Matrix Revolutions (2003)

Určitě lepší než Matrix Reloaded. Hluchých míst moc není a finále je opravdu grandiózní! Bratři Wachovští tímto završili jednu z přelomových trilogií kinematografie a to už jim nikdo neodpáře.

Matrix Reloaded (2003)

Je to úplně jiné než jednička a mně to tak úplně nesedlo. 3 hvězdy se zdají být přísné, ale je to spíše 3,5. Napětí hodně ubírá ''nesmrtelnost'' Nea, dále Neo-Superman působil trochu komicky a celé to završují orgie v Sionu. Jako celek je to slušný film, ale oproti nabušené jedničce značně zaostává.

Hory mají oči (2006)

Jsem velký hororový fanda a mám nakoukané i ty největší zvrácenosti, co se kdy natočili. Tudíž málokterý horor ve mně dokáže vyvolat pocity strachu/úzkosti/nelibosti/... Hory mají oči od Alexandra Aja to dokázaly. Ani ne propracovaností gore scén (v tomhle ohledu jsem zažil daleko horší podívanou), ale celkovou atmosférou, prostředím, hudbou, kamerou,... Určitě jsou zde takové ty klasické logické chyby, nicméně i přes to film funguje skvěle. Nechápu, proč není v červených barvách, ale zaslouženými čtyřmi hvězdami mu k nim třeba pomůžu.

Fresh Prince (1990) (seriál)

To hodnocení jsou spíš 2,5 hvězdy. Jedna je za Willa Smithe (bez kterého by to ani nemohlo vzniknout), jedna je za úvodní znělku (ta je vážně jedna z nejlepších v sitcomech obecně) a ten zbytek je za pár povedených gegů... Celkově je to spíše podprůměr.

Zátah 2 (2014)

Pochvalu si Gareth Evans určitě zaslouží za ambice, kterými chtěl první výborný Zátah posunout ještě o něco dál. V provedení už ovšem trochu selhává... Opět je tu úžasná choreografie soubojů, ale to už jsme viděli v předchozím dílu. Zápletka pokulhává a roztahaná stopáž tomu rozhodně nepomáhá. Celkově jde pořád o nadprůměrný akční film a 3 hvězdy sice vypadají přísně, nicméně tím chci ukázat pokles oproti jedničce.

Dredd (2012)

Remake v tomto případě vyjímečně předčil originál. Jednoduchý námět byl zde režijně pojat velmi syrově a to oceňuji. Film mě bavil od začátku do konce, ale dalo se z toho vytěžit ještě o kousek víc, takže ''jen'' 4 hvězdy. P.S.: Hodně lidí obviňuje nového Dredda za to, že námětem vykradl Zátah. Tito kritici asi nevědí, že i když Dredd vyšel o rok déle než Zátah, tak scénář měl napsaný zhruba o půl roku dřív. To znamená, že nikdo nikoho nevykradl, jen se v krátkém časovém období sešly dva filmy s podobným námětem.

Zátah: Vykoupení (2011)

Akční bomba, která se jen tak nevidí! Arkádový styl mi sedl a choreografie soubojů nemá v posledních letech konkurenci. Od režie po výkony herců nenacházím chybu, takže plný počet.

Vyvrženci pekla (2005)

Oproti předchozímu dílu velký posun nahoru! Režijně to Rob zvládl na výbornou a podle mě se jedná o jeho nejlepší snímek. Jeho tvorbu mám rád (ostatně jako snad každý správný hororový fanda) a tady ze sebe vydal maximum. Zaslouženě a překvapivě jsou zde Vyvrženci pekla v červených barvách a já to mile rád podpořím plným počtem hvězd.

Ostrov (2005)

Skvělý casting doplněný nápaditým scénářem, do toho asi vrchol umu Michaela Baye a celé to završuje podmanivý vizuál. McGregor je můj favorit, ale nutno dodat, že ostatní mu tady s přehledem stačí. Další sympatická věc na Ostrovu je fakt, že si to nehraje na žádný vysokorozpočtový ''áčkový'' velkofilm, a přitom to splňuje všechny jeho parametry. Plný počet je tedy jasná volba.

Faunův labyrint (2006)

Velmi zajímavý film, který až překvapivě obratně kombinuje prvky válečného dramatu a fantasy hororu. Řekl bych, že pro Guillerma del Tora je to vrcholné dílo. Mě osobně více bavila válečná linie s partyzány, ale to už je vysloveně věc vkusu. Dále musím vyzdvihnout výkon Sergiho Lópeze. Ten v roli sadistického kapitána Vidala vysoce převyšoval ostatní herce. Suma sumárum je to výborný film. 5 hvězd jak nic.