Jason X (2001)

Toto je ta největší pičovina který zatím v serii vznikla teda druhá největší hned po osmičce je to sice mńormální který nedává smysl v minulém a skvělém díle Jasona navždy poslali do pekla a teď se z ničeho nic objeví jako duch v celém filmu nezazněla ani zmínka o navázání na předchozí díl mohlo aspoň takového zazobaného blbce který ma sny plný peněz že by to mělo navazovat na minulý díl ale jak je vidět tak režisér musí být nějaký chudák bez pěnez který bývá v popelnici že plodí takové hrozné filmy ze svojí omezené fantasie to je vrchol tenhle film snaď nikdy nebyl v televizi že musí dělat zrovna takové filmy je to prostě film který měl aspoň tu srandu když už to tak dopadlo musím uznat aspoň ty vraždy a je zázrak že se New Line Cinema spamatovala po tomhle díle a natočila další pokračování pár těch rozjetých teenageru s neznalosti z minulosti což je v normálních dílech současnost neznají hokej football a další blbyny a zem je v tahu jsou na lodi zajmá je rozmarování atk. což trochu divné kultovní slasher a scifi už to tu bylo v sedmém díle a znovu bych to tu nečekal boužel jsem se dočkal tento díl jsem viděl dvakrát a i po prvé mi bylo jasné co je to za film z jakého důvodu byl film natočen mé hodnocení je 29 %

Pátek třináctého 9 (1993)

genialní promyšlené a brutalní nejdřív sem uvažoval o čtyřech hvězdách kvuli tomu že Jason nebyl ve své kůži ale Kane Hodden v roli Jasona si moc nezahrál ale na konci aspoň Jasonovu smrt ovšem dal jsem pět protože je to prostě genialní je vidět že režisérovy tohoto filmu vůbec nejde jen o to aby vydělal ale aby i film vypadal a to je správně New Line Cinema s tvořila Freddyho a další vrahy převzala michaela v devadesátém a teď i Jasona je pravda že je to mocná společnost která ovládá všechny slasherové vrahy až na Leatherface ale fandím aby ho dostali tohle slabé hodnocení je pohroma jak tahle společnost hororů a filmů je nejlepší vím že by se do tohoto filmu neměl míchat freddy ale i toho stvořila tahle firma kde tu skoro všichni tvrdí že je tohle špatný horor a myslím že jsem zapomněl na vřískot toto slabé hodnocení je hrozné 37% to je vtip když už to má být vtip tak by to mělo jít pod 70 % a jak je to pod 70 tak je to absoultní pičovina tohle je mega hit jak prase sice to není original ale dějem brutalitě i kvalitě filmu se dá k jedničce srovnat jediné do my tu vadilo bylo to že vzniklo pokračování Jason X které nedává smysl je pravda že někdo někdy neuvažuje co svými činy dovede a vytvoří to co vytvoří si má nejdřív zkontrolovat le k tomuto dílu mé hodnocení je 100 % a to je celkem dost slabé hodnocení na tento skvělý užasný slasher který je prvním důkaze jak svělé byly 90. léta kromně filmu se dařilo v devadesátých letech i punkový kapelám a rocku metalu je vidět že tomuhle filmu tu moc lidí neuzná ale snaď aspoň pár lidí ocení jak skvělý díl to je

Pátek třináctého 8 (1989)

Tak tohle je o moc horší než jednička dvojka čtverka pětka šestka a sedmička i přes to že tento díl má dostatečou brutalitu která je potřeba v dobrém slasheru (přes to se obejde takový film bez vyší brutalitě) není to ždný extrém ale je pravda že jak napodl na tu tyč nebo co to bylo střeva toho borce tak to bylo dobré nebo jak šel po New Yourku a zlikvidoval těm hip hopérům to rádio nasraly se vytáhli vystřelovací nože Jason sundal masku a hned měly respekt to bylo dobré stvárnění nebo jak boxoval s tím černochem ten ho domlítil až ke střeše a řekl mu ať už se braní a jednu mu vrazí a usekl mu hlavu to bylo husté je pravda že na té lodi si je podával dobře i toho metalistu s elekryckou kytarou a kapitána toho taky dobře sundal všechno šlo dobře ale po nástupu do new yourku to šlo s kopce a byl jeden malér za druhým měli tam nechat jenom to s těma reperama a jak mu urazil tu hlavu a hned ten konec je pravda že to bylo zbytečně prodloužené vážně nemám slov poslední díl od paramount pictures a takle do dosrat to je neuvěřitelné New Line Cinema taky sice spackaly Jason X ale jinak mněly dobré díly hlavně devítku i FvJ ušlo někdy by vážně neměly mět hlavu plnou dolaru ale myslet trochu i na film prohlédnout si ho a popřemýšlet co vystřihnou co upravit atk. mé hodnocení 30 % a je to moc na tenhle film

Pátek třináctého 7 (1988)

Je to sice lepší než šestý díl ale jen trochu protože scifi a drama k tak slavnému hororu naštěstí scifi jen trochu a drama vůbec aspoň že tak je to celkem brutalní asi tak na stejné urovni jako šestka i odvozený styl to má asi ze čtverky až na to scifi a drama Jason opět v akci kreativita režiséra byla celkem rozšířená Jason s křoviňákem to celkem ušlo ale dávat tomuto filmá 57 % a pátému 55 % je trochu sprosté Corey Feldman si v tom taky stříhl roli osumdesátá léta končí a tím se závírá celá serie kromně několikatí dílu osmičky devítky desítky a FvJ béčkař to natočil jedinej kdo točil jeden díl a nebyl béčkař jsou Sean S. Cunnigham a Steve Miner Adam marcus režisér devátého dílu byl sice v té době béčkař ale to už je uspěšný režisér a aby se někomu (tedy tomu kdo zabil Jasona) se zdá co se stane do předu a je to zaručeně vražda je o to víc hustější než hroznější tohle scifi jěště reisérovy prošlo ale příště by tomu tak nemuslo být takže by si mněl dávat bacha ale díl je stejně klutovní jako čtverka pětka a šestka i dvojka a trojka byla kultovní i jednička ale na tu strá dobrá sedmička prostě nemá už je to tak ale kdejaký hollywoodský příběh taky se někdy nevirovná tomuto klutovnímu slasheru mé hodnocení 44 % zásadně kvuli přiměřen brutalitě a slasherské atmosféře.

Pátek třináctého 6: Jason žije (1986)

Tak tohle je vrchol všeho i když se mi to líbilo kvulí velkém brutalitě kterou zasypala skvělá atmosféra tak režisér Joseph Zito ukončil velmi slavnou serii a Danny Steiman našel další důvod jak udělat aspoň jeden ohromujíci díl ve kterém je velká brutalita vetší počet smrtí a teď nepřišel žadný důvod aby se to obešlo bez vzkříšení to boužel neexistuje jinak ale když už to tak doopravdy muselo být tak aspoň to dalo vzniknout pokračování které dopadly líp (kromně osmého a desátého dílu) zrovna u blbé osmičky začala éra Kane Hoddena v roli Jasona který byl velice dobrý nad brutalitu je tento díl celkem dost brutální není to až takový brutus jako pětka byl dobrý nápad vrátit Jasona tam kde původně odpadl tak by i lidem co viděl šestý díl a ještě nevznikl sedmý že Jason určitě bude znovu naživu i tak se považoval nápad ve filmu dobrý a chytrý Jasona odpravily děcka do vody kde nedokázal dostat se ven mé hodnocení 41 %

Pátek třináctého 5 (1985)

Jak je vidět tak v tohle dílu krvavá brutalita není nic neobviklého a aspoň je to dobrý díl dost dobrý díl i když to točil podprůmněrný béčkař tak režisér má brutalitu v krvi nechápu některé slabé hodnocení kdyby tenhle díl ještě brutálnější tak by to bylo gore a slasher v 80. a 90. letech dobře slashery letěly v některý době vedli prostě teenageři v tomhle dílu nedný řeči a to udělali jen proto aby to netrvalo 50 min a nebylo to krátkometrážní jinak film chybu v natačení neměl dobré obsazení pěkná kvalita prostě skvělé ale zase do magor se vpustil i 10 letý chlapec a to je chyba režisér se zjevně od minulého dílu nepoučil (i když ten film nenatáčel) ale některé scény byly tak tvrdé že není možné že tam nebyla ani jedna vada ani jedna opožděná chyba v pátku třináctého se vystřídalo spoustu bečkařových režiséru (až na Sean S. Cunnighama a Steve Minera) a ještě se v tomhle klutovním slasherové zajmavém a někdy i brutálním hororu vystřídá spousta dalších béčkařových režisérů jak je vidět v minulém dílu režisér ukončil éru Jasonových vražd naštestí to záchráníl bečkový režisér tohoto filmu i když tam nebyl Jason bylo to hodně zajmavé celkem brutální i trochu strašidelné atmosféra byla naprosto skvělá noc začala a vrah masakroval teenagery to byla super část tohohle filmu jinak mé hodnocení 77 % skvělé

Pátek třináctého 4 (1984)

Na vrcholu serie pátku třináctého se tenhle film dobře umístní od předchzích dílu byl takhle uspěšný pouze jednička ale je tu pár zasadních vad na filmu není ani amaterský sestříhaný ani obasazení nebylo špatné ani zvuk jinak řečeno v natáčení chyba nebyla chyba byla z koncem kde malý chlapec oddělal masového skoro nesmrtelného vraha to je absoultní blbost ani silnějším lidem než je on se to nedařilo než ho uplně zlikvidovali a tady i brutalitka to byla proto bude tenhle kultovní film plný různých chyb a v každém díle ať už v natáčení nebo v ději filmu a má to cenu natáčet další a další filmy někteří režiséři nepochopí že legenda je prostě legenda a ta nejde překonat v žádném směru ani remake a ani pokračování k růžným legendám jako jsou třeba:Halloween (1978) Texaský Masakr motorovou pilou (1974) Hra na vraha (1980) a i na tenhle film pokračování tedy Pátek Třináctého daly seri tu pravou štávu kterou nahodil první díl ale to už je k Pátku Třináctého 5 teenageři si vůbec nedávali pozor chodili sami ven do lesa a bylo jim uplně jedno že tu před něma zahinula kopa teenagerů kteří byly podobní stejně se chovali a taky si nedávali pozor na to co se před němy v crystal lake stalo i to je v těch slasherech blbé věčina lidí v normálním světě by si teenageři dávali pozor obvzlášťe když se tu před němi stalo něco tak hrůzného možná by tam neměli lozit to by jim taky došlo ale v hororech jsou nesmtelní vrazi a teenageři co se ničeho nebojí jěště že doba slasherů kde jsou takový teenageři už končí a začínají brutálnější horory gore hixplotation exploitation splattery ty už sice existovali i v šedesátých letech ale nejvíc se dali v sedmdesátých letech příklady takových hororu je Krvavá Hostina (1963) Toxický mstitel někdy je i horor nuda zvlášt když už je to stou fantazii přehnané mé hodnocení 66 %

Pátek třináctého 3 (1982)

Je to tu zas Steve Miner je uznávaný dost jeho filmy jezero dům ale tohle je snaď sranda krvavost v tom sice byla ale jinak jak může Steve Miner stvořit nějakou takovou sračku je hrůzostrašné do jakých hoven zašla serie Pátku Třináctého to je hrůza a děs jinak to nazvat nejde mé hodnocení 29 %

Pátek třináctého 2 (1981)

kam se tenhle zcela vytracený film hrabe na jedničku a legendu v slasherových dějinách tenhle díl není sranda je to spíš děsivé ale aspoň je to horor a slasher akce i tajemnost jsou tam jak vyšitý a podobný případ byl v serii halloween Halloween 6 to byl dost podobnej horor ale mé hodnocení 31 %

Pátek třináctého (1980)

Opravdu dobrý díl je vidět jak dobře začíná kultovní serie i krvavost to nepostrádalo atmosféra děj prostě skvělé mé hodnocení 70 %