• Krátkometrážní

Druhý muž (2008)

Obsahuje spoilery: "Co je horší? Když žena, kterou tak miluješ, je s jiným mužem jiná nebo když je stejná?" Liam Neeson až po předčasné smrti své ženy zjistí, že měla milence jménem Antonio Banderas. A nevěra prostě hejbe světem. ;) Příběh o téměř celoživotní tajné lásce, který má hodně zvláštní konec. Pro mě trochu ztráta času, i když jsem pořád něco čekal nic se nedělo. Nebýt Neesona a Banderase, hodnotil bych o 1* méně. - 50%.

Sběratel kostí (1999)

Obsahuje spoilery: "Řekni jim, že jsem si šel zaběhat." Denzel Washington v roli chladně inteligetního mrzáka, kterého skvěle doplňuje Angelina Jolie coby nervově nevyrovnaná policistka. Tihle dva společně pátrají po zvráceného vrahovi. Příběh nepostrádá snad vůbec nic, nic není předvídatelné, všechno je perfektně promyšlené do nejmenších detailů, scénář se jednoznačně povedl. Pokud se chcete odreagovat a přitom se trochu bát, tenhle film je k tomu jako stvořený. - 80%.

Tajemství dračí pečeti (2019)

Obsahuje spoilery: "Tajemství dračí pečeti." Čína s Ruskem si podala ruce a natočili pohádku s dráčky. ;) Pokud k tomu přistoupíte jako k pohádce, těžko budete nespokojení. Scény s Arnoldem Schwarzeneggerem a Jackiem Chanem jsou kladem filmu. Pokud to chcete vidět ( jako já ) kvůli nim, tak do toho. Ale POZOR není to prostě pro dospělý, tak to tak berte. - 50%.

Leatherface - zrození (2017)

Obsahuje spoilery: "To nevypadá na děti. Toto byl ďábel." Začíná to jako další klasický Texaský masakr, leč není tomu tak. Celý film je jen o bandě magorů co utekla z blázince a až na konci je někdo jako kožená tvář. Takže zrození kožené tváře ani omylem. 1* za těch posledních 15 minutách, kde už je kožená tvář. - 20%.

Na odstřel (2009)

Obsahuje spoilery: "Mluvím teď s přítelem nebo reportérem?" Novinář Russell Crowe řeší zastřelení feťáka a poslíčeka s pizzou, které se vyvrbí ve spiknutí, jehož cílem je smetení politika Bena Afflecka z piedestalu moci. Byl jsem z toho pěkně utahanej a nebýt úcty k hereckým výkonům, hodnotil bych přísněji. - 60%.

Ten třetí (2013)

Obsahuje spoilery: "Promiň, jsem necitlivá. To já jsem vzala telefon manželce, i když jsem s milenkou." Tři příběhy jejichž středobodem jsou děti, láska, vina a odpuštění. Nejvíc je spojuje spisovatel Liam Neeson, který se vyrovnává se smrtí svého syna a píše ti příběhy do své nové knihy. V každém případě snímek nepotěší. Zbytečný film, který sází na hvězdy v titulních rolích. Nic víc, nic míň. Dokoukat se to dá, ale je to nuda. Mimo Neesona tu je Mila Kunis, Kim Basinger, Olivia Wilde, James Franco nebo Adrien Brody. - 50%.

Neúplatní (1987)

Obsahuje spoilery: "Říká se, že prý bude zrušena prohibice. Co potom uděláte?" - "Zajdu si na skleničku." Robert Al Capone se svou bandou porušuje snad všechny zákony Ameriky. Najdou se však muži zákona pod vedením Kevina Costnera, kteří se nebojí. Ti takzvaně neúplatní dostanou Al Capona za daňové úniky, přičemž rozstřílí celej jeho gang. Démonickej Robert De Niro jako Al Capone fakt super! Sean Connery jako ostřílený irský policajt taky. Ten tehdy za to ztvárnění získal i Oscara. Jinak je to všechno krásné, skvěle zahrané, hudebně podtržené a příběhově kvalitní. Mafiánské filmy to je prostě moje. - 80%.

Gambit (2012)

Obsahuje spoilery: "Proč jste byl proboha na té římse? A proč teď vaše kalhoty visí na stromě?" Gentleman Colin Firth a kovbojka Cameron Diaz, která je klíčem k sehrání podvodu. Obětí podvodu je egoistický šéf Colina Firtha Alan Rickman. Hloupá, naivní a těžce neoriginální story, která nemá moc co nabídnout a těch pár dobrých momentů to jednoduše nemá šanci zachránit. - 50%.

Vzpomínky (2006)

Obsahuje spoilery: "Co kdybyste musel někomu říct nejdůležitější věc na světě, ale věděl byste, že vám neuvěří?" - "Zkusil bych to." Představte si skvělou automobilovou honičku s někým, kdo jel po stejné silnici před pár dny. Že to zní absurdně? Právě na takovýchto paradoxech film stojí, a dokud jsou zdrojem napětí, funguje vše výborně. Denzel Washington tady totiž cestuje časem jakýmsi přenosným časoprostorovým okem, aby zastavil teroristu. Směs akčních scén, vynikající hudby a dobrého příběhu. - 70%.

Hlava nad vodou (1996)

Cameron Diaz má trable s mrtvolou. Ptákovina ale pobaví. - 50%.