Sherlock Holmes (2009)

Rozhodně velmi zajímavé a inovativní zpracování notoricky znímé klasiky, které představuje mladého "starého" hrdinu v trošku jiném světle. Jsem toršku na vážkách. Hercula Poirota bych takto asi přijmout nedokázal, ale u Sherlocka jsem se ještě zcela nerozhodl, zda se mi tento přístup líbí či nikoliv. Ovšem toto váhání nemá nic společného s filmem jako takovým. Ten totiž rozhodně patří k velmi silnému nadprůměru, alespoň v oblasti filmů zapadajících do podobného žánru, které se v posledních letech žalostně utápěly, mírně řečeno, v podprůměrnosti. Mnohem lepší, než jsem čekal, ale se čtvrtou hvězdou počkám asi až na druhé zhlédnutí. Zatím velmi solidních 70 % a doufám v pokračování :-)

Emma (1996)

Před nějakým časem jsem viděl seriálovou Pýchu a předsudek, která mě doslova nadchla a tak od té doby vyhledávám filmy těžící z námětů Jane Austenové. Bohužel zjišťuju, že jsem hned napoprvé viděl asi to nejlepší, co kdy z jejího díla bylo zfilmováno a tak je vždy můj index očekávání až příliš vysoko a já jsem pak mírně zklamán. Emma ale rozhodně patří k tomu lepšímu, co z díla této autorky proniklo na filmové plátno. Jednoduchý, roztomilý, nekomplikovaný příběh s několika humornými scénami kazí jen množství postav, které se mihnou na scéně tak krátce, že při pozdějším odkazu na ně netušíte o koho jde a chvíli vám trvá, než se tak v dialozích, na kterých tento film hodně staví, zorientujete. Celkově ale milá podívaná. 70 %

Cesta na Měsíc 3D (2008)

Velmi triviální, přímočarý příběh bez špetky napětí, obshující snad všechny myslitelné klišé. Dokonce ani ty mrňavé hmyzáky si nezamilujete, protože jim chybí i jen špetka rotomilosti, což pramení především z jejich hloupého chování. K tomu přidejte absenci jakéhokoliv humoru a jediné co vám zbude je zdařilá vizuální stránka prostředí (nikoliv postaviček). Možná je to tím, že jsem film neviděl v 3D verzi, ale myslím, že WOW efekt je už v tomto ohledu chvíli za mnou a upřednostním raději kvalitní příběh a zpracování. 40 %

Nestyda (2008)

Co chtěl autor tímto filmem proboha sdělit? Děj se odvíjí odnikud nikam s několika málo zajímavými pasážemi, prokládanými spoustou vaty, a co více, bohužel bez pointy. To vše navíc v chaotickém střihu, bez souslednosti a logických návazností. Člověk se po chvilce přestává orientovat a má pocit, že místama musel něco prospat. Za těch několik málo podařených scén ještě 40 %

Penelope (2006)

Příjemně pohádková romantika s jemným humorem. Možná té pohádkovosti tam bylo až příliš a dovedl bych si představit i racionálnější vyznění. Ale i tak, určitě moc příjemný příběh. 70 %

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Zpočátku i přes snahu o sarkastický nadhled dost nuda, aby pak v druhé polovině přišla nádherně vypointovaná a do absudna vyhnaná skvělá akční jízda. Celkově určitě nadprůměr. 70 %

Prázdniny (2006)

Víc než komedie je to hřejivě milý příběh několika láskou zklamaných lidí, lehce připomínající styl Love actually a i když opravdu zdaleka nedosahuje stejně hvězdných výšin, zanechá i přes to v člověku příjemný pocit. 70 % a protože se z tohoto filmu stala má vánoční klasika a stále funguje skvěle, zvedám na 80 %.

Pařba ve Vegas (2009)

Docela drsné, ale kupodivu poměrně zábavné pátrání po událostech jedné propařené noci ve Vegas. Rozhodně nadrpůměrná komedie, u které jsem se pobavil, ale nemyslím si, že bych si ji chtěl někdy pustit znova. 65 %

Kamarádova holka (2008)

Film jsem viděl včera večer a už pomalu zapomínám o čem to bylo. Živě si pamatuju tak dvě tři scény a ani jedna se mi dvakrát nelíbí. Na druhou stranu, celkový pocit nebyl zase až tak špatný a byly tam i světlejší momenty, kdy jsem se docela bavil. Nic, na co bych se ale někdy chtěl podívat znovu. 50 %

Vše, co jste kdy chtěli vědět o cestování v čase (2009)

Miluju filmy o cestování časem, miluju anglický humor a i Chris O'Dowd ukázal v IT Crowd, že má výborný komediální talent. Bohužel nic z toho tu nesplnilo mé očekávání. Nebylo to až tak špatné, ale nezasmál jsem se ani jednou a to je na anglickou komedii o cestování časem, která staví na konverzaci, nikoliv na zvláštních efektech, hodně špatný výsledek. 50 %