Země bez zákona (2012)

Presne ak napísal POMO, čo sme nedostali v Public Enemies, nájdeme v Lawless. Výborný scenár v ktorom sa stále niečo potrebného deje. Slizký záporák v podaní Guya Pearcea, ktorého budete nenávidieť rovnako, ako bratia Bondurantovi. Pekne charakterovo rozpísané postavy, kde akurát Gary Oldman by si zaslúžil viacej priestoru. Troška to kazí najmladší zo súrodencov, ale len kvôli potrebám filmu. Jednoznačne sa jedna o jednu z najlepších gangsteriek z obdobia prohibície. Fleischerová Gangster Squad, má latku veľmi vysoko nastavenú.

Drive (2011)

Ryan, klobúk dole, aby herec dokázal zahrať viac telom a mimikou, ako rečami, na to treba talent. Výborná noir atmosféra, ktorá postupne s pribudajúcim tempom zkvetá a necháva naplno vyznieť pomalé po-akčné momenty a hutnú hudbu. Dobrá práca.

Living on One Dollar (2013)

Dobrý nápad, ale tak trochu nedotiahnutý do konca. Vyžiť z 1 dollára na den, musí byť peklo. Chalani sa o to pokúsili, pochudli, niektorí aj ochoreli a získali dobrú životnú skúsenosť.

Pompeje (2014)

Paul.W.S.Anderson len potvrdzuje to, čo sme dávno vedeli, že je zlý scenárista a maximálne podpriemerný režisér, oh a zlodej - vykrádač. Začína to ako Conan, po chvíli sa to zvrtne na Gladiátora a končí to ako Emmerichova blbina, všetko je samozrejme o dve až tri ligy nižšie, a áno, je to tupé až to bolí a klišé nahradzuje ešte väčšie klišé. Emily Browning nevýrazná, maximálne nevhodne obsadená. A nato že to stálo 100 mega, vyzerá to moc televízne.

Moje letní prázdniny (2012)

Len kvôli Melovi sa oplatí Get the Gringo vidieť. Je to surové, drsné, vtipné a neuráža to. Akcia spolu s úvodnou naháňačkou je super, takisto Melov parťák / darca. No strašne dlho sa to rozbieha a tým to stráca na drive, ktorý je pre Get the Gringo tak dôležitý. Zostrihať svižnejšie prvú hodinu a bolo by to o inom, nie iba o Melovi.

3 dny na zabití (2014)

Guláš... neuvarený a málo dochutený. Akčné scény sú fajn, len ich je málo, naopak rodinná nefungujúca zápletka je zbytočne tlačená do popredia. Costner má charizmu, uveril som mu všetko.

Ledová archa (2013)

Napadité a veľmi. Osobne som ale druhú polovicu viac prezýval, ako si ju užil. Akcia tak nejak ok, ale bitky mohli byť lepšie natočené, trebarz na štýl Prepadovky. Triky moc lacné.

Kauza CIA (2006)

Veľmi zavádzajúci názov, ktorý nieje ani z ďaleka presný. Rodinná dráma jedného pracovníka CIA, ktorého práca zasahuje do osobného života viac, ako by si želal. Možno by som to trocha skrátil a CIA tematiku by som riešil ešte viac do hľbky, ale inak spokojnosť.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Producenti Bondoviek našli recept na úspech dávno. Režisérovy povedia nech si robí s filmom čo len chce, pokiaľ bude mať pekné exteriéry, tri veľké akčné scény a krásne ženy. V Jackovy Ryanovy nič také nieje, má to len prostý príbeh, bez zvratu a nápadu a.. a nič viac. Stálo to 60 mega a ten film je prázdny ako Kaukazká Národná Banka. Toto bolo odsúdené na neúspech už na papiery, aneb tuneluje sa už aj v Hollywoode.

Jackass: Děda Mizera (2013)

Jackass mám rád, hlavne kvôli tomu, že som škodoradostný a chalani točili kúsky, pri ktorých kaskaderske skeče nemali dopadnúť úspešne. Jedinne čo na nich nemám rád, je keď sa prezlečú za starešimov a robia blbosti. A akurát to sa rozhodli z filmovať. Príbeh je ukážkové klišé podľa šablóny, doplnené lacnými dialógmi a s 70% podpriemerných vtipov. Pri dvoch skečoch som sa nahlas smial, pri ostatných so sa pousmial a pri zvyšku som len krútil hlavou. Bohu-žiaľ bol z toho hit, tak pevne verím, že k dvojke budú pristupovať s väčšou kreativytou.

Časové pásmo bylo změněno