu, co za zhovadilosti přišlo po tomto díle jsou 3 hvězdy tak akorát. A ten pes je famózní....

Hellraiser III: Peklo na Zemi (1992)

V třetím Hellraiserovi, který byl zjevně natočen s větším rozpočtem než předcházející dva, se opět setkáváme se starým známým Pinheadem, kterému se zde dostává mnohem více prostoru. Trojka je konvenční horor s dobrou atmosférou a některými opravdu vydařenými scénami (Pinhead v kostele...), prostě skvělá zábava, ale to je vše

Hellraiser II: Svázaný s peklem (1988)

Skvělé pokračování fantastického Hellraisera nás opět zavádí do hlubin Barkerova pekla, Pinhead a jeho Cenobité jsou zpět a s nimi je tu opět nesporná hororová kvalita a originalita. NIKDY NEOTVÍREJTE KOSTKU !!!!!

Hellraiser (1987)

Skvělý horor s nezapomenutelnou temnou atmosférou, gradujícím napětím a s nervydrásajícími (doslova) scénami už dnes patří na pomyslné stříbrné plátno filmového hororu, přesto ani v současnosti neztratil punc originality a hororové mistrovství Clivea Barkera se dá směle zařadit po bok velikánů typu Stephena Kinga (ten má však na rozdíl od Barkera pramalý filmařský talent). Jedinou vadou na kráse tohoto skvostu byl jeho nízký rozpočet, který je místy ve filmu znát.

Slunce, seno, erotika (1991)

V pořadí třetí Slunce je naprostou filmovou katastrofou. Tzv. "Troškahumor s.r.o.", který nám pan režisér od té doby předvádí stále, pokud se pokusí o komedii. Vřele doporučuji všem, kteří mají zácpu. Tohle vás zaručeně protáhne.... po letech opravuji svůj názor a dávám smířlivé dvě hvězdy, protože s pravým odpadem právě začal pan režisér až později.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Pan Troška opět zasahuje... Druhé Slunce drží ještě jakýs takýs průměrný buranský standard... to co ale přišlo potom...

Slunce, seno, jahody (1983)

Průměrná, lehce buranská komedie páně Trošky z pol. 80. let je dnes díky neustálým reprízám dokonale zprofanovaná a ztrácí jakýkoliv šmrnc, který snad kdysi měla. Přesto je toto dílko jedno z vydařené trošky pana Trošky.

Vinnetou se vrací (1998) (TV film) odpad!

Hrůza a děs, když v televizi běžel seriál Vinnetou z roku 1980 myslel jsem, že už o Vinnetouovi nemůže být natočeno nic horšího....bohuželo stal se pravý opak. Marijan David Vajda (proboha kdo to vůbec je) natočil asi nejděsnější počin roku 1998 (díky Bohu jen do televize). Nic trapnějšího jsem neviděl a Kukurův pan Devil se záměnou jednoho písmene ( v za b) stává tím, čím opravdu alespoň v tomhle pokusu o film je.