Kuchyňský dřez (1989)

I když je to krátkometrážní, stejně bych uvítal nějakou pointu. Ale Macleanová ukázala, že má podobně chorou hlavu jako pan Lynch :-) Ta atmosféra tam je.

Casino (1995)

Skvělý film, který bohužel sráží jeho délka. Pozornost jsem sice ztratil jen párkrát, což mi ale dokázalo srazit dobré mínění o filmu. Ale stačilo by pár střihů, a . . . Jinak ovšem kvalitka - ať už co se týče herců (De Nira je zbytečné rozebírat, Pesci je muž na svém místě, Stone je dokonale přesvědčivá a předvádí asi nejlepší výkon ze všech), scénáře (zajímavý a poutavý příběh) či režie. Scorsese diktuje tempo střízlivě a s velkým přehledem, nicméně občas by opravdu neškodilo trochu zrychlit, aby se omezila monotónnost tempa. I přes to ale doporučuji.

Špatnej polda (2009)

Tady silně chyběl lepší příběh. Cage byl výborný, tempo odpovídající, ale celé to vychází tak nějak ... zbytečné.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Ach, to byla nuda. Na muzikály Burton zjevně nemá. Ačkoliv tvrdil, že nepůjde o čistokrevný (heh) muzikál, furt se tam jen zpívalo. Což by samo o sobě nevadilo, kdyby písničky (kromě jedné) nebyly doslova otravné, a kdyby si Burton uvědomil, že muzikály jsou o radosti z pohybu a choreografii. Tady prostě nebylo ani jedno. Scénář byl taktéž postavený na hlavu, takže jediné, co tu fungovalo (tradičně), byla výprava. Depp s Carterovou jako vždy skvělí, ale svůj význam tu neměli - jejich rolí by se mohl zhostit kdokoliv (třeba Rob Schneider, kterého mi Depp ve své paruce dokonale připomínal). Nuda k uzoufání.

Ctihodný občan (2009)

Film si hraje na něco, čím určitě není. Všechny tý výtky vůči systému jsou sice načrtnuté a dá se s nimi souhlasit, ale u toho to taky končí. Filmu zde výrazně chybí větší dramatická složka, která je zde nahrazena "sawovskou" naplánovaností učebních technik, jak poučit člověka. Na druhou stranu - i když je vše předvídatelné daleko dopředu, celý film odsýpá, hlavně díky Butlerovi, který se asi jako jediný z celého hereckého ansámblu sem hodí. Béčko bez větších ambic.

Kočkopes (1998) (seriál)

Další ze seriálů, na který jsem se ráno díval, než jsem odešel do školy. Hodně vtipně povedená haluz :)

REC (2007)

Ze všech těch blairwitchů, cloverfieldů či paranormálních aktivit je Rec určitě nejlepší, nicméně to neznamená nějaké zázraky. Ze začátku vás stoprocentně připraví na zdravý spánek předlouhá reportáž z hasičárny. Až po dvou hodinách (opravdu se to tak zdá) naskočí stokilová babka s červenou košilkou a začne se něco dít. Znáte to - polovinu filmu ani nezaostříte, furt někde někdo řve, vy máte žízeň... Až posledních 15 minut je solidních, nicméně - jak už u takových rychlokvašek bývá, konec a rozřešení to nemá. Ale na nedělní večerní pokoukání před zprávama je to docela dobrý.

Dokonalý únik (2009)

Čekal jsem tuctovou vyvražďovačku, dostal jsem pořádný psycho s pořádným kolotočem na konci. Plus výborný Tim Olyphant. Ale to tóčo na konci na mě bylo možná až moc - kdoví, až se na to podívám podruhé (s chutí), třeba pak tu hvězdičku přidám.

Černej Dynamit (2009)

Trošku ošoupané čtyři hvězdy, ke kterým mě nakonec přiměla nadupaná poslední půlhodinka. První dvě třetiny filmu si jen tak plynou a ukazujou, jakej je BD bourák - semtam vázne tempo, semtam dojde k pěkný bitce, ale stále tomu něco chybí. Až opravdu ta poslední třetina filmu je to, co jsem čekal od začátku do konce. Ale to nevadí, bavil jsem se i tak skoro celou dobu, takže nakonec ty 4 dám. PS: Jak už zde někdo napsal přede mnou, pointa je megalol.