Strážci Galaxie (2014)

Naprosto zaslouženě plný počet hvězd! I přes velmi kladná hodnocení jsem šel do kina bez velkých očekávání a dostavilo se velké nadšení! Sympatické postavy, super soundtrack, ale hlavně nečekaná napojenost na ostatní Marvelovky. Do budoucna nás čeká nejspíš opravdu rozmanitý komiksový vesmír.

Továrna oživlých mrtvol (2009) odpad!

Tohle byl zatím nejhorší exploitation horor, který sem viděl. Většinou mi stačí dobré gore scény, aby ve mě film zanechal alespoň nějaký kladný dojem, ale tady to nemohlo zachránit nic!! Díky otřesným postavám, příběhu a především scénáři z popelnice jsem film ani nedokoukal... No zkrátka Továrna oživlých mrtvol je první film, který hodnotím jako 'odpad!', protože na něm nevidím nic pozitivního.

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Určitě jeden z mých oblíbených sitcomů. Téma sice stále stejné, ale nějak to musím tomuto seriálu odpustit. Počáteční série byly rozhodně nejlepší a to hlavně díky malému Jakovi - když byl větší, tak mě spíš štval. Už vůbec nemluvím o Ashtonu Kutcherovi, který mě od seriálu vysloveně odradil. Ale za série s Charliem zasloužených 5 hvězd.

Grotesque (2009)

Jeden z nejsilnějších gore-zážitků vůbec. Celý film je jen o mučení, ale pokud to byl cíl, tak ho režisér rozhodně splnil! Mám rád takovéto filmy, takže pro mě kultovní zážitek, ovšem ne pro každého. Nějak se mi ovšem nelíbil výkon vraha. Ten měl být rozhodně lépe prodaný, tak z toho důvodu 4 hvězdy.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Nemůžu si pomoct, ale tohle je můj nejoblíbenější díl ze série Pachu krve. Největší podíl na tom má asi propracovanost gore scén, ta je skvělá. Jinak samozřejmě inteligence hlavních postav na bodu mrazu a děj těžce mimo. Asi mám k tomuto dílu tak kladný vztah, vzhledem k naprosto nekoukatelné trojce. Čistě ze subjektivního hlediska dávám Krvavému počátku nejvíc hvězd ze všech dílů Pachu krve.

Myšlenky zločince (2005) (seriál)

Rozhodně můj nejoblíbenější kriminální seriál vůbec! Mám rád tématiku psychologie a mysli, která je tady perfektně zpracovaná. Navíc temná atmosféra posouvá Myšlenky zločince jinam, než jsou ostatní ''mainstreamové'' krimi seriály. Nejlépe hodnotím první dvě série, kde exceluje Mandy Patinkin. Nemůžu jinak než 5 hvězd.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Jakožto velký fanda gore hororů a vůbec celého Pachu krve musím vyjádřit velké zklamání z pátého dílu. Předchozí čtyřka naznačovala zvednutí této série o pár úrovní výš, ale tento díl celou sérii spíše pohřbil. S podprůměrnou inteligencí postav se v gore hororech počítá, tady už je to ovšem i pro skalního fandu nesnesitelné. Ani s maskami mutantů si nikdo nevyhrál. Zkrátka celý film působí tak nějak odflákle a jestli by měl šestý díl jít ještě níž, tak ať ho radši ani netočí. Dávám jednu hvězdu, protože jsem se u některých scén i zasmál.

Hory zalité krví (2009)

Na tomto snímku mě nejvíce zaujal námět a vlastně jen kvůli němu jsem si film pustil. Čekalo mě milé překvapení v mém oblíbeném žánru. Zpracování velmi dobré a gore scény taktéž. Co se týká stupidity postav, tak je zkrátka součástí žánru a jenom za ni dávám o hvězdu méně než maximum. Fandům exploitationu doporučuji!

Wolverine (2013)

Wolverine je můj oblíbenec z řad X-Menů, a proto jsem se na tento film velmi těšil, ovšem čekalo mě zklamání. Snímek není ve své podstatě špatný, ale jelikož mám komiksy o Wolverinovi načtené a zvlášť ten z Japonska byl jeden z mých nejoblíbenějších, tak u mě film nezabodoval. Měla to být akce, jízda, řežba s ninjama a nic z toho se pořádně nekonalo. Oproti předchozímu X-Men Origins: Wolverine jednoznačně o úroveň níž. Nezajímaví mutanti a konec byl taky úplně špatně (opět hodnotím dle komikové předlohy). Největší pozitivum nového Wolverina je skvěle udělaný souboj na střeše jedoucího vlaku, ten bere dech! Ale mě to nějak nestačilo.

Captain America: Návrat prvního Avengera (2014)

Druhý díl Kapitána Ameriky je rozhodně na lepší úrovni, než první díl a podle mě je to zároveň zatím nejlepší natočená Marvelovka. Film je velkolepý, epický a strhující. Politické machinace v čele s vynikajícím Robertem Redfordem byly velmi vkusně proložené odlehčeným komiksovým humorem a hláškami hlavních hrdinů. Ovšem jedno z největších pozitiv druhého Kapitána je bezpochyby záporák Winter Soldier! Dle mého názoru, je to jeden z nejpovedenějších záporáků vůbec. Z filmu jsem byl doslova unešen a mohu ho všem vřele doporučit. 5 hvězd jak nic. :)