Shaqual

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3
    • 9.2.2018  01:40

Fantastický film, u kterého překvapí nejen relativně krátká doba mezi jeho premiérou a vyobrazenými událostmi, ale hlavně způsob vyprávění. Pan Goldman nejen, že bravurně odvyprávěl obsáhlé životopisné drama s tíživým politickým kontextem tak, aby z toho nebyla jen ukecaná a nudná lekce dějepisu, ale navíc do příběhu vnesl velmi odlehčený a lidský tón (o který se rovným dílem postarala i hlavní herecká dvojice), a to ještě tak, aniž by hlavní téma a myšlenka ztrácely na váze. V osobním žebříčku je to pro mě po JFK nejlepší snímek o novodobých amerických dějinách.

• 24.1.2018  22:32

Na Spielberga netypicky statický film bez větších zvratů nebo epických sekvencí, ale za to typicky bezchybně natočený a uhlazený standard, na který jsme si u mistra za ta léta navykli. Nějaké té pořádné investigativní novinařiny jako ve Spotlight se sice nedočkáme, ale i tak The Post žurnalistice a honbě za pravdou vzdává hold tak, jak to jen Hollywood ve své nejlepší formě dokáže. Hvězdné dvojici v hlavních rolích přirozeně není co vyčíst a další kolaborace režiséra s Johnem Williamsem je vítaným bonusem, i když se musím přiznat, že až do závěru jsem si soundtracku pořádně ani nevšiml.

• 18.12.2017  02:42

V mých očích jeden z nejzajímavějších dílů ságy. Johnsonova vize je odvážná, ale vítaná změna přinášející super nápady, zvraty, úžasného Hamilla i nechutně roztomilé vesmírných ptáků, které jsou doslova k sežrání. Nebudu lhát, že mi přítomnost odlehčené a poněkud zbytečné dějové linky Finna, nebo naopak absence pořádného duelu se světelnými meči nevadí, ale pokud to bylo třeba k dostání Del Tora do téhle galaxie a k obsáhlejšímu vyvynutí postavy jednoho z nejlepších záporáků, co jsem kdy viděl, tak jsem naprosto pro. Jen doufám, že v devítce budou pro jednou všechny hlavní postavy aspoň při jedné scéně všichni dohromady a nebudou každý sledovat vlastní cestu, ale spíš budou pracovat jako celek. Abych ale řekl naprostou pravdu, tak budu jenom rád, když mistr Abrams přijde s něčím zase úplně jiným a my se budeme mýlit v naprosto všech předpovědích. Jeho kolega nám tu krásně dokázal, že se to může vyplatit.

• 7.12.2017  05:04

Bože, tohle je alespoň Film! Žádná uhlazená sázka na jistotu typu Most špiónů s akcí, dramatem, akcí, patriotismem a se vším, co nutně uspokojí komerční masy, ale zcela ryzí, upovídaný, zdlouhavý a vůbec autentický krimi thriller. Jeden by u toho teda v nesprávném rozpoložení nejspíš opravdu usnul, ale už jen z úcty k hereckým legendám, které ve filmu hrají to podle mě ani nejde. K tomu působivé dobové kulisy a scénář, jaký se urodí jen jednou za čas, schopný režisér a máte dílo, které se snad jednou zapíše do filmové historie. Jenom je tedy pravda, že téma tajných agentů za Studené války je už opravdu ohrané (a že tomu tak bylo už i v době, kdy film vyšel) takže není divu, že nemá zrovna nejrozsáhlejší fanouškovskou základnu. I tak si ale myslím, že ze své konkurence (alespoň tedy té současnější) Tinker Tailor Soldier Spy s přehledem vyčnívá a měl by být řazen mezi klenoty žánru.

• 27.10.2017  23:41

Bizarní, ale působivá komedie odehrávající se v ne moc veselém zákulisí Stalinova nejbližšího kruhu v padesátých letech. Místy až šokuje, s jakou lehkostí se prolínají na oko primitivní vtipy a ledabilé chování nejvyšších představitelů s vyloženě depresivním světem, jímž tehdy Sovětský Svaz byl, ale do jisté míry to funguje a i díky tomu se jedná o dost originální snímek. A i když to zrovna není ideální výukový materiál, vyobrazené historické události jsou poměrně přesné (i když tvůrci z "protagonistů" fakt udělali neskutečné pitomce) a pro leckoho snad i poučné. A herecký ansámbl je naprosto boží.

• 24.9.2017  02:28

Inu, není to tak vtipný, originální, ani šokující film jako první díl, ale zcela určitě to je jeden z nejvtipnějších, nejoriginálnějších a bezpochyby i nejšokujících filmů letošního roku. Osobně jsem ani nepotřeboval, aby Vaughn svoji nastavenou laťku překonal, stačilo mi, že se bude držet osvědčeného stylu a přidá k tomu pár originálních nápadů. A že se mu to povedlo. Vlastně už jenom fakt, že z jedné mých nejméně oblíbených hereček udělal dokonalou záporačku a vlastně i jednu z nejlepších nových postav (a že i ty ostatní za to stojí) o něčem svědčí. Moc doufám, že Matthew nepoleví a že nás svojí fantazií bude ještě hodně dlouho překvapovat.

• 28.7.2017  01:04

Fantastický velkofilm, který mě nadchnul snad v každém detailu. Ať už kvůli hercům, vtipným momentům, nebo snad jen hudebnímu doprovodu, na tenhle zážitek budu ještě dlouho a rád vzpomínat. A s naprosto čistým svědomím můžu říct, že závěrečná hodina (která utekla jak nic) obsahuje několik z nejnapínavějších scén, co jsem kdy ve filmu viděl. John Sturges byl bůh.

• 22.6.2017  22:51
    Auta 3 (2017)

Místy se to sice prvnímu dílu podobá až moc a rozjezd je taky trochu pomalejší, ale jinak je to další megasolidní pixarovka se vším všudy. Velkou radost mám z důrazu na vývoj postav, vztahy mezi nimi a na příběh, jehož morální konec (jak už je u Pixaru v podstatě zvykem) roztaje i ty nejotrlejší tatínky, co na to s děckama jít prostě museli. Ubrání z dříve už dost otravného Buráka a komické stránky filmu celkově taky neuškodilo. A co se týká animace, tak fakt nemám slov. Dokonalost nad dokonalost... Z tohoto hlediska je snad jen trochu škoda, že to není tak výpravný jako dvojka. Za možnost pokochání se trochu většími scénériemi bych se fakt nezlobil.

• 18.6.2017  13:08

Je to sice natočený podle již osvědčené šablony a prakticky každý motiv je už po páté v řadě dost ohraný, ale i tak to byl skvělý zážitek. Snad je to charakterním záporákem, nebo snad jen dobrým nostalgickým pocitem ze zhlédnutí prvního dílu, ale funguje to. Jen doufám, že se příště dočkáme opravdu pořádné lodní bitvy a trochu střízlivějšího kapitána Sparrowa, místy už jsou ty fóry přece jen trochu přehnaný.

• 8.6.2017  18:20
    Wonder Woman (2017)

Ano, je to jeden z těch lepších novodobých filmů o superhrdinech, nicméně to ještě neznamená, že je to bůh ví jaká sláva.. I přesto, že jsem byl zezačátku potěšen dobrým soundtrackem, výbornou hlavní dvojkou hlavních postav, motivací hlavní postavy, kontrastem dvou zcela rozdílných světů i vlastním morálním poselstvím na konci (i když je to klišé jak Brno), tak všechny ty klady byly rozválcovány idiotskými a zbytečnými vedlejšími postavami, přeháněním s řeckou mytologií, trapnými vtipy a zejména pak zavěrečným finále, u kterého by jeden skoro usnul. Protože i když se Wonder Woman tváří jako naprosto nevídaná sranda (a v lecčems opravdu vyniká), tak je to nakonec ale jen další pakárna o superhrdinech, kterých už je tu nějak moc. Not good enough.

• 26.4.2017  00:02

Drsné a realistické drama, jehož poselství sice kvůli elitářskému prostředí, ve kterém se film odehrává, asi tolik nevyzní, nicméně si trochu pobrečí i ten největší necita. Julianne Moore zrovna nemiluju, ale tady byla naprosto úžasná.

• 27.3.2017  00:11

Interaktivní film: v teorii dost možná naprosto geniální nápad, v praxi ale tak trochu těžkopádná operace. Alespoň tedy co se mého zážitku týká. Polovinu filmu jsem strávil zápasením s nevychytanou aplikací, zbytek pak nadáváním na mnohdy až trapně racionální rozhodování většiny diváků, kterým se děj řídil. A když už se jednou rozhodlo pro něco nekonvenčního, tak byl hrdina opět nasměrován na tu "lepší" variantu. A i přesto, že je až z podivem, v jakém měřítku je to natočené, mi ta nedodělanost a otravná omezenost v určování osudu hlavní postavy vadila nejvíce. Byl bych stokrát radši za mnohem levnější a i kratší počin, jen abych měl skutečně pocit, že v něm mám hlavní slovo já jakožto divák. Ostatně takových je už na youtube plno.

• 8.3.2017  15:20

Hloupoučký a vcelku idiotsky naivní film, jehož poselství chápu ne snad kvůli nějakému mistrnému provedení, nebo díky promyšlenému scénáři (ten je mimochodem fakt na pěst), ale protože je to dost ohraná tematika, jejíž výskyt v tomhle desetiletí mě přinejmenším udivuje. Stejně jako fakt, že to natočil Ang Lee, protože tohle dílko je na úrovni ne moc úspěšného studenta filmový školy a vizuálně takový nijaký... Samotný Billy je pak sice docela sympaťák, ale naprostá absence nějakého citu pro dramatičnost jeho potenciál, který jsem v tomhle kdo ví proč viděl, vůbec nenaplňuje.

• 11.2.2017  11:10

Škoda lehké monotónnosti a tak trochu zabitého konce, protože jinak by to bylo snad perfektní a film by pak měl opravdu emociální dopad. I tak ale musím říct, že takhle u srdce hřejivou a milou komedii jsem už dlouho neviděl a je veliká škoda, že se neprobojovala na plátna českých kin. Vynikající kamera a kouzelné scenérie Nového Zélandu by se na nich krásně vyjímaly.

• 18.1.2017  18:06

Jeden by tak nějak čekal, že někdo jako je Matt Damon, tj. herec nominovaný na oscara, áčkový hollywoodský a evidentně i nikdy nestárnoucí akční hrdina, se bude objevovat už jen v kvalitních, pečlivě vybraných a promyšlených rolích. A ono ne. Místo toho se nechal upsat k první čínské hovadině, o kterou zakopl a totálně se zaprodal. A stejně tuhle blbost nedokázal zachránit. Námět i scénář naprosto zoufalý. Záporáci tuctoví, postavy bezcharakterní a nesympatické. Bojové scény nepřehledné a často komické. A sice to celé tak nějak působí pěkně barevně a velkolepě, ale ani sebevětší plátno, ani sebehezčí kostýmy a scénografie mi nevyvrátí názor, že tohle je jeden z nejzbytečnějších filmů vůbec. Střízliví na to radši nechoďte...

• 12.1.2017  21:25

Gangsterky už zrovna dvakrát v kurzu nejsou, a tak je vždycky fajn, když se sem tam nějaká zázračně objeví. A radost je to pak o to větší, když se ještě k tomu i takhle vydaří. Nekonečně ohraný příběh o vzestupu jednoho ne tak prohnilého psance sice už dnes nikoho moc neosloví, ale i tak má Affleckův nejnovější počin co nabídnout. Po vizuální stránce je to tak vypiplané, že vás ten film přenese do časů dávno minulých během minuty, a dokonce mu i těch pár nešvarů v podobě epizodičnosti příběhu či absence nějakého většího cíle hlavního hrdiny prominete. Jenom je škoda, že rejža taky nezůstal na chvíli za kamerou a nevěnoval trochu promítacího času taky svým hereckým kolegům. Bylo by fajn vidět hlavní postavu i z jiného úhlu, než jen z toho jeho, ale to byl dost možná i záměr. A jsem fakt rád, že se nebáli opřít i do pár kontroverznějších témat a tím film obohatili. Za mě to jsou naplněná očekávání a naděje, že i zdánlivě vydojené příběhy a žánry mají co nabídnout i po letech stagnace.

• 23.12.2016  18:28
    Kmotr (1972)

Jsou filmy, které vás dojmou a nadchnou. Jsou filmy, které vás nutí k zamyšlení a poučí vás. Jsou dokonce i filmy, ve kterých se najdete, a díky kterým začnete zpochybňovat sami sebe. A pak je tady tenhle film, který dokáže tohle všechno a ještě k tomu přihodí pár nepopsatelných emocí, které vás totálně rozloží. Geniální v tolika směrech, že jsem nepřestával žasnout.

• 15.12.2016  01:54

Tak takhle nějak si představuju dokonalý dobrodružný film. Samotný konec je sice předem moc dobře známý, ale cestička, kterou si k němu tvůrci vyšlapali, je opravdu něco. Planeta střídá planetu, stormtroopeři míjí ostošest a rebelům je hej. Líbivé lokace se pro jednou taky dají zapamatovat, geniální a nenucené odkazy těší srdce, úchvatné efekty nebo herecké výkony zase oko. Dětská duše jásá radostí při pohledu na tu ošklivou šedou kouli, stejně jako při vskutku velkolepém finále. A celé je to přitom jenom předfilm pro čtyřku. A co tu tak čtu, tak asi i přílišné soustředění na jedinou dějovou linku může pro někoho asi být jako pěst na oko, ale já si troufám tvrdit, že v tom snad lpí nejsilnější stránka filmu. Jsem strašně moc rád, že se nemazali s nějakými příběhy navíc, však od čeho tenhle spin-off vůbec existuje... Navíc se to nese v tom nejstarším Star Wars duchu, kdy se parta sympatických hrdinů pokusí zachránit svět, a to je pro mě pravděpodobně nejzávažnější plus. Naštěstí se tady (na rozdíl od sedmičky) doslova neopakuje už ohraná osnova a s těmi několika málo opakovanými motivy je naloženo dost opatrně a originálně, takže ve výsledku vůbec nepřekáží. Je to naprosto solidní, osobitá a řádně uzavřená story, kterou by takový spin-off právě měl být. Naprosto stoprocentní filmový zážitek, který mě zahřál u srdce jako jako dlouho už nic.

• 23.11.2016  15:26
    Snowden (2016)

Můj nejmilejší veterán z Vietnamu se opět předvedl a naservíroval takový už standardní hejt na ne úplně fér počínání jistých vládních orgánů americké vlády. A i přesto, že akce je v tomhle filmu minimum a dobrou chvíli akorát civíte na lidi, co civí na jiný lidi, tak je to velmi slušná podívaná plná morálního poučení, slušných hereckých výkonů a opravdu vytříbené režie. A i když má každý na Snowdena trochu jiný názor, tak se jeho činu nedá než obdivovat. Devět z jedenácti vlastizrádců doporučuje.

• 9.11.2016  18:39

Čekal jsem hodně. Velkolepou podívanou se skvělými herci, parádní akcí a chytrým scénářem, fešným soundtrackem a kvalitní režií. Bál jsem se, že nízká procenta z Rotten Tomatoes mají své odůvodnění a že to vlastně bude jedno velké zklamání. Ale tohle jsem nečekal. Protože ke všem těm pozitivům se přidali i skvěle napsané charaktery, vynikajícně poskládaný příběh, perfektní obsazení, vtipné i napínavé pasáže, originální a šokující zvraty a hodně moc u srdce hřejivý zakončení. Zamotal jsem se do toho během těch dvou hodin sice neskutečně, ale i přes jisté ďuzny v příběhu jsem byl tak nadšenej, že bylo plné hodnocení samozřejmostí. Pán režisér se mi začíná opravdu zamlouvat a vydrží-li mu současná forma i nadále, tak budu jedině rád.

• 11.10.2016  23:11

Hledat v nehodě, jež zapříčinila jednu z největších ekologických katastrof současnosti, hrdinský a lidský příběh se může na první pohled zdát jako ta největší pitomost na světě, ale kruci, že tady někdo věděl co dělá! Deepwater Horizon totiž vůbec není další tuctovou vlasteneckou rádoby poučnou akčňárnou, ale skutečně kvalitním a dobře natočeným snímkem. Tragický příběh docela obyčejných "vrtáků" je vylíčen s až překvapivě vážnou tváří, což jenom podtrhuje opravdovost a hrůzu celého toho průseru. Vizuálně je to naprosto strhující podívaná, od hořící americké vlajky, přes děsivě vyhlížející bublinky, až po jednu z nejlepších explozí, co jsem kdy ve filmu viděl, je stále na co se dívat a co vstřebávat. Navíc se to i hezky poslouchá, soundtrack je fajn, ale střih zvuku je naprostá bomba, která se dá docenit snad jen v kině. Citová vyděračka na konci je už tak nějak zažitou normou, ale tady mi vůbec nevadila. Jen kdyby se té "větší" katastrofě také dostalo o něco většího prostoru, než jen několika řádkům na konci. Ale kdo by dneska šel na film kvůli několika nešťastným rybám a ptákům, že jo.

• 6.10.2016  23:21

Kult, který dozrál v dokonalost. Velmi vyspělé po herecké stránce, všichni herci byli tak přirození, až z toho hřálo u srdce, stejně jako chytré a nečekané vtipy, které bavily po celou stopáž filmu. Scénář má hlavu a patu, dává smysl a (na rozdíl od předešlých dílů) působí realisticky. Snad díky absenci tuctového záporáctví a zaměření se čistě na chemii mezi jednotlivými postavami nebo trefným vyobrazením střetu dvou generací. Je to velmi dospělé a perfektně načasované překvapení, ze kterého se vyklubala komedie roku.

• 27.9.2016  21:18

Tak zamindrákovaná single třicátnice, na které je tenhle film evidentně nejvíce zaměřen, sice úplně nejsem, ale naprosto s čistým svědomím můžu říct, že mě tenhle film opravdu bavil. Výborná postava a výborná Renée Zellweger originálně baví v milé a optimistické komedii, u které se tak nějak snad všechno povedlo. Za vybruslení ze spárů jistých klišé (i když jich tu pár, prvada, taky bylo) patří chvála autorům.

• 28.8.2016  23:45
    Making a Murderer (TV seriál) (2015)

Takový to, když trefíte na vynikající seriál, u kterého doufáte, že nebude mít víc jak dvě série... Mrazivá a trefná rána do rozkroku, která nám svým poselstvím nemilosrdně připomíná, že život je nefér, ať už jsme jakýkoliv, a zároveň dává rčení "v nesprávný čas na nesprávném místě" úplně nový rozměr.

• 4.8.2016  21:52
    Jason Bourne (2016)

Je to radost nad radost, sledovat mistra řemesla při práci! Sice už je to po třech dílech trochu na jedno brdo a tak trochu fan service, ale taky fantastická a parádně natočená/sestříhaná akčňárna, kterou Greengrass opět převážně vizuálně odvyprávěl naprosto na jedničku. Velmi důstojné vzkříšení a navázání na nehynoucí legendu jistého agenta s velmi zajímavou minulostí. Jen se ale bojím bojím dalšího eventuálního comebacku, nemusel by se už tak trefit do noty...

• 29.7.2016  20:28

Geniální hlášky, připitomělý příběh, explicitní záběry, morbidní závody a perfektní Stallone... zkrátka a jasně dokonalé a neokoukatelné béčko, který asi dost lidí naštve a urazí, ale taky naprosto uzemní a rozesměje. Konečné řešení kovbojské otázky a blitzkrieg jsou jednoduše briliantní!

• 27.7.2016  00:07
    Gepard (1963)

Já prostě... musím.. Sice je to opravdu úmorně dlouhý, až to bolí, ale když už jednou vidím téměř dokonalou filmařinu, tak jí prostě musím ocenit. Viscontiho epické, důvtipné a do detailu promyšlené veledílo snad musí do jisté míry oslovit každého. Sice se se svým volným tempem nikam nežene, ale opravdu snad všechno v tom filmu má své místo a odůvodnění. Jedním slovem fenomenální!

• 25.7.2016  18:00
    Hra peněz (2016)

Trochu předvídatelná, nicméně originálními nápady obohacená story, která i přes všechna ta prachzvláštní a z encyklopedií vyšťouraná hesla krásně plní svůj účel a docela nenuceně a úspěšně předesílá své poselství. Možná trochu přehnané čtyři hvězdy, ale dojemná lidskost, kterou do filmu O'Conell vnáší, mě fakt dostala.

• 11.7.2016  14:48

Přihloupá a špatně odvyprávěná pohádka, která sice nabízí pár opravdu působivých výjevů (dobývání Jeruzaléma), a která trefně naráží na snad nejzbytečnější konflikt v historii, ale která je také naprosto zabitá děravým a odfláklým scénářem. Ošklivý průměr od nadprůměrného režiséra.

• 18.6.2016  20:28

Sice jsem se ze začátku kvůli všem těm random posunům v ději a několika wtf momentů fakt trápil, ale stačilo si jen navyknout na režisérem stanovené tempo a ze Správných chlapů se hned stal ten správný film. Vzácná sranda, která se nad vším tím haraburdím z hollywoodu tyčí jako stožár. Sedmdesátková atmosféra a věčně hláškující Gosling jsou snad garancí spokojensti.

<< předchozí 1 2 3