Vzorce (2017)

Nějak nedokážu vyhodnotit, nakolik si zápletka na mysteriózní vzorec náhody či spíše řetězce náhod jen neuměle hraje a nakolik to myslí upřímně. Každopádně si myslím, že vzdálené umírající hvězdě je to jedno. Vidím to 50 na 50 ... 2,5*

Chéri (2009)

Dobře, dobře ... kulisy i herecké výkony jsou pěkné a hezky se na to na celé dívá. Dramatická linka je taky dobře načrtnutá, nicméně příběh jako takový mi nenabízí nic, na čem by mi záleželo. Vztah ústřední dvojice je nerovný ... VELICE nerovný - a víceméně sobecký ... oboustranně. Krom toho je vyplněný převážně sladkým nicneděláním - a zaujatý výhradně sám sebou, má sklony k sebedestrukci, takže prakticky nikam nesměřuje. Snad proto nedokáže zaujmout, popravdě spíš maličko nudí ... průměrné 3*

Spacewalker (2017)

Excelentní ... po všech stánkách. Digitální triky na nejvyšší úrovni dokonale rámují čas "первых", zasazený do dobových reálií a dobové atmosféry. Vyprávění postupně graduje - a dokáže udržet napětí takřka do poslední minuty, když vzdává hold těm, jejichž cesta byla ve skutečnosti opravdovou dobrodružnou výpravou ... velice odvážnou až hazardérskou - za podmínek, které nedávaly ... a s ohledem na tehdejší technologické možnosti ani NEMOHLY dávat až tak velkou naději na návrat.

Králičí nora (2010)

Extrémně křehký příběh, který se nechová přepjatě ani bolestínsky, i když ztráta, o níž vypráví, je naprosto fatální a nevratná. Moc dobře ví, že svým peklem stejně musí jít každý sám ... den za dnem ... i když má před sebou jen prázdnotu a ani stín naděje na vykoupení. Přesto - je dost obtížné si představit, že matka, krutě zasažená ztrátou jediného dítěte, aktivně vyhledá právě toho člověka, který jí takovou bolest způsobil ... a bude s ním debatovat o paralelním vesmíru. Nezáleží na tom, zda to byla či nebyla jeho vina ... PROBOHA - zabil jí syna, malého chlapce !!! Na druhou stranu ... zákruty lidské mysli možná zůstanou navěky neprobádaným územím - čeho se přidržet, když se vám zhroutí váš vesmír ... a obvyklé záchytné body přestanou fungovat ? Ať je to jak chce, DALEKO méně pravděpodobným je dle mého názoru počínání Jasona, ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- když se jen tak - jakoby nic - zjeví v domku manželů Corbettoých se svým komiksem. Jsem vnitřně rozpolcená - stoprocentně věřím bolesti matky, jenom nevím, nakolik mám věřit všem aspektům zápletky ... 3,5*

Hledá se Yetti (2019)

Osobitá animace. která mi tentokrát až tak úplně nesedla ... v příběhu, který je dle očekávání veselý až rozverný - a jehož vtípky jsou mnohdy stejně originální jako výtvarná stránka. Nicméně ve finále se dobere k závěru, který je sice překvapivý a svým způsobem i výchovný, ale nelze ho pokládat za zcela uspokojivý. ----- !!! MOŽNÝ SPOILER !!! ----- Víte ... myslím, že pan Článek - pardon, vlastně Susan - měl nalézt takové příbuzenstvo, které by ho přijalo ... jako sobě rovného - nikoli namyšlenou gruppu bez špetky empatie, která si za každou cenu hraje na vojáky. Rozhodně si to zasloužil. Když pro nic jiného, tak třeba jenom kvůli tomu, že se necítil nijak zvlášť komfortně v lidských šatech.

V oku hurikánu (2018)

Silně hračkovité ... a zcela nesmyslné. Ledaže by se jednalo o hurikán, který má vlastní vědomí (a svědomí) - a tak nějak si sám určí priority: Co nebo koho odnést ... případně s čím nebo s kým fláknout o zem. Slaboučké 2*

Náhradnice (2011)

Nenápadná komedie, od níž jsem nic nečekala ... nicméně dokázala (stejně jako její hrdinka), že je "víc sexy, než vypadá". Konečný verdikt: Je předvídatelná (která romantická komedie není ?) a občas maličko neobratná až amatérská, leč přesto originální, vtipná - a vlastně i roztomilá, takže do 4* jí mnoho neschází.

Podfukáři 2 (2016)

Jezdci v show, která se vymkla jejich kontrole. Nemůžu říct, že by mě uchvátili - jejich nové dobrodružství je až příliš překombinované a tím pádem i trochu těžkopádné - třebaže jeho nedostatky dovedně zastírají, věrni svému řemeslu. Mohou mě lehce oklamat, to nepopírám, ale nedokážou mě pobavit ... jakoby jejich kouzla bezchybně fungovala jen napoprvé. Umírněné 3*

Slídilové (1992)

Vícevrstevný snímek, který si s vámi pohrává - to však nemusí nutně znamenat, že on sám by byl hravý a nenucený. Nějak se při nejlepší vůli nemůžu ztotožnit s jeho hlavním hrdinou - což je pro mě dost překvapivé, když ho představuje Robert Redford. Tudíž si zachovávám odstup a věřím mu jen tak napůl ... obzvláště finální scéna na střeše ve mně vzbuzuje víc pochybností a nespokojených otázek nežli uspokojivých odpovědí. A jen tak na okraj: V podstatě teprve ze závěrečného vyjednávání lze vyvodit, že se (krom jiného) jedná taky o komedii. Váhavých 3,5*

Příšerka v Paříži (2011)

Úvod je interesantní - a pokračování ... do určitého momentu nápadité a poutavé. Ale potom - no ... jak už to tak bývá: Pohádkové kouzlo z velké části mizí kdesi v černé díře promarněných filmových příležitostí a scénu opanuje HONIČKA - jak jinak ... honička, při níž jde o život - pochopitelně. Nechápu, proč "příšerka" nedostala dost prostoru a času k navázání užšího kontaktu s publikem - aby si ho postupně získala ... aby mělo důvod postavit se na její stranu i v tom případě, když by poznalo její pravou identitu. Vždyť vývoj zápletky k tomu přímo vybízel ! Marnost nad marnost ... jinými slovy: Povedlo se jakž takž uhrát standard - nikoli nadstandard.