• Krátkometrážní

On se bojí (2023)

Jako první, co musíte vědět, než na to jdete je to, že jde o snový portrét/cestu člověka, který nemá vlastně ani špičku nohy v realitě. Chce to být srovnávané s posledními Kaufmanovkami - Synecdoche, New York a Asi to ukončím. Avšak chybí tomu ty Kaufmanovské dialogy a hloubka. Mnohem více to ale připomíná Svatého Bernardýna, kterého jsem viděl na Otrlci. Jen je tam chybí ten humor. Je tu nějaký, ale je ho málo. Taky to z hlediska místa v kinematografii připomíná Southland Tales, kdy se autor po úspěšném filmu zcela utrhne ze řetězu. Jsou zde sekvence, které mě bavili (nahý útočník nebo týpek z armády s PTSD), ale velké části mi přišli fakt otravné. Beau je úzkostlivá schránka, která slouží jen k tomu, aby se jí děli hrozné a horší věci. Všechny maminkovské problémy v jedné postavě. Jen smutně kouká a je překvapený, co se s ním děje. Všechny scény jsou vyobrazením jeho strachů - ze sledování, z náhodných nebezpečných jedinců, brouků, toho, že si neváží svojí matky apod. Beau is literally me fr. Beau je hrdina, který je vláčen okolím. Je to řečeno i ve filmu. Měl jsem rád animovanou sekvenci s "příběhem jeho budoucího života". Ale většinou mě postavy dost štvaly. Hlavně Beau a jeho matka. Taky nápisy v pozadí jsou strašně očividné, co se tím tvůrci snaží naznačit. RIP Otec a Matka Beau SPOILER: Ale ten obří penis vypadal strašně loutkově a trapně. Jako z jiného filmu. Můžete udělat penis strašidelný, ale tohle bylo jako scéna z brakového horroru od Tromy. Narozdíl od toho Pheonixovi obří koule... 5/10

Jury Duty (2023) (seriál)

Konečně pořad o klasickém americkém rituálu - vybrání náhodných 12 lidí, aby odsoudila nebo zprostila viny jednoho člověka. Ale bacha 11 z těch dvanácti rozhněvaných mužů a žen jsou herci. A ten poslední je týpek jménem Ronald, který si myslí, že tohle všechno je doopravdy. Není to nejoriginánější premisa - je to dost navázání na Joe Schmo Show, která měla podobný koncept s jedním skutečným člověkem, akorát s reality show. Nakonec je ale překvapivé, že to ve výsledku funguje spíše jako mockument ve stylu Office nebo Trailer Park Boys a celá premisa je jen třešničkou na dortu. Opravdu jsem si užil charaktery, které herci znázorňovali. Ať už šlo o naivního mladíka, herce z filmů o ježkovi Soňíkovi nebo nadšence do kybertechnologií. Skvělá ukázka jak si hrát s něčím životem jen s malým televizním rozpočtem. Jen to za mě trochu zakopne před koncem. Snaží se to o happy end s pěkným poselstvím, což mi přijde jako promarněná příležitost. Jako upřímně bych rád viděl následek na Rolandův život, poté co zjistí, že ho neustále může někdo sledovat a jeho nejbližší kamarádi mu můžou celou dobu hrát a být jen herci. To by asi udělal jako závěr Nathan v The Rehearsal, tenhle seriál, ale nechce donutit diváka přemýšlet, jde mu jen o to bavit. A komedie v prvních 6 epizodách mě mnohokrát rozesmála. PS: Jinak trošku neodhalili jako to bylo s tím Jorf? Byla majitelka firmy rasistka nebo pracovala pro rasisty a potom to chtěla zatajit? TO SE ASI NIKDY NEDOZVÍME.

Problém s Jonem Stewartem (2021) (pořad)

Užil jsem si to, ale mám nějaké problémy s tímhle pořadem (haha). Trvalo mi docela dlouho než jsem se naladil na Stewartův humor, a i později mi některé vtipy přišli docela trapné. Když je v pořadu panel s lidmi, se kterými Stewart souhlasí, tak mě štvalo, že jim často skáče do řeči s vtipy. Stewart je taky určitý typ levičáka s pozitivy i negativy které to přináší, narozdíl od převážně liberálních centristů jako Noah nebo Oliver. Je hodně proti-válečný - hlavně v epizodě o WW3 (jeho původní pořad Daily Show stál na opozici proti Bushovi) a je i pro izolaci/proti-globalizmu. Výhodou je však třeba to, že dokáže kritizovat svého chlebodárce - Apple. Nejlepší je však tenhle pořad v úvodních monolozích a hlavně v konfrontaci a debatách s lidmi se kterými Stewart nesouhlasí. Se všemi těmi lobisty, republikány a zkorumpovanými politiky. Je vidět, že si dělá důkladný research. Jak rozmašíroval pro-gun republikána v epizodě o Chaosu v druhé řadě by se mělo zapsat do dějin ultimátních stěrů. Je to na YouTube, kdyby jste ten rozhovor chtěli vidět. Stojí to za to. Ve výsledku i s těmi problémy, co mám, tak jde určitě o pozitivní sílu zhlediska talk-show. Je občas dobré mít někoho důsledného, kdo dokáže na problém zaútočit po hlavě. A teď finální For the fuck sake.

Florida Man - Nejskutečnější místo na Zemi (2023) (epizoda)

Naprosto zmařený potenciál pro seriál s názvem Florida Man. Místo toho, aby jsme dostali příběhy nešílenějších individuí a aligátorů na piku z Floridy dostáváme docela průměrnou kriminálku z prostředí vymahačů dluhů.

Lorax (2012)

"Moje jméno je Lorax a mluvím za naše korporátní sponzory!" Tenhle film není film, je to Statement. STATEMENT plný pokrytectví. Nejnenažranější společnost v animačním průmyslu Illumination se rozhodla zpracovat povídku od Doktora Seusse o tom, že ničení přírody je špatné, ÁNO? Ale nemohli si odpustit tohle dílo propagovat za podpory automobilových společností jako Honda a celkově udělat z filmu popíkový nekompetentní impotentní zmatek, který popírá sám sebe. I stromy v přírodě musí vypadat jako nechutný umělý cukrkandl, aby děti neztratili pozornost. Jedna z nejlepších písniček byla z filmu vystřižena, protože byla "moc proti korporacím". Snaha neurazit nikoho je viditelná na každém rohu. To i neuvěřitelným Happy Endovým zakončením a odpuštění Ounclerovi. Vlastně on za to nemohl zatáhla ho do toho matka a tetička ("To je žena?" - Lorax). I hlavní hrdina Ted se o přírodu zajímá z jediného důvodu a to toho, že je zamilovaný do své starší sousedky. Vlastně i popularitu Ounclerova vynálezu podpoří krása jedné random ženy. ("Za všechno můžou ženy, amiright???"- Sigmund Freud a Lorax). Postava Loraxe nic proti znečištování přírody nezmůže a snaží se tomu zabránit tím, že se smutně kouká. Ouncler porazil stromy, me sad! Nechutně přeslazená limonáda, která se snaží mít poserství jen kvůli tomu, že adaptuje slavnou předlohu a protože Illumination na ní mělo práva. Produkt, který se snaží dělat srandu z produktů, ale jen do té míry aniž by nikoho neurazil. Je mnoho slov, jak rozebrat tuhle "věc" a to z ní činní unikátně špatnou záležitost. Samozřejmě jsou tam malé dobré věci - ok animace a dobré písničky, avšak celá existence tohoto filmu si naprosto protiřečí. "Jak zlej můžu být!?"

Infinity Pool (2023)

Skvělý začátek, ale nakonec to tak vyšumí. Byly určitě lepší místa v příběhu, kde a jak to ukončit. Brandovi fandím, Possessor byl fakt vynikající. Zde sledujeme prachbídného spisovatele Jamese, který má štěstí, že má bohatou ženu. Je na dovolené, aby získal inspiraci, ale místo toho nalezne podivnou skupinku bohatých a mocných lidí, která přišla na to, že jí v zemi třetího světa všechno projde. Když vás odsoudí k smrti, tak prostě popraví vašeho dvojníka. Následky pro vaše akce neexistují. Turisté berou místní obyvatele na úrovni zvířat, ačkoliv se chovají mnohem více "zvířecky" než oni. Postupně perverzují všechny jejich zvyky od masek k rituálům nebo halucinogeního kořenu k náboženským potřebám. Pro turisty jsou zde také připraveny atrakce jako například Čínská-nečínská restaurace a podobné další kulturní karikatury. A období dešťů se blíží. Jen to mělo mít o trochu údernější konec (poražení psa a odlet mi to moc neuzavřel) a možná i o 30 minut kratší stopáž. 7/10

Mashle - Mash Burnedead to Kitaenukareta Kinniku (2023) (epizoda)

Zatím mi to přijde jako mixáž různých témat z One Punch Mana (neporazitelný hrdina, který získal schopnosti cvičením) a My Hero Academy (hrdina, který jako jediný nemá kouzelné/superhrdinské schopnosti na škole) s fantasy prostředím namísto prostředí superhrdinského. A škola kouzel vypadá jak z Harryho Pottera. Dám tomu ještě pár epizod, jestli se z toho vyvine něco originálního, ale nevím nevím. Co se týče humoru, tak mě to zase až tolik nepobavilo, ale zase to nemá úplný fanservise cringefest jako jiná anime. Grafický styl je hezký, zato animace je celkem průměr. Ale úplná tragédie to není. Manga byla stejně jako Chainsaw Man a Spy X Family byla dost vyhypeovaná a proto si čím dál uvědomuji, že můj vkus nesedne vkusu typického anime/manga diváka.

Grease: Rise of the Pink Ladies - Were Gonna Rule the School (2023) (epizoda)

Tohle bolelo. Ale možná se to bude líbit těm, co se líbila původní Pomáda? Já jsem jí osobně neviděl a po tomhle se jí radši vyhnu. Prostě nemám nervy na ty uřvané karikaturované teenagerovské postavy a písně mě nenadchly. Asi se ptáte, co jsem od toho čekal? Sám nevím.

Nulté dny (2016)

Ten pocit, když si uvědomíte, že Donald roztrhal Íránskou dohodu.