Shaqual

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 18.9.2018  07:51
    Grizzly Man (2005)

Na jednu stranu docela ulítlý filmík o týpkovi, který rád žil s medvědama a liškama, na druhou stranu poměrně depresivní a neskutečně lidský příběh jedné unikátní osobnosti. Na každý pád ale naprosto strhující dokument, který udržuje rozumný odstup a nevnucuje žádný "předem správný" názor či závěr. A když už nic jinýho, tak to za ty krásný nalezený záběry na Aljašku fakt stojí.

• 5.8.2018  21:55

Krásně se na to kouká, ale s tak vrcholově špatně napsanými dialogy, triviálně sestaveným příběhem a vůbec celkově hrozným scénářem to u mě nestačí ani na průměrný hodnocení. Mít vizuálně vyloženě spektakulární svět plný super nápadů a záhad je sice jedna věc, ale bez umění to všechno chytře podat a prodat u diváka nějakou chuť to všechno objevovat opravdu nevyvoláte. A to je u každé sci-fi docela zásadní problém.

• 27.7.2018  17:30

Zatímco se jiné akční série už po prvním dílu dokáží přiblble točit v kruhu a jen si s každým novým přírůstkem kazit jméno, Mission: Impossible je se svým šestým dílem v nejlepší formě, asi tak jako i nezničitelný Cruise, který tu dává slušně zabrat o polovinu mladším borcům (a hlavně teda sám sobě) a vy mu to bez problému věříte. Intenzivní akce je do puntíku perfektní po všech stránkách, zatímco emocionální jádro a vtip filmu se navzájem skvěle doplňují a povznášejí celý ten zážitek až někam do vesmíru. Sloní plátno jasnou výhodou, ale já bych se na to s otevřenou pusou koukal i kdekoliv jinde. A určitě i ještě někdy budu.

• 11.7.2018  12:24

Silný a vyloženě dojemný příběh, ale lehce zapomenutelné a místy i nešťastné filmové provedení. Trochu netradiční vyprávění, sympatičtí herci i jeden docela chytrý zvrat sice potěší, ale ve výsledném dojmu se to všechno ztratí pod tíživou expozicí a netvůrčím přístupem. Ve srovnání s nedávnými příspěvky žánru (třeba i Everestem stejného režiséra) to je ošklivý průměr.

• 3.5.2018  14:11
    Psí ostrov (2018)

No, pane Andersone, tak tohle se Vám taky povedlo. Snad se mi to tak strašně líbilo kvůli tomu, že to byl pro mě Wesův první film, co jsem viděl v kině, nebo jsem jen vždycky měl nutkání slyšet Billa Murrayho dabovat psího maskota, ale popravdě toho asi bude mnohem, mnohem víc, jelikož si nemůžu vybavit jediný aspekt, který by mi na tomhle snímku vadil. Stop motion animaci na velikým plátně vidím vždycky hodně rád a v tomhle případě je znát tolik práce a pozornosti ke každému detailu, že se mi ani nechce pomyslet, jak dlouho se to celý muselo natáčet. Příběh sice není žádný Shakespeare, ale dialogy mezi psy typu "What's your favourite food" jsou bezkonkurečně to nejlepší, co jsem v poslední době ve filmu slyšel. Navíc se film dotkne i docela dost zásadních a politických témat, díky čemuž je to svým způsobem Andersonův nejvážnější film, což (pro mě osobně) je velmi vítaná změna, Nicméně Psí ostrov je pořád především pozitivní komedie s originálním humorem, která v současné distribuci jen těžko najde konkurenci.

• 14.4.2018  00:46

Tak ono je sice fajn, že se v tomhle filmu dočkáme poměrně explicitní nahoty a násilí, ale pokud se ty šokující skutky dějí tak strašně blbě napsaným a nezajímavým postavám, tak se to u mě jaksi míjí účinkem. A u postav to, bohužel, nekončí, příběh je dost naivní a málo uvěřitelný, dobrý zvrat jsem nezaznamenal ani jeden a celou dobu jsem měl dojem, že se místo thrilleru dívám na pokus o zfilmování průměrného detektivního seriálu. Dlužno teda dodat, že dost pokus marný. A to je fakt škoda, protože lidi co tenhle film natočili mám rád a do budoucna jim moc fandím.

• 2.4.2018  14:21

Psychedelická dvouhodinová terapie s doktorem žurnalistiky pod dohledem jednoho z nejlepších režisérů 90. let, ve který Depp s Del Torrem předvádějí fantastické a až mrazivě věrohodné výkony, kterými film vyzdvihují do nebes. Dokonalost.

• 25.3.2018  20:04

Tak za to, že jsem se nejdřív rozhodoval, jestli půjdu na nejnovější animák od Nicka Parka, nebo na zcela neznámý a zdánlivě i nezajímavý dokument o zemi, o který nevím v podstatě nic, natočený někým, o kom jsem v životě neslyšel, se budu celý život jenom stydět. Asi tak, jako by se měli stydět i všichni distributoři, kteří nad tímhle malým zázrakem jen mávli rukou a odsoudili ho tak k neúspěchu. Pro mě je tohle jednoduše ten nejlepší dokument, který jsem kdy viděl, a ani bych se nedivil, kdyby to tak ještě nějakou chvíli zůstalo. Příběh je tak emotivní a dramatický, že si člověk chvílema musí myslet, že to je celý nahraný, se skutečnýma lidma se dá ztotožnit nejlíp a u tohohle filmu to platí dvojnásob. Navíc se to celý věnuje hned několika tématům, skutečně seznamuje diváka s obecně ne moc známými fakty a ukazuje jak jeden, na první pohled malý a marný, čin může ovlivnit mezinárodní dění. Přiznám se, že jsem sice místy trochu pochyboval, že by se kamera na všechny ty místa dostala, ale vzhledem ke všem těm silným záběrům z různých úhlů jsem na to ani nemyslel. Opravdu doufám, že tenhle film uvidí co nejvíc lidí, a že tak kvalitních dokumentů bude víc. Protože tohle je dokonalá ukázka toho, co všechno tohle médium dokáže, ale bohužel taky toho, jak těžký to dokumentaristi v tak kompetitivním průmyslu mají.

• 20.2.2018  01:18
    Taboo (TV seriál) (2017)

Pokud máte rádi Toma Hardyho a nevadí vám explicitní násilí, nahota, drsný slovník a poněkud upřímnější vyobrazení anglické společnosti v 19. století, tak se vám Taboo bude líbit. Pokud máte rádi Toma Hardyho a již zmíněné výjevy se vám moc nezamlouvají, tak Toma Hardyho asi rádi mít přestanete. Já mám naštěstí tak trochu divnou slabost pro obojí, takže tenhle seriál jsem si dokázal oblíbit ještě během první epizody. Po herecké i technické stránce je to na dnešní konkurenci minimálně dostačující, ale upřímně mě docela zklamala dějová linka, která je na osmidílnou sérii až moc jednoduchá a občas i dost blbě odvyprávěná. A to je moc škoda, protože jinak jsem z toho mám fakt velkou radost a další série mají fakt velký potencionál. Tak snad ho tvůrci naplní.

• 9.2.2018  01:40

Fantastický film, u kterého překvapí nejen relativně krátká doba mezi jeho premiérou a vyobrazenými událostmi, ale hlavně způsob vyprávění. Pan Goldman nejen, že bravurně odvyprávěl obsáhlé životopisné drama s tíživým politickým kontextem tak, aby z toho nebyla jen ukecaná a nudná lekce dějepisu, ale navíc do příběhu vnesl velmi odlehčený a lidský tón (o který se rovným dílem postarala i hlavní herecká dvojice), a to ještě tak, aniž by hlavní téma a myšlenka ztrácely na váze. V osobním žebříčku je to pro mě po JFK nejlepší snímek o novodobých amerických dějinách.

• 24.1.2018  22:32

Na Spielberga netypicky statický film bez větších zvratů nebo epických sekvencí, ale za to typicky bezchybně natočený a uhlazený standard, na který jsme si u mistra za ta léta navykli. Nějaké té pořádné investigativní novinařiny jako ve Spotlight se sice nedočkáme, ale i tak The Post žurnalistice a honbě za pravdou vzdává hold tak, jak to jen Hollywood ve své nejlepší formě dokáže. Hvězdné dvojici v hlavních rolích přirozeně není co vyčíst a další kolaborace režiséra s Johnem Williamsem je vítaným bonusem, i když se musím přiznat, že až do závěru jsem si soundtracku pořádně ani nevšiml.

• 18.12.2017  02:42

V mých očích jeden z nejzajímavějších dílů ságy. Johnsonova vize je odvážná, ale vítaná změna přinášející super nápady, zvraty, úžasného Hamilla i nechutně roztomilé vesmírných ptáků, které jsou doslova k sežrání. Nebudu lhát, že mi přítomnost odlehčené a poněkud zbytečné dějové linky Finna, nebo naopak absence pořádného duelu se světelnými meči nevadí, ale pokud to bylo třeba k dostání Del Tora do téhle galaxie a k obsáhlejšímu vyvynutí postavy jednoho z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl, tak jsem naprosto pro. Jen doufám, že v devítce budou pro jednou všechny hlavní postavy aspoň při jedné scéně všichni dohromady a nebudou každý sledovat vlastní cestu, ale spíš budou pracovat jako celek. Abych ale řekl naprostou pravdu, tak budu jenom rád, když mistr Abrams přijde s něčím zase úplně jiným a my se budeme mýlit v naprosto všech předpovědích. Jeho kolega nám tu krásně dokázal, že se to může vyplatit.

• 7.12.2017  05:04

Bože, tohle je alespoň Film! Žádná uhlazená sázka na jistotu typu Most špiónů s akcí, dramatem, akcí, patriotismem a se vším, co nutně uspokojí komerční masy, ale zcela ryzí, upovídaný, zdlouhavý a vůbec autentický krimi thriller. Jeden by u toho teda v nesprávném rozpoložení nejspíš opravdu usnul, ale už jen z úcty k hereckým legendám, které ve filmu hrají to podle mě ani nejde. K tomu působivé dobové kulisy a scénář, jaký se urodí jen jednou za čas, schopný režisér a máte dílo, které se snad jednou zapíše do filmové historie. Jenom je tedy pravda, že téma tajných agentů za Studené války je už opravdu ohrané (a že tomu tak bylo už i v době, kdy film vyšel) takže není divu, že nemá zrovna nejrozsáhlejší fanouškovskou základnu. I tak si ale myslím, že ze své konkurence (alespoň tedy té současnější) Tinker Tailor Soldier Spy s přehledem vyčnívá a měl by být řazen mezi klenoty žánru.

• 27.10.2017  23:41

Bizarní, ale působivá komedie odehrávající se v ne moc veselém zákulisí Stalinova nejbližšího kruhu v padesátých letech. Místy až šokuje, s jakou lehkostí se prolínají na oko primitivní vtipy a ledabilé chování nejvyšších představitelů s vyloženě depresivním světem, jímž tehdy Sovětský Svaz byl, ale do jisté míry to funguje a i díky tomu se jedná o dost originální snímek. A i když to zrovna není ideální výukový materiál, vyobrazené historické události jsou poměrně přesné (i když tvůrci z "protagonistů" fakt udělali neskutečné pitomce) a pro leckoho snad i poučné. A herecký ansámbl je naprosto boží.

• 24.9.2017  02:28

Inu, není to tak vtipný, originální, ani šokující film jako první díl, ale zcela určitě to je jeden z nejvtipnějších, nejoriginálnějších a bezpochyby i nejšokujících filmů letošního roku. Osobně jsem ani nepotřeboval, aby Vaughn svoji nastavenou laťku překonal, stačilo mi, že se bude držet osvědčeného stylu a přidá k tomu pár originálních nápadů. A že se mu to povedlo. Vlastně už jenom fakt, že z jedné mých nejméně oblíbených hereček udělal dokonalou záporačku a vlastně i jednu z nejlepších nových postav (a že i ty ostatní za to stojí) o něčem svědčí. Moc doufám, že Matthew nepoleví a že nás svojí fantazií bude ještě hodně dlouho překvapovat.

• 28.7.2017  01:04

Fantastický velkofilm, který mě nadchnul snad v každém detailu. Ať už kvůli hercům, vtipným momentům, nebo snad jen hudebnímu doprovodu, na tenhle zážitek budu ještě dlouho a rád vzpomínat. A s naprosto čistým svědomím můžu říct, že závěrečná hodina (která utekla jak nic) obsahuje několik z nejnapínavějších scén, co jsem kdy ve filmu viděl. John Sturges byl bůh.

• 22.6.2017  22:51
    Auta 3 (2017)

Místy se to sice prvnímu dílu podobá až moc a rozjezd je taky trochu pomalejší, ale jinak je to další megasolidní pixarovka se vším všudy. Velkou radost mám z důrazu na vývoj postav, vztahy mezi nimi a na příběh, jehož morální konec (jak už je u Pixaru v podstatě zvykem) roztaje i ty nejotrlejší tatínky, co na to s děckama jít prostě museli. Ubrání z dříve už dost otravného Buráka a komické stránky filmu celkově taky neuškodilo. A co se týká animace, tak fakt nemám slov. Dokonalost nad dokonalost... Z tohoto hlediska je snad jen trochu škoda, že to není tak výpravný jako dvojka. Za možnost pokochání se trochu většími scénériemi bych se fakt nezlobil.

• 18.6.2017  13:08

Je to sice natočený podle již osvědčené šablony a prakticky každý motiv je už po páté v řadě dost ohraný, ale i tak to byl skvělý zážitek. Snad je to charakterním záporákem, nebo snad jen dobrým nostalgickým pocitem ze zhlédnutí prvního dílu, ale funguje to. Jen doufám, že se příště dočkáme opravdu pořádné lodní bitvy a trochu střízlivějšího kapitána Sparrowa, místy už jsou ty fóry přece jen trochu přehnaný.

• 8.6.2017  18:20
    Wonder Woman (2017)

Ano, je to jeden z těch lepších novodobých filmů o superhrdinech, nicméně to ještě neznamená, že je to bůh ví jaká sláva.. I přesto, že jsem byl zezačátku potěšen dobrým soundtrackem, výbornou hlavní dvojkou hlavních postav, motivací hlavní postavy, kontrastem dvou zcela rozdílných světů i vlastním morálním poselstvím na konci (i když je to klišé jak Brno), tak všechny ty klady byly rozválcovány idiotskými a zbytečnými vedlejšími postavami, přeháněním s řeckou mytologií, trapnými vtipy a zejména pak zavěrečným finále, u kterého by jeden skoro usnul. Protože i když se Wonder Woman tváří jako naprosto nevídaná sranda (a v lecčems opravdu vyniká), tak je to nakonec ale jen další pakárna o superhrdinech, kterých už je tu nějak moc. Not good enough.

• 26.4.2017  00:02

Drsné a realistické drama, jehož poselství sice kvůli elitářskému prostředí, ve kterém se film odehrává, asi tolik nevyzní, nicméně si trochu pobrečí i ten největší necita. Julianne Moore zrovna nemiluju, ale tady byla naprosto úžasná.

• 27.3.2017  00:11

Interaktivní film: v teorii dost možná naprosto geniální nápad, v praxi ale tak trochu těžkopádná operace. Alespoň tedy co se mého zážitku týká. Polovinu filmu jsem strávil zápasením s nevychytanou aplikací, zbytek pak nadáváním na mnohdy až trapně racionální rozhodování většiny diváků, kterým se děj řídil. A když už se jednou rozhodlo pro něco nekonvenčního, tak byl hrdina opět nasměrován na tu "lepší" variantu. A i přesto, že je až z podivem, v jakém měřítku je to natočené, mi ta nedodělanost a otravná omezenost v určování osudu hlavní postavy vadila nejvíce. Byl bych stokrát radši za mnohem levnější a i kratší počin, jen abych měl skutečně pocit, že v něm mám hlavní slovo já jakožto divák. Ostatně takových je už na youtube plno.

• 8.3.2017  15:20

Hloupoučký a vcelku idiotsky naivní film, jehož poselství chápu ne snad kvůli nějakému mistrnému provedení, nebo díky promyšlenému scénáři (ten je mimochodem fakt na pěst), ale protože je to dost ohraná tematika, jejíž výskyt v tomhle desetiletí mě přinejmenším udivuje. Stejně jako fakt, že to natočil Ang Lee, protože tohle dílko je na úrovni ne moc úspěšného studenta filmový školy a vizuálně takový nijaký... Samotný Billy je pak sice docela sympaťák, ale naprostá absence nějakého citu pro dramatičnost jeho potenciál, který jsem v tomhle kdo ví proč viděl, vůbec nenaplňuje.

• 11.2.2017  11:10

Škoda lehké monotónnosti a tak trochu zabitého konce, protože jinak by to bylo snad perfektní a film by pak měl opravdu emociální dopad. I tak ale musím říct, že takhle u srdce hřejivou a milou komedii jsem už dlouho neviděl a je veliká škoda, že se neprobojovala na plátna českých kin. Vynikající kamera a kouzelné scenérie Nového Zélandu by se na nich krásně vyjímaly.

• 18.1.2017  18:06

Jeden by tak nějak čekal, že někdo jako je Matt Damon, tj. herec nominovaný na oscara, áčkový hollywoodský a evidentně i nikdy nestárnoucí akční hrdina, se bude objevovat už jen v kvalitních, pečlivě vybraných a promyšlených rolích. A ono ne. Místo toho se nechal upsat k první čínské hovadině, o kterou zakopl a totálně se zaprodal. A stejně tuhle blbost nedokázal zachránit. Námět i scénář naprosto zoufalý. Záporáci tuctoví, postavy bezcharakterní a nesympatické. Bojové scény nepřehledné a často komické. A sice to celé tak nějak působí pěkně barevně a velkolepě, ale ani sebevětší plátno, ani sebehezčí kostýmy a scénografie mi nevyvrátí názor, že tohle je jeden z nejzbytečnějších filmů vůbec. Střízliví na to radši nechoďte...

• 12.1.2017  21:25

Gangsterky už zrovna dvakrát v kurzu nejsou, a tak je vždycky fajn, když se sem tam nějaká zázračně objeví. A radost je to pak o to větší, když se ještě k tomu i takhle vydaří. Nekonečně ohraný příběh o vzestupu jednoho ne tak prohnilého psance sice už dnes nikoho moc neosloví, ale i tak má Affleckův nejnovější počin co nabídnout. Po vizuální stránce je to tak vypiplané, že vás ten film přenese do časů dávno minulých během minuty, a dokonce mu i těch pár nešvarů v podobě epizodičnosti příběhu či absence nějakého většího cíle hlavního hrdiny prominete. Jenom je škoda, že rejža taky nezůstal na chvíli za kamerou a nevěnoval trochu promítacího času taky svým hereckým kolegům. Bylo by fajn vidět hlavní postavu i z jiného úhlu, než jen z toho jeho, ale to byl dost možná i záměr. A jsem fakt rád, že se nebáli opřít i do pár kontroverznějších témat a tím film obohatili. Za mě to jsou naplněná očekávání a naděje, že i zdánlivě vydojené příběhy a žánry mají co nabídnout i po letech stagnace.

• 23.12.2016  18:28
    Kmotr (1972)

Jsou filmy, které vás dojmou a nadchnou. Jsou filmy, které vás nutí k zamyšlení a poučí vás. Jsou dokonce i filmy, ve kterých se najdete, a díky kterým začnete zpochybňovat sami sebe. A pak je tady tenhle film, který dokáže tohle všechno a ještě k tomu přihodí pár nepopsatelných emocí, které vás totálně rozloží. Geniální v tolika směrech, že jsem nepřestával žasnout.

• 15.12.2016  01:54

Tak takhle nějak si představuju dokonalý dobrodružný film. Samotný konec je sice předem moc dobře známý, ale cestička, kterou si k němu tvůrci vyšlapali, je opravdu něco. Planeta střídá planetu, stormtroopeři míjí ostošest a rebelům je hej. Líbivé lokace se pro jednou taky dají zapamatovat, geniální a nenucené odkazy těší srdce, úchvatné efekty nebo herecké výkony zase oko. Dětská duše jásá radostí při pohledu na tu ošklivou šedou kouli, stejně jako při vskutku velkolepém finále. A celé je to přitom jenom předfilm pro čtyřku. A co tu tak čtu, tak asi i přílišné soustředění na jedinou dějovou linku může pro někoho asi být jako pěst na oko, ale já si troufám tvrdit, že v tom snad lpí nejsilnější stránka filmu. Jsem strašně moc rád, že se nemazali s nějakými příběhy navíc, však od čeho tenhle spin-off vůbec existuje... Navíc se to nese v tom nejstarším Star Wars duchu, kdy se parta sympatických hrdinů pokusí zachránit svět, a to je pro mě pravděpodobně nejzávažnější plus. Naštěstí se tady (na rozdíl od sedmičky) doslova neopakuje už ohraná osnova a s těmi několika málo opakovanými motivy je naloženo dost opatrně a originálně, takže ve výsledku vůbec nepřekáží. Je to naprosto solidní, osobitá a řádně uzavřená story, kterou by takový spin-off právě měl být. Naprosto stoprocentní filmový zážitek, který mě zahřál u srdce jako jako dlouho už nic.

• 23.11.2016  15:26
    Snowden (2016)

Můj nejmilejší veterán z Vietnamu se opět předvedl a naservíroval takový už standardní hejt na ne úplně fér počínání jistých vládních orgánů americké vlády. A i přesto, že akce je v tomhle filmu minimum a dobrou chvíli akorát civíte na lidi, co civí na jiný lidi, tak je to velmi slušná podívaná plná morálního poučení, slušných hereckých výkonů a opravdu vytříbené režie. A i když má každý na Snowdena trochu jiný názor, tak se jeho činu nedá než obdivovat. Devět z jedenácti vlastizrádců doporučuje.

• 9.11.2016  18:39

Čekal jsem hodně. Velkolepou podívanou se skvělými herci, parádní akcí a chytrým scénářem, fešným soundtrackem a kvalitní režií. Bál jsem se, že nízká procenta z Rotten Tomatoes mají své odůvodnění a že to vlastně bude jedno velké zklamání. Ale tohle jsem nečekal. Protože ke všem těm pozitivům se přidali i skvěle napsané charaktery, vynikajícně poskládaný příběh, perfektní obsazení, vtipné i napínavé pasáže, originální a šokující zvraty a hodně moc u srdce hřejivý zakončení. Zamotal jsem se do toho během těch dvou hodin sice neskutečně, ale i přes jisté ďuzny v příběhu jsem byl tak nadšenej, že bylo plné hodnocení samozřejmostí. Pán režisér se mi začíná opravdu zamlouvat a vydrží-li mu současná forma i nadále, tak budu jedině rád.

• 11.10.2016  23:11

Hledat v nehodě, jež zapříčinila jednu z největších ekologických katastrof současnosti, hrdinský a lidský příběh se může na první pohled zdát jako ta největší pitomost na světě, ale kruci, že tady někdo věděl co dělá! Deepwater Horizon totiž vůbec není další tuctovou vlasteneckou rádoby poučnou akčňárnou, ale skutečně kvalitním a dobře natočeným snímkem. Tragický příběh docela obyčejných "vrtáků" je vylíčen s až překvapivě vážnou tváří, což jenom podtrhuje opravdovost a hrůzu celého toho průseru. Vizuálně je to naprosto strhující podívaná, od hořící americké vlajky, přes děsivě vyhlížející bublinky, až po jednu z nejlepších explozí, co jsem kdy ve filmu viděl, je stále na co se dívat a co vstřebávat. Navíc se to i hezky poslouchá, soundtrack je fajn, ale střih zvuku je naprostá bomba, která se dá docenit snad jen v kině. Citová vyděračka na konci je už tak nějak zažitou normou, ale tady mi vůbec nevadila. Jen kdyby se té "větší" katastrofě také dostalo o něco většího prostoru, než jen několika řádkům na konci. Ale kdo by dneska šel na film kvůli několika nešťastným rybám a ptákům, že jo.

<< předchozí 1 2 3