• Krátkometrážní

Memento (2000)

Obsahuje spoilery: "Musím pomstít svojí ženu. Když to pak zapomenu nic se nezmění, moje činy mají smysl i když si je nepamatuji. Svět nezmizí ve chvíli, kdy zavřu oči, ne?" Pokud bych měl hodnotit originalitu, nevím, že bych podobný film někdy viděl. Prostě originálně zpracovaný námět hrdiny se ztrátou paměti a s bezvadnou pointou - která je svým způsobem jasná hned od začátku, ale jen si na ni vzpomenout. "Vzpomínky máme všichni proto, aby nám připomínali, kdo jsme." - 80%.

Maverick (1994)

Obsahuje spoilery: "Komu musím dát ještě po tlamě, aby zde byl konečně klid?" Příběh o prohnaném podvodníkovi, který umí hrát karty a podvádět. Jodie Foster v roli vyčůrané zlatokopky super! Mel Gibson zase co slovo, to perla! Je to komediálně laděný western o hře pokeru, který nabídne řadu povedených srandovních situací, jimž se člověk s chutí zasměje. - 70%.

Přeber si to znovu (2002)

"Dva svědkové změnili svou výpověď a ten třetí spáchal sebevraždu. Bodnul se čtyřikrát do zad a pak se vrhnul z mostu. Hrozné neštěstí." - 50%.

Přeber si to (1999)

"Vy jste sem letěl patnáct set kilometrů a vytáh mě o půlnoci z postele jen pro to, že se vám nepostavil? Víte, že na to existujou prášky?" - 60%.

Zákon přitažlivosti (2004)

"Soud opravdu nezajímá neschopnost pana Raffertyho sladit ponožky!" - 60%.

Zabít tiše (2012)

Obsahuje spoilery: "Já žiju v Americe. A v Americe jsi na všechno sám. Amerika není země, je to jen byznys. A teď mi kurva zaplať." Brad Pitt v roli nájemného zabijáka, který řeší krádeží peněz zločineckých bossů z nechvalně známého kasina v nejmenovaném městě, kde se příběh odehrává. Hodně zbytečných keců... Nesmyslné dialogy, dlouhé scény o ničem a dalším nudné dialogy. Nebýt Brada Pitta, který během filmu ustřelí pár hlav nestál by tenhle film ani za komentář. - 40%.

Čelisti: Pomsta (1987) odpad!

Obsahuje spoilery: "Čelisti IV jsem v životě neviděl, ale ten dům, co jsem si za ty peníze koupil, ano." Odpověděl Michael Caine, když se ho zeptali, proč herec se 4 oscarovými nominacemi a 1 Oscarem hrál šarmantního pilota v Čelistech 4. Ve filmu navíc zemřou pouze 2 lidé, což jako na horor dost málo. Celkově se zde dá uplatnit přísloví o nastavované kaši. Pokud jste viděli jedničku, nenechte si kazit náladu tadytím pokračováním. Tady ocenění nejhorší vizuální efekty, režisér, scénář a film jako celek, mluví za vše. - odpad!

Čelisti 3 (1983)

Obsahuje spoilery: "Je to ryba. Nic víc!" Třetí pokračování Čelisti se moc nepovedlo. Je to strašně umělé, strašně neumětelské. V porovnání s prvním i druhým dílem je tohle ubohost. Na to, o kolik let je to novější, tu mohly být lepší triky, ale to, co tu předvedli, je výsměch. Plus nové obsazení a přenesení děje z pláže do aquaparku taky špatná volba. - 20%.

Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Obsahuje spoilery: "Když nemáš srdce, nepomůže žádná modulace." Hudební pohádka pro dospělé, tak se dá asi nejlépe vystihnout snímek Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga. Film, jehož ústředním motivem je evropská hudební soutěž, mnohými považována spíše za přehlídku těch nejbizarnějších interpretů z různých koutů starého kontinentu. Je nutné zmínit, že film není žádnou parodií a soutěž jako takovou se nesnaží nijak zesměšňovat. Ba naopak. Je to příběh o dvou snílcích, kteří dostali šanci si splnit svůj sen, pro který však nemají absolutně žádné předpoklady. Will Ferrell hraje svou klasiku, Rachel McAdams je skvělá a dobře jí to nejen hraje, ale i zpívá. Roztomile přitroublá hlavní dvojice prostě chytí za srdce. Zejména Rachel McAdams je ve své naivitě naprosto okouzlující a odzbrojující. - 100%. P.S: Ta závěrečná písnička by si zasloužila minimálně nominaci na Oscara! :D

Zprávař 2 - Legenda pokračuje (2013)

Obsahuje spoilery: "Začal jsem z ničeho. Můj zesnulý otec mi dal tři sta milionů dolarů a já celý život dřel, abych z těch milionů udělal třista pět." Nejznámější televizní knírač je zpět. Will Ferrell coby Ron Burgundy se napodruhé nicméně zase tolik nepředvedl. Tentokrát dostane nabídku hlasatele na prvním 24-hodinovém kanálu, kde začne posměšnou úctou přepisovat dějiny zpravodajského vysílání. Film má dobře napsané gagy i roztomilou retro stylizaci. Bohužel oproti jedničce už sem tam vykoukne hluché místo, či zbytečně natahovaný vtip. Osobně si myslím, že filmu škodí delší stopáž. Dost pobavila scéna, kde Burgundy večeří se skupinkou černochů a má plnou hubu drzích narážek. - 70%.