Angry Video Game Nerd: The Movie (2014)

Dlouho očekávaný snímek z dílny AVGN je konečně tu, ale s ním bohužel i očekávaná kvalita. Nemá cenu se zabývat tím, že se v podstatě jedná o poloamatérský počin, takže rýpání do slabých efektů či kulis nechám být. Hlavní slabinou tohoto filmu je totiž scénář, potažmo jeho nepříliš povedená zápletka, a hlavně stopáž. Skutečně, na dvě hodiny toho tento snímek nemá rozhodně moc co nabídnout. Příjemným překvapením byly finální titulky, které ukázaly, že James by se měl vrátit zpátky na gauč k recenzování, což mu jde podstatně lépe.

Krásno (2014)

Jakpak to asi vypadá, když se režisér TV pořadů a seriálů pustí do nezávislého filmu, ke kterému napíše scénář a ještě si zahraje hlavní roli? No, není to tak zlé. Největší slabinou tohoto snímku kupodivu není zmíněný scénář, ani herecké výkony, ale stopáž. Myslím si, že filmu s takovouto tématikou a stylem by mělo stačit maximálně 90 minut. Jinak se ale jedná o celkem povedenou komedii, která až na trochu šílený závěr splnila mé očekávání. Závěrečné hodnocení: slabý nadprůměr.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Oproti předchozímu dílu se zhoršil záporák, zlepšily akční scény a přibylo spousta humoru. Nutno říci, že poslední dvě jmenované věci nejsou na škodu. O akci se samozřejmě stará hlavně Tom Cruise, nicméně nesmíme zapomenout ani na Jeremy Rennera a Simona Pegga, jejichž společné scény jsou k popukání. Vizuální stránka snímku je perfektní, ale některé efekty přeci jenom bijí do očí. Scénář a zápletka celkem ujdou, menší zlepšení by zasloužila závěrečná půlhodinka, ale celkově se jedná o film, který sérii Mission: Impossible ostudu rozhodně nedělá.

Mission: Impossible III (2006)

Po podle mě zpackaném druhém dílu se série opět vzpamatovala. J. J. Abrams si zkrátka nemohl přát lepší filmový režijní debut. Scénář má hlavu a patu, efekty nejsou tak do očí bijící, a herecké výkony stojí opět za to. Vyzdvihl bych hlavně Philipa Seymour Hoffmana, jemuž role hlavního záporáka sedla naprosto perfektně. Příjemně překvapil i Lawrence Fisbourne a samozřejmě vtipný Ving Rhames či Simon Pegg. Filmu bych trochu vytkl konec, který byl bohužel až moc hollywoodský, nicméně stále se jedná o povedený snímek, který stojí za to vidět.

Grandhotel Budapešť (2014)

Nevím proč, ale tento snímek mi velmi připomínal Tajemství hradu v Karpatech. Prostě šílená komedie se zvláštním stylem vyprávění a s vizuálními efekty, které si na nic nehrají. Vrací se zde použití model a stopmotion animace, ale nutno říci, že k tomuto filmu se to perfektně hodí. Velmi mě také překvapilo, kolik známých herců se v této komedii objevilo a hlavně v jakých rolích. Zarostlý Jeff Goldblum, naprosto vyholený Harvey Keitel, Tilda Swinton namaskovaná na 84 let, to je jen slabý výčet. Všemu tomu vévodí skvělý Ralph Fiennes, který opět dokázal, že zvládne jakoukoliv roli. Finální verdikt: Perfektní komedie, kterou stojí za to vidět.

Mission: Impossible II (2000)

Oproti prvnímu dílu extrémní, ale opravdu extrémní zhoršení. Je zkrátka vidět, že do scénáře zasahoval z pozice producenta i Tom Cruise, který si chtěl pro sebe urvat co největší kus filmu. Celý snímek je totiž prezentací jeho nepříliš povedené variace na legendární kousky Chucka Norrise alias Walker Texas Rangera. Každá Tomova rána či kop jsou 5x zpomaleny a minimálně 3x opakovány z různých úhlů. Jestliže to u Chucka Norrise fungovalo, tak tady absolutně ne. Nutno poznamenat, že obrovskou slabinou filmu je i scénář, potažmo zápletka. No a korunu tomu samozřejmě nasazuje milostný "trojúhelník" a závěrečná honička na motorkách, ke které se dá říci jen: WTF?! Po prvním díle obrovské zklamání.

Mission: Impossible (1996)

Velmi povedený špionážní film, žádná hollywoodská přeplácanina. Scénář pěkný, herecké výkony průměrné, kamera a střih slušné. A samozřejmě perfektní hudební motiv. Menší výtku bych měl k závěrečné honičce v tunelu, která trochu šílená byla, nicméně do filmu se celkem hodila. Možná že i díky Jeanu Reno. Finální verdikt: film, který rozhodně stojí za to vidět.

Pompeje (2014)

Jedno se tomuto filmu upřít nedá. Samotná erupce Vesuvu a následná likvidace města byla úchvatná (ve 3D to muselo být ještě o řád působivější). Je vidět, že si s tím tvůrci dali práci a vyhledali si o této katastrofě spoustu informací. Díky tomu nejde o úplný filmový odpad. To je však bohužel jediný klad tohoto filmu. Jinak se jedná o velmi nepovedenou kombinaci filmů Gladiátor, 300 a Armagedon. Několik hlášek z těchto filmů zazní totiž i v tomto snímku...dokonce slovo od slova. Zápletka (samozřejmě milostná) je velmi slabá, herecké výkony tragické, souboje nemají moc přesvědčivou choreografii a korunu tomu nasazuje závěrečná honička na koních a kličkování mezi padajícími kameny, popelem a hroutícím se městem. Na to se dá říci jen: WTF?

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Tento film je oproti prvnímu dílu vtipnější, akčnější, vizuálně dokonalejší, ale lepší rozhodně ne. Andrew Garfield hraje stejně prkenně, což je u hlavní role docela problém. Příjemně naopak překvapil Jamie Foxx, jemuž role Electra sedla. Další padouši jako Green Goblin nebo Rhino bohužel nedostanou moc příležitostí, nicméně ve třetím díle si jich určitě užijeme dost. Kdybych zde zastavil, hodnotil bych film o hvězdu výše. Snímek nicméně potápí ne moc dobrý scénář a hlavně spousta nelogičností v příběhu, takže musím hodnotit stejně jako předchozí díl.

Nymfomanka, část II. (2013)

Druhá půlka příběhu o nymfomance se drží na stejné vlně, jak první film. Zajímavé téma, velmi realistické zpracování, žádné ústupky či tabu. Dočkáme se i větší reference na film Antikrist (2009), která do příběhu perfektně zapadá. Film trochu kazí konec, jakoby Trier nevěděl, jak tento příběh zakončit a tak přišel s velmi neobvyklým nápadem, který ale podle mě moc nefunguje. Jelikož však první a druhý díl tvoří dohromady jeden ucelený film, budu hodnotit stejně.