• Krátkometrážní

Ostré předměty (2018) (seriál)

Obsahuje spoilery: "Neříkej to mámě, prosím." V maloměstečku se po ulicích prohánějí náctileté dívky v krátkých šortkách na bruslích. Jedna 10letá holčička je pak nalezena mrtvá a někdo ji navíc po smrti vytrhal všechny zuby. Novinářka Amy Adams v oblečení, které vždy zakrývá ruce i nohy se pouští do pátrání, leč zmizí další dívka a místní se obávají, že se mezi nimi skrývá sériový násilník. Pohlcující atmosféra maloměsta, skvělý soundtrack a herečka Amy Adams dělají z Ostrých předmětů víc než průměrný seriál. Pomalé tempo vyprávění tady nevadí. - 80%.

Nejbližší příbuzenstvo (1989)

Obsahuje spoilery: "To ještě nic nebylo. Špatné to teprve bude." Mafie zabije mladíka, jehož bratři jsou Patrick Swayze a Liam Neeson. Ti dva se pak rozhodnou upřednostnit rodinné právo před policejními předpisy a mstí se. Nic nového pod sluncem, v rámci příběhu i zpracování nuda. Nic zajímavého prostě. - 20%.

Ztracení chlapci (1987)

Obsahuje spoilery: "Ty seš upír! Počkej, až se to dozví máma!" Hlavně to neberte moc jako horor. Na film jsem se těšil především kvůli Kieferovi Sutherlandovi a nebejt tam on je tu jen 1*. Ztracení chlapci jsou natočeni a určeni hlavně pro mladé až dětské publikum, které bude hodnotit tento kousek určitě lépe než ti, co jim dávno bylo patnáct a nakoukáno mají opravdu hodně. Tady se přeci jen jde proti upírům se stříkací pistolkou. - 30%.

Krvavý příliv (1995)

Obsahuje spoilery: "Pokud má někdo pocit, že poprvé volil neuváženě, může volit ještě jednou." Jak málo stačí k vypuknutí jaderného konfliktu? To film s prostředí mezi ponorkami ukazuje. Ústřední duo Denzel Washington a Gene Hackman fajn. Jinak stejné jako Hon na ponorku a K-19: Stroj na smrt, podobného prostředí, boj pod mořskou hladinou atd. Nic nového pod sluncem tedy. - 60%.

Pompeje (2014)

Obsahuje spoilery: "Co pro vás ten otrok znamená, drahá Cassio?" - "Všechno, co vy nejste, senátore!" Kameny tu sviští vzduchem, žhavá láva stříká všude kolem a svaly Kita Haringtona se napínají k prasknutí. Gladiátorské zápasy perfektní a velké PUF sopky epické. Vizuálně excelentně podáno. Kiefer Sutherland jako zkorumpovaný senátor výbornej. Další skvělý Andersonův film. - 80%.

Smrtihlav (1998)

Obsahuje spoilery: "Jste zmatený a vystrašený, že? Ztratil jste totiž paměť při experimentu." Rufus Sewell se ocitl v depresivním světě, kde je jenom noc, lidi ovládají nějací emzáci, jeho žena je Jennifer Connelly a pološílený psychiatr Kiefer Sutherland je jediný, kdo mu může pomoct záchranit lidské pokolení. Jeden z nejinvenčnějších a originálních filmů, co jsem poslední dobou viděl. Neskutečně atmosférický film s odzbrojující stylovostí. - 70%.

Už je tady zas (2015)

Obsahuje spoilery: "Jsem stejný jako vy. Jsem vaší součástí." Zmatený Adolf Hitler se probudí v roce 2014, aby dokončil své dílo. Velmi těžko se to hodnotí a s konce mrazí. V tomro filmu o návratu Hitlera do dnešní doby a jeho novém potenciálním vzestupu díky aktuálním politickým a společenským problémům, to na konci vypadá, že by se mu dalo znovu podlehnout. - 80%.

Liga výjimečných (2003)

Obsahuje spoilery: "Staří tygři, co cítí svůj konec, jsou nejdivočejší!" Akčního komando velmi známých knižních postav jako třeba kapitán Nemo či Jekyll/Hyde, jenž vede šedivák Sean Connery proti šílenci jménem Fantom. Ten chce klasicky jen zánik světa. ;) Digitálními efekty přeplácaný film, který připomíná nepovedenou videohru, roztříštěnou ustavičným střídáním lokací do několika levelů. Důrazně varuji fanoušky komiksové předlohy a Allana Moora vůbec. Pokud můžete, vyhněte se téhle adaptaci. Příběh se totiž jen okrajově drží původní comicsové dějové linie. Jinak je o něčem úplně jiném. - 40%.

Nosferatu (2019) (seriál)

Pouze Série 1: Horrorová vánoční země, kde si Zachary Quinto zahrál dalšího charismatického zabijáka. Při sledování jsem si mnohokrát vzpomněl na jeho Sylara. ;) Jinak zpracování odpovídá lacinému televiznímu seriálu a Ashleigh Cummings coby hlavní hrdinka je dost otravná. Víc asi škoda se tady rozepisovat. - 50%.

Thunder Force (2021)

Obsahuje spoilery: "Viděla jsi to? Hodila jsem autobusem!" Ženy při těle se soukají do uplejch kostýmů superhrdinek. No a do těsného sportovního auta se pak skoro nevejdou. ;) Jinak ani akční, ani vtipné, nějak tomu chyběla hloubka, či nejaký velký zvrat. Nic překvapivého se tady neudálo, no prostě nuda. Netflix bojuje víc a víc o zlaté filmové dno. Raději bych kdyby Melissa McCarthy znovu oživila Špióna Jasona Stathama. - 20%.