Dům veselých duchů (1988)

Tuhle komedii jsem měl jako kluk moc rád a tak jsem se na ni s chutí dnes podíval znovu. Lehká nostalgie se strašným českým dabingem (a to dávám dabovaným filmům přednost). 60 %

Flynn Carsen 3: Jidášův kalich (2008) (TV film)

Po zhlédnutí prvních dvou dílů jsem se docela těšil na pokračování a i potřetí jsem se vcelku slušně bavil. Nesmíte tu sice moc přemýšlet, ale rozhodně nebudete dostavat neutuchající chuť utéci od televize. Porovnávat film s Indianem Jonesem nemá smysl, ale rozhodně jsem se bavil víc jak u poslední Mumie, což je vzhledem k rozpočtům obou filmů smutné. Těším se na pokračování :). 50 %

Flynn Carsen 2: Návrat do dolů krále Šalamouna (2006) (TV film)

Pokračování vcelku zábavné televizní podívané drží standard prvního dílu. Nic nového, co by výrazně změnilo mé hodnocení směrem nahoru či dolu se nekonalo. Na televizní film je to určitě nadprůměr, ale tady hodntotím filmy celkově, takže "jen", v tomto případě výborných, 50 %

Flynn Carsen: Honba za Kopím osudu (2004) (TV film)

Vcelku solidní podívaná ve stylu televizního (serálového) Indiana Jonese (s filmy s H.Fordem nemá cenu srovnávat). Pro milovníka žánru ideální oddychovka. Na víc jak dvě hvězdy to nemá, ale i tak jsem si to docela užil a rád se podívám na pokračování. 50 %

Dexter (2006) (seriál)

Po první sérii rozhodně nejsem zklamanný a doufám, že si vysokou úroveň udrží i dál. Zatím 80 %.

Návrh (2009)

Je to stokrát popsané klišé od prvního do posledního záběru, ale přesto jednotlivé scény dovedou překvapit a hlavně výborně pobavit. Upřímně mě bavilo sledivat tohle divadýlko, které si ti dva připravili pro emigrační úřady a které se jim tak trošku vymklo z rukou. Navíc Sandra je jako tvrdá šéfka opravdu uvěřitelná a i její neodvratitelný přerod (v jen lehce zkrocenou dračici) vyzní naprosto přirozeně. Se čtyřma hvězdičkama to možná trochu přeženu, ale už dlouho jsem se u žádné takovéhle komedie nepobavil :). 80 %

Piráti na vlnách (2009)

Vcelku příjemně laděný film, nesoucí se na vlnách hitů šedesátých let, ze kterých si asi odnesete víc, než ze samotného filmu. Ten tvoří více-méně reportážní pohled na vysílání pirátského rádia s výběrem několika zajímavějších okamžiků spojených do jednoho celku, které se ovšem navzájem nijak výrazně nerozvíjí, což je škoda. Zatícmo Lásku nebeskou řadím do svého Top Ten, tento film už znovu vidět nemusím. 60 %

Oněgin (1999)

Neznám předlohu a možná proto jsem už dlouho nebyl tak překvapen náhlým koncem filmu. Vůbec mi nepřišlo, že už téměř dvě hodiny sleduji tohle napínavé historidké drama, osudy lidí se kterými si odud nehezky zahrál. Najednou tma a já nevěřícně koukal na ubíhající titulky v očekávání, že takhle to přeci nemůže skončit. Skončilo. Takovéhle konce nemám rád, ale i přesto a možná právě proto 4*

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů (2009)

Tak je tu nejspíš další výjimka potvrzující pravidlo, že druhé a třetí díly musí mít sestupnou tendenci. Tenhle díl totiž téměř šlape na paty jedničce a dvojku nechává někde hluboko pod sebou. Humor tu opravdu funguje a nově to není jen díky vloženým skečům šavlozubé veverky, která zde dostává oproti předchozím filmům o mnoho více prostoru, ale zaslouží se o něj i hlavní protagonisté. Kupodivu mnoho smíchu si užijete díky skvělým hláškám a různým narážkám a děti se zase budou chechtat klasickým skečům ala Tom a Jerry. Ideální rodinná komedie, kde si každý najde svoje. Neviděl jsem 3D verzi. Zatím zaokrouhluji dolu, takže tři hvězdy a 70 %