Legenda o Mulan 2 (2004)

Na direct to video slušné, ale jinak zcela průměrné pokračování první Mulan, které zdaleka nedosahuje jejich kvalit (scénář, hudba) a spíš si jen tak lehce hraje s motivem "Co bylo po...", než aby stavělo na nějakém solidním příběhu (tady odhadnete jak to dopadne po pěti minutách). Mám obavu, že dospělého diváka to bude narozdíl od jedičky dost často nudit, ale naštěstí se to v těch osmdesáti minutách dá s dětmi přežít a těm se ta barevná podívaná nejspíš bude líbit i tak. 50 %

Legenda o Mulan (1998)

I když jsem se na tuhle Disneyovku z počátku koukal s despektem (nelíbilo se mi vůbec grafické zpracování), nakonec jsem si ji zamiloval a podle mě patří k tomu nejlepšímu, co z dílny tohoto studia vzešlo. Solidní napínavý příběh, fungující postavy (včetně drobné havěti:)), nádherná hudba a především fungující humor (Předci mi poslali na pomoc ještěrku?), který je třešničkou na už tak výtečném dortu. 90 %

Lemony Snicket: Řada nešťastných příhod (2004)

Nádherná vizuální stránka a místy i velmi zajímavý příběh, který ale čas od času také bohužel dost nudí. Škoda, že se scénáři nevěnovalo trošku víc času. Na druhou stranu, je to film pro děti o dětech a ty to mohou vidět jinak. Za mě nadprůměrných 60 %

Podraz (1973)

Vynikající příběh, skvělé zpracování, hudba i herecké výkony. Prostě dvěma slovy skvělý film. Na druhou stranu, asi ho nezařadím do svých TOP filmů. Prostě jsem nějak po hodnocení tady čekal ještě o něco víc. Zatím tak "jen" vynikajícich 80 %

Cyrano z Bergeracu (1990)

Klasika v jednom z nejlepších zpracování s fenomenálním Gérard Depardieu a k tomu, v tomto případě, se skvostným českým dabingem. Ještě teď mám chuť veršovat, žal nejsem k tomu stvořen, takže to raději přenechám jiným a za čas si opět pustím tenhle výborný film. 90 %

Zombieland (2009)

Upřímně, nikdy by mě nenapadlo, že se u podobného filmu budu tak skvěle bavit. 70 % a fakt jsem vážně uvažoval o čtvrté hvězdičce, nechápu. Tak třeba časem :)

500 dní se Summer (2009)

Vcelku příjemná podívaná bez velkých dramatických zvratů, slušně odvedená práce. Nemohu ale říci, že by ve mně vyvolal film nějaké emoce, díky kterým by mi přirostl k srdci. Spíše mě zaujaly drobnosti ve výtvarné stránce a retrospektivní vyprávění, v němž orientaci usnadňvala právě výtvarná stylizace (stylizace ročních období, jako aktuální ukazatel vztahu) . Už v průběhu sledování jsem tak byl trošku na rozpacích s hodnocením. Teď s týdenním odstupem času se příběh pomalu vytrácí a jen těžko si vzpomínám o co tu vlastně šlo. Kdybych ten film chtěl někomu vyprávět, těžko bych hledal slova už pro třetí větu. Stejně tak nemám pocit, že bych se někdy chtěl na tento film podívat znova, takže nakonec jen slušných 60%.

Zakletý v čase (2009)

Mám rád alespoň trochu inteligentní romantické filmy a miluju filmy o cestování v čase, takže tohle by měla být moje krevní skupina, alespoň podle toho co jsem si o filmu přečetl. Můj index očekávání byl tedy velmi vysoký a možná přispěl k tomu, že realita se trošku minula s očekáváním. Nicméně nic není ztraceno. Jak jsem psal, filmy o cestování časem miluju a tak není vyloučeno, že se na tenhle film podívám znovu a zvednu hodnocení na čtyři hvězdy, protože nevím, jestli jsem to už říkal, ale filmy o cestování časem prostě miluju :). Podruhé už to je na 4 hvězdy a 75 %.

2012 (2009)

Hezky se usaďte do křesla s obrovským kornoutem popcornu, velkým kelímkem coly a klidně vypněte mozek. K tomu, abyste uhodli kdo přežije, ho potřebovat nebudete a k vnímání toho ostatního vám bez problému budou stačit i primitivnější funkce. Nejedná se v podstatě o nic víc, než o jednu velkou show, kde v hlavní roli vystupuje Země a 101 způsobů, jak uklidit na jejím povrchu. Pokud se budete řídit radou v první větě, bude se vám film líbit, pokud budete očekávat cokoliv víc, máte smůlu. 60 %

Beowulf (2007)

Tenhle film jsem tak trochu házel přes palubu. Nicméně, o to více mě překvapil, když jsem se odhodlal na něj podívat. Nebudu vyzdvyhovat technickou stránku, která je bezesporu vynikající, nebudu polemizovat nad animací herců počítačem, kde tvůrci stále stojí na půli cesty. Vyzdvyhnu to co je důležité a to je skutečnost, že mě film od začátku do konce bavil. Hrdinský epos, bez podbízivého moralizování a patosu, který sice nezůstane v paměti, ale o to raději se na něj někdy podíváte ještě jednou. Se čtyřma hvězdama to asi přeženu, ale tři mi přijdou nějak málo. Ta čtvrtá je tedy jako omluva za to prvotní podceňování :). 70 %