Únos vlaku 1 2 3 (2009)

vtipné,zábavné a akční scény celkem rozumné.Za Travoltu další hvězda navíc a trošku mě mrzí,že místo Denzela nehral Morgan Freeman.

Bruno (2009)

Bavil jsem se hodně!! COhen je úchyl, ale baví, baví! :)

Dobře placená procházka (2009) (divadelní záznam)

Ona ta hra sama o sobě není nic moc, S+Š měli mnohem lepší hry. A jediný důvod, proč tohle mělo být zfilmováno je, aby se to uchovalo pro budoucí generace - budiž, to chápu. A jediný důvod pro to, aby to točil Forman, je pro mě to, že jméno Forman na plakátu zní prostě sexy a když jeho synové za tou inscenací stojí... jinak z Formana to nemá ani zbla, oproti divadlu to nic víc nepřínáší, naopak ubírá atmosféru. Takže průměr - a myslím, že to je až až.

René (2008)

Když jsem to viděl podruhé, podstatně jsem na ten film změnil názor. K lepšímu. Jedna má výhrada ale zůstala, i když v kontextu s ostatním není tak dramatická: Dopisy, které René posílal Heleně jsou dobrým doplňkem, ale měla je číst ona, takhle to vypadá moc nahraně. Jinak skvělý pohled na člověka, který svobodu prostě neumí.

Víno roku (2008)

Ne tak prvoplánovitě kýčovité, jako Dobrý ročník, ale na druhou stranu podstatně méně zajímavější, než Bokovka. Velkým nedostatkem je předvídatelnost scénáře a co si budeme povídat, Rickman nudného soba taky nezahrál nejpřesvědčivěji, spíš to vypadalo na parodii. Jinak je to milý film, který nenudí a neurazí.

Domov aneb Kam směřuje naše cesta (2009)

Ano, je to ekologická agitka. Jenže teze, které jsou ve filmu prezentovány, jsou prostě fakt - žádné výmysly. K tomu nádherné záběry, podmanivá hudba a skvělý komentář (v češtině Zdeněk Svěrák). Prostě fajn dokument.

Anna Karenina (1935)

Oproti knize střídmé a stručné, nicméně působivé a SKVĚLE zahrané.

Annie Hallová (1977)

Skvělá koverzační allenovská komedie jak má být.

Gran Torino (2008)

Těžko se mi rozhodovalo mezi čtyřmi hvězdami a pěti. Ale aby mohla být ta pátá, asi by tam mělo být méně amerického vlastenectví, které mi už poslední dobou leze krkem. Ten film je patos nad patos - počínaje tím, jak to začíná a konče tím, co se stane v závěru. Ten klišoidní závěr byl asi největším důvodem, proč tomu nedát 5*. Jinak obdivuhodné bez diskuze, Clint Eastwood je PAN herec i PAN režisér, film je bez hluchých míst, k tomu přidejte skvělou hudbu, odzbrojující komornost - a místo čtení komentářů na ČSFD na to prostě jdete. Nadšeni budete.