Puol

Pavol Mrmus

okres Čadca

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 6.6.2020  22:22

Tak trochu dva príbehy v jednom balení a úprimne ten Brosnanov je zaujímavejší, ale JC taktiež nesklamal a celkovo prevláda s filmom spokojnosť. Film by neurazil, ani pri zhliadnutí v kine.

• 6.6.2020  22:18
    Hrdina (1997)

Film obsahuje moje obľúbené ingrediencie (známy režisér, obľúbený Yuen Biao, akciu a zľahka priblbý honkongský humor). Len dohromady to tentokrát príliš nefunguje. Nesadla mi hlavne prepálená akcia, ktorá tu je pomerne brutálna.

• 4.5.2020  17:32

Vizuálne nádherný gotický horor. Keby bol o cca pol hodinu kratší takto je za 5*. Body navyše aj za odvahu nakrútiť film s takým rozpočtom a pritom malým komerčným potenciálom. Verbinski sa u mňa dostal definitívne do skupiny zaujímavých režisérov, ktorých sa oplatí sledovať.

• 19.4.2020  22:01
    Equalizer 2 (2018)

Pri jednotke som sa bavil, dvojka sa berie vážnejšie a obsahuje plno klišé, vrátane ľahko identifikovateľného hlavného zaporáka. Denzel W. má stále charizmatu na rozdávanie a celkom slušný je i soundtrack. Celkovo film neurazí, ale ani výraznejšie nezaujme. Škoda po prvej časti som bol namlsaný.

• 25.1.2017  21:33
    Očista (2013)

Zaujímavý a znepokojivý námet je pretavený do tuctového filmu plného známych thrillerových klišé. Film drží nad vodou hlavne dobré obsadenie (E. Hawk a L. Headey) a hlavne je to dostatočne krátke, takže to nezačne nudiť.

• 11.1.2017  22:02

Tentokrát to nie je až taká depka ako v predošlých Hillcoatových filmoch , ale aj tak ma to príliš nebralo. A to aj napriek hviezdnému obsadeniu a sympatickým postavám bratoch Boundurantových.

• 8.10.2016  21:50

Úprimne, film je tak na slušné 3*. Štvrtú dávam za zaujímavé postavy a dobré využitie DC universa.

• 8.10.2016  17:48

Ukážkový príklad fungujúceho blockbusteru a pre mňa osobne veľké prekvapenie. Pôvodne som na ďalšiu návštevu Jurského sveta nemal vôbec chuť.

• 21.9.2016  21:48

U mňa jeden z mála prípadov, kde to Tom Cruise "prepískol", lebo na postavu Jacka Reachera sa typovo príliš nehodí. I tak sa ale teším na druhý diel.

• 21.9.2016  21:45
    Tah pěšcem (2014)

Šach mam rád a z tohto pohľadu ma film až tak neuspokojil. I tak ale filmovo zaujímavým spôsobom priblížil život šachového génia Bobby Fischera. Ďalší príspevok na tému: malé americké víťazstva v období studenej vojny.

• 2.9.2016  22:25
    San Andreas (2015)

Dwayne by si mal pozornejšie vyberať svoje filmy. Samozrejme, že opäť nesklamal, zarobil producentom balík peňazí, ale o pár rokov si na takýto tuctový katastrofický výplach plný kliše nikto nespomenie.

• 2.9.2016  22:19
    Obr Dobr (2016)

Príjemné strávený čas s trošku staromódnym, ale láskavým filmom majstra Spielberga. Triky sú na úrovni, niektoré scény (miešania a naháňanie snov) možno trošku naťahované, za mňa ale (aj za 8.ročnú dcérku) spokojnosť. Tak 7/10. Škoda toho komerčného neúspechu.

• 14.4.2016  18:43

Buďme radi , že Warner nejdú v šlapajach Marvelu, ktorý chrlí jednu nezávadnú komiksovku za druhou podľa viac menej rovnakej šablóny. B v S rozhodne nie je dokonalý a skôr kontroverzný, ale ja som si ho vcelku užil. pozn.: Príznávam, že som cieľovka tohto filmu, v mojej domácej knižnici sa to Batmanom len tak hemží.

• 17.1.2016  22:56

Je to riadne drsné, odohráva sa to v prekrásnej prírode a ústredne duo (Caprio - Hardy) hrá ako o život. Toľko ku kladom, inak to je dosť naťahované a občas sa až príliš tlačí na pilu. pozn mimo misu: Inak momentálne sa u nás dosť ochladilo a pri príprave dreva do krbu som si trošku dokaličil prst. Po zhliadnutí takéhoto filmu a v porovnaní čo tu Leo zažil sa na takéto malichernosti človek pozerá inak :).

• 17.12.2015  22:16
    Rocky II (1979)

Film drží vysokú úroveň prvého dielu a aj ked už plynulo mnoho rokov od jeho vzniku, stále sa dá pozrieť. Momentálne si opakujem staré diely ako prípravu na Creeda. :).

• 17.10.2015  22:07

Išiel som do kina na gotický horor a presne toho som sa v miere vrchovatej dočkal, síce nič navyše, ale hlavne za vizuál i herecké výkony som spokojný. Del Toro plne rešpektuje žáner a aj tie digitálne efekty sú vkusne zakomponované. Z hercov sa najviac vyblbla (v dobrom zmysle slova) Jessica Chastain.

• 9.10.2015  21:22

Celkom sklamanie, i keď sa ťažko popisuje prečo. Nedôveryhodne zahraná postava Donnieho Yena, neoriginálny dej, prehravajúce postavy, nevhodne použitý humor... Jednoducho film príliš nefunguje, ale stále je vďaka akčným scénam na čo pozerať. Tak 5/10.

• 28.9.2015  21:59

Príjemný závan nostalgie starých (80s) kung-fu filmov. Zaujímavé je i obsadenie, čo už staršia generácia (Kara Hui, Wah Yuen) alebo momentálne známy Collin Chou. Zaujala i bezprostredne sympatická hlavná predstaviteľka, ktorú už ale bohužiaľ v ďalšom filme neuvidíme.

• 13.9.2015  21:35

Spokojnosť. Bláznivá komédia v štýle 80s so skutočne hviezdnym obsadením.

• 16.8.2015  22:13
    V hlavě (2015)

Pixar po technickej opäť nesklamal. Čím ale prekvapil je originálny námet a na pomery amerických animákov celkovou takmer až depresívnou náladou.

• 4.8.2015  23:08
    Rivalové (2013)

V rámci žánru absolútna špička a to ma svet F1 vôbec nezaujíma. Za relatívne malo peňazí dostaneme hodne muziky v príjemnom retro štýle a v európskom baleni, tj sem tam bradavka a občas drsnejší záber. Ron Howard sa po dlhej dobe skutočne pochlapil. Piata hviezdička je za vynikajúcu hudbu, soundtrack som mal napočúvaný dlho pred zhliadnutím filmu.

• 3.5.2015  22:41
    Men tu (2007)

Profesionálne nakrútená drogová depresia, kde sa divák dozvie ak to s tým heroínom vlastne je, vraj je na ústupe, len 11 mil... Čo mi úplne nesadlo, bolo obsadenie Louis Koo do preňho netypickej úlohy, inak nemám námietok.

• 20.4.2015  21:37
    99 franků (2007)

Po Blueberry ďalší Kounenov filmový trip, tentokrát s francúzskym Macháčkom. A prišiel mi celkom zábavný, hlavne vizuálne Kounen nesklamal. Ten reklamovaný rozdvojený záver ma až tak nezaujal.

• 11.4.2015  21:42

No napísať, že sedmička Fast & Furious má zmysluplný príbeh je urážka scenáristov. Ďalším sklamaním je skutočnosť, že James Wan filmu nevtlačil žiadny autorský rukopis, proste séria ide zotrvačnosťou ďalej. Treba uznať, že akcia je bombasticka a herecké obsadenie momentálne bezkonkurenčné. Osobne ma potešil celkom nepriehľadnuteľný Tony Jaa a stále sympaťák Kurt Russell. Dwayne Johnson je adekvátne využitý len na začiatku filmu. Statham sa tam objavuje nejak náhodne ako zrovna pasuje ... Ako sympatická rozlúčka s Paulom Walkerom film ujde. Na osmičku sa už kina rozhodne nechystám.

• 11.4.2015  21:22
    Byzantium (2012)

Úprimne, od spojenia Neil Jordan a upírky som čakal trochu viac. Vydržať sa sa to dalo, hlavne záslohou Gemmy, ktorej postava mi prišla najzaujímavejšia a ukázalo toho pomerne dosť a to nemám na mysli len herecké umenie.

• 22.2.2015  22:36

Riadne nekorektná pocta Jamesovi Bondovi a spol.. Matthew Vaughn je frajer a záruka kvality. I keď už tentokrát neprekvapil ako v prípade Kick-Ass, skôr len tak nejak naplnil očakávanie, odchádzal som z kina maximálne spokojný.

• 21.1.2015  22:16

Ridley opäť nesklamal. Námet je bohužiaľ až príliš aktuálny. Čo sa týka spracovania, tak mi prišlo, že trochu fušuje do remesla svojmu bratovi :). Z ústrednej hereckej trojice vyčnieva hlavne charizmatický Mark Strong, ktorý americkým agentom ozrejmí ako to chodí v arabskom svete. Americká CIA tu nie je vykreslená zrovna v ružových farbách. Len tak ďalej Mr. Scott.

• 19.1.2015  20:42

3. hviezdička je hlavne zásluhou Julie Roberts, ktorej postava mi prišla taká najsympatickejšia. Tom Hanks tu bol taký nijaký.

• 11.1.2015  23:04

Príliš verné spracovanie biblického eposu, ktoré neprináša žiadnu pridanú hodnotu. Priznám sa , že som sa občas pozrel na hodinky a to sa mi u historického filmu Ridley Scotta ešte nestalo. Technickej stránke sa nedá nič vyčítať. V každom prípade, ak aj Ridley vydá nejaký dlhší režisérsky zostrih, tak tentokrát nemám záujem.

• 11.1.2015  22:55

Ďalší diel Police story, ktorý nemá s pôvodnou trilógiou nič spoločné. Tentokrát prichádza i zmenu žánru, ktorá nemusí byť každému pochuti. Jackie si aspoň zahral vo svojskej verzii Die Hard s absenciu humoru, kde som bol celkom zvedavý ako to vlastne dopadne a prečo sa niektoré postavy správajú tak divne.Tak za 7/10.

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30