Chceš mě, chci tě (2009)

Jednoduchý děj, kde od prvních okamžiků víme, jak to nakonec musí dopadnout. Přesto je to vtipná, nápaditá a zábavná romantická komedie se skvěle napsanými dialogy a po všech stránkách fungující ústřední dvojicí. Co víc dnes od tohoto vyždímaného žánru můžeme chtít. Já se po dlouhé době skvěle bavil a podruhé s cz dabingem snad ještě víc. 80 %

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008)

Tak tento film jsem si pouštěl s pocitem, že to určitě tak špatné být nemůže a zhlédnutím tak pomohu trochu vylepšit hodnocení tady. Animace a vlastní vizuální zpracování nejsou rozhodně špatné a pokud by se film jednoznačně stylizoval do pozice parodie pro dospělé, člověk by si je mohl i oblíbit. Místo toho ovšem balancuje na hraně nechutného primitivního "humoru" míseného s nefungujícími gagy, kde se jedna či dvě dobré hlášky naprosto ztratí a nemají šanci v tomto ohledu vylepšit divákův postoj k příběhu. No, vlastně příběhu. Ona je to spíš taková nesourodá směsice frašek, které příliš nedrží pohromadě. Kdybste film začali sledovat od poloviny, nejspíš si toho ani nevšimnete. Přemýšlím, jestli mohu dát dvě hvězdičky, ale nějak mě nenapadá za co dát aspoň tu první. Možná za to, že to má konec, i když ten, na rozdíl od začátku, mnoho z vás nejspíš neuvidí. 20 %

Znovu 17 (2009)

Mám rád filmy, které se točí kolem cestování časem a podobných témat a tento do této skupiny svým způsobem také zapadá. Nápad jistě není originální, ale zpracování i zápletka netrpí nedostatkem nápadů, které překvapí i pobaví současně. Celkově slušně ubíhající komedie, u které jsem se dobře pobavil a docela dost nasmál s minimem trpaných scén u kterých má člověk chuť strčit hlavu pod polštář, kdyby nějaký měl po ruce. To ale neznamená, že tam žádné nejsou. Skoro čistých 60 %

Arn (2007)

Nejsem si jistý, zda mohu tento film hodnotit, protože jsem viděl jen dvouhodinový sestřih obou dílů, který u nás vyšel na DVD. I přes to, a možná právě pro to, ho hodnotím tak jak ho hodnotím. Velmi svižně ubíhající příběh střídající akci a romantiku, sledující po řadu let osudy dvou v mládí násilím oddělených lidí. To vše zasazeno do neskutečně nádherných historických reálií, především svatá země je ztvárněna doslova pohádkově. Nádherná výprava, vynikající kamera, neokoukaní sympatičtí herci. Historický velkofilm jak má být. Jediným nedostatkem tak zůstávají jen místy velké skoky v ději, které vypovídají o tom, že nůžkám střihače padlo za oběť víc než jen pár nepotřebných scén. Půlhodinu navíc by si ještě zasloužil. Takto nezbývá, než si sehnat plnou čtyřhodinovou verzi. Už se těším.

Rozum a cit (2008) (seriál)

Celkově velmi hezké zpracování příběhu, ale chyběla mi větší hloubka vykreslení jednotlivých postav i doby, jako tomu bylo třeba v nádherném seriálu Pýcha a předsudek. Nic co by vám přirostlo k srdci, nic na co se někdy budete chtít podívat znovu, ale při prvním sledování se nudit nebudete.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

... tak žádné velké překvapení se nekonalo. Forma opět zvítězila nad obsahem a to ještě drtivěji, než minule. Po stránce děje je to slátanina, i když na míle daleko před třetí mumií a jen kousek za prvním dílem. Po stránce vizuální je to naprostá bomba, tedy když to samé vidíte jednou, dvakrát. Ovšem sledovat stále stejné souboje dvě a půl hodiny, když v nepřehledných bitkách kolikrát netušíte ani kdo s kým bojuje, natož abyste byli schopni rozeznat jednotlivé postavy v průběhu boje, je opravdu nuda. Ke všemu, narozdíl od prvního dílu, filmu chyběl fungující humor a vzhledem k jedničce už ani neměl moc čím překvapit. Jsem dost na vážkách mezi 2 a 3 *; 50 %

Andělé a démoni (2009)

Před zhlédnutím tohohle filmu jsem si přečetl pár recenzí a názorů na něj, které nevyzněly právě v jeho prostěch, ale kupodivu, téměř nic z toho, co jsem si přečetl nebyla tak zcela pravda. Akce je přesně dávkovaná a film tak nemá hluchá místa, dialogy posouvající děj příjemné a kostra příběhu až na malé výjimky dáva smysl. Ačkoliv na Šifru (hlavně po straně zápletky) nedosáhne, já se docela slušně bavil a nebýt toho lehce přehnaného finále .... 70 % a možná je příště zaokrouhlím nahoru.

Inkoustové srdce (2008)

Dětská podívaná, která nemá dospělému divákovi příliš co nabídnout a vlastně si nejsem jistý, jestli aspoň tomu dítěti něco dá. Množství postav vytažených z pohádkového příběhu rozhodně nevypadá pohádkově, natož aby navodilo kýženou atmosféru. Chvílema jsem se ztrácel, chvílema jsem se nudil, chvílema nebyl sto pochopit iracionální jednání postav, které mělo vycházet z knížky "tak jak je autor napsal". Jenže jak je napsal, to divák nemůže tušit (o kolik by to bylo zajímavější, kdyby ta kniha byla skutečná). Takhle to byl jen předvídatelný příběh zaplněný většinou nezajímavými charaktery, který neobstojí ani v porovnání se stejně dětským Město Ember. 40 %

Nula od nuly pojde (2006)

Tak jsem si tu přečetl: "Výborná černá komedie, u které se neustále smějete." No a to byla asi chyba, protože jsem opravdu očekával výbornou komedii, u které se pobavím, ale ačkoliv celkově děj není vysloveně nudný, ten permanentní smích se nějak nedostavil, přesněji řečeno, on se nedostavil ani příležitostný, jako tomu bylo v často porovnávaném filmu V hlavní roli já, kde jsem se alespoň uprostřed z plna hrdla zasmál (ačkoliv zbytek zase nestál za nic). Celkově spíš lehké zklamání. 40 %

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Krásně vizuálně zpracované, výborné triky, prostředí, ani námět by nebyl špatný a v 3D kině to musí být vizuální orgie. Ovšem na to, že tenhle filmeček rozhodně nemá v úmyslu tvářit se vážně, mi tam chyběl alespoň náznak humoru, který by fungoval. Já se prostě nezasmál ani jednou. 40 %