Hon (2012)

Celej film jsem promlčel a sledoval ho hodně bedlivě. A jenom těsně před závěrečnými titulkami jsem vykřikl "Ty p*čo!". Brutalitu si na nás vymysleli seveřané. Jsem moc rád, že jsem si užil skvost tohohle typu. Na druhou stranu vůbec nechápu, proč tohle někdo natáčí. Je to téma, které není jednoduché. Proč se tohle děje? Proč? Každopádně film vykresluje situaci podobnou té, které jednou za čas jsme asi všichni svědky, nebo dokonce součástí. A vlastně je to i návod, jak se k sobě chovat.

Párty Hárd (2019)

No ty vole! Vůbec jsem nevěděl, co čekat. Nezjišťoval jsem si dopředu vůbec nic. A jsem za to rád. Film má spoustu linií, úrovní. Něco je naprosto skvělý, něco má svoje zádrhele a nedodělky. Nebo vlastně spíš ne nedodělky, ale prostě to bylo udělaný jinak, než jsem zvyklej. A to možná není špatně :-) No...rovina nechutnosti je brutální, ale je pravda, že jsem nic podobnýho ještě nezažil a že se mi to vlastně líbí. Od ZNK se vlastně dalo čekat možná ještě víc brutalit. Ikdyž těžko je vymyslet. Největší záporák je tak nádherně ztvárněnej kretén, že ho prostě člověk musí brát :-D a trojice klaďáků? Každej jinej, profily doladěný, sice jednoduchý, ale doladěný k sobě tak, že nádherně zapadaj. Během tej hodinky jsem si několiktát říkal "No jasně.....pojď, tohle je pecka"...a to i během těch kakancovejch scének :-D Díky moc Řezníkovi za uvedení free takhle ve čtvrtek večer. Dost lituju, že mi nevyšlo, abych zajel do nedalekýho Žamberka do kina. Každopádně klobouk dolů, tohle je, předpokládám, dobrej základní stavební kámen pro další tvorbu :-) fanouškovská základna určitě bude ohrooomná!! ...................... jo a...finální scéna? Nehorázná! Skvělá!! :-D

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tak tohle bylo pro mě velké zklamání. Jasně, jsou zde chvíle, kdy se celá situace rozjede, kamera létá kolem motorek a aut tak, aby ještě zdůraznila velký pohyb. Fandíte hlavnímu hrdinovi a dokonce je tu i Simon Pegg. Ten je ale pro mě spíš komediant, než postava do Mission Impossible. To na druhé straně svých pár minut skvostně využil Alec Baldwin. Z něj to charisma prostě stříká všude kolem. No celkem to je pro mě tak pade na pade. Byly dlouhé chvíle, kdy jsem si dělal svoje věci, děj mě netáhl. Bohužel.

Složka 64 (2018)

Naprosto jasně je tady vidět severská tvorba. Upřímně jsem ji až takhle znatelně nečekal. A jsem rád, že jsem si ze své složky filmů dnes vybral tohle !dílo!. Bohužel ono probírané a zobrazované téma je dost brutální. O to horší.....................A že to je všechno nakonec pravda? Pravdivý příběh, reálný ostrov, brutální zdrcené ženy. Tohle je hrůza.

Sebevražedný oddíl (2016)

Je to taková blbost nezaložená na pravdě. Ani se tím netají. Tvůrci nechtějí udělat díru do světa. Ale dokáží zabrousit někam, kde to mám prostě rád. Trochu těch citů ohledně otcovství, trochu těch hrdinů, trochu ne-hrdinů....a hlavně dokonalá hudba od první do poslední minuty. A že to takhle dokáže rozjet málokdo. Will Smith se pro mě dost dlouho vytratil, najednou je zpět a je v plné síle. Jako by nebyl starší než jeho ranné role - nemyslím Fresh Prince :-D

Bohemian Rhapsody (2018)

Pět hvězd? Ani náhodou. Po uvolnění do kin jsem viděl několik lidí z mého okolí naprosto křepčit a jásat, jak je to bezva film a že na to musí jít znovu a znovu. Pro mě? Hlavní herec není věrnou kopií a hned od první scény jsem si vlastně udělal sám v sobě k této roli odpor. A s tím jsem bojoval celý film. Jinak kdybych měl snímek hodnotit komplexně, tak styl natočení je klidný, bezva. Nejsem ale nikterak odvařený ze záběrů "pařby" na nej songy. V reálu to všechno vypadá jinak. Podle mě to není reálné. Ten, kdo se pohybuje pod pódiem často, dle mého názoru musí mít názor stejný. Dění kolem kapely v zákulisí, to mi taky nepřišlo úplně bezva. Každá kapela to má trochu jiný, některý věci vědí jenom ti, kdo se toho všeho účastnili a takhle zpětně je to trochu zvláštní hodnotit, dělat si na některé věci obrázek. Vlastně až závěr jako takový mě překvapil. Krev, Live Aid, pokora.

Léto 84 (2018)

Byl jsem hodně překvapený. Hudba mi ve více ohledech připomněla film Drive. No a příběh? Příběh je, řekl bych dvojí. První klučičí hra z mládí, bezva. Druhá? Brutální řežba na konci. Za mě jednoznačně fajn, hodně mě překvapil konec prvního "dějství" a fakt, že v tu chvíli ještě nejsme na konci stopáže filmu. Nevěděl jsem, co tam bude - dlouhé titulky? Nebo co tak asi přijde. Pak ale přišlo WOW! Pecka.

První očista (2018)

Jasně, povídejte si pořád dokola něco o tom, že to není dobrej film. Není. V celkovým měřítku, v celkovým záběru, vlastně není. Když se to vezme tak, že největší bastard ve čtvrti nakonec všechny zachrání, tak to asi není to, co byste chtěli vyprávět a z čeho byste chtěli dávat příklad malým dětem. Ale já se prostě bavil. Má to napětí, pár lekaček, dobrej námět na věčně se opakující se hudbu...herci taky docela ujdou. Styl umírání, smrtí, vražd atd atd, to je jednoduchý, věrohodný, propracovaný. Mě to prostě bavilo. Jako failm, samozřejmě. Nic jinýho v tom ani nehledám. Režie: ****; Scénář: ***; Herci: ***; Hudba: **** It's all over? - For now!!

Deadpool 2 (2018)

Jedničku jsem ještě nějak překousl. Přecejen to bylo námětem něco kompletně nového na celém filmovém světě. Beru, pro někoho to fungovat mohlo. Ale tahle dvojkja je už prostě moc. Vtipy trapný, akce divná, celkové pojetí tohohle "hrdiny" nevýrazné, spíš opravdu směšné. Ale ono to asi směšné být má. Bohužel, na mě to vůbec nezapůsobilo :-(

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Ale nojo. Člověk hodně čeká, málo dostane. Je to dvojka, co vlastně nemá s původním filmem nic moc společného. Ať se koukám kamkoliv. Snaha je, ale ono to prostě nefunguje. A tentokrát ani nemůže. Originál je jen jeden. A chystá se trojka? Stejný režisér a má chuť do stejné řeky vběhnout potřetí, to je odvaha. No uvidíme..