Hledám přítele pro konec světa (2012)

[imdb: 6.8/10] | me: Komedie / Drama / Romantický / Road movie :)) Áno,... je to taká všehochuť, najmenej je tam však tej komédie ... Musím priznať, že sám som po pozretí traileru očakával komédiu ala Steve Carell, ale nestalo sa ... čo na mňa zo začiatku pôsobilo dosť negatívne aj vzhľadom na dej a tempo, ktoré je nebezpečne pomalé. Ale postupom času to začalo naberať svojský tvar a film získal istý charakter. No a vďaka tomu som nemal na konci pocit, že som premrhal 101 minút môjho života (čo sa tak zo začiatku jednoznačne javilo), ale na druhej strane nemôžem ani povedať, že by ma ta nevýraznosť a istá miera apatie, ktorá sa nesie celým filmom nadmieru nadchla. Je to taká kľudná melancholická záležitosť, ktorá sa síce stráca v absencii nosnej myšlienky, ale veľmi milým nekomerčným spôsobom dokáže miestami zaujať pozornosť a vďaka tomu to má niečo do seba. [2 a pol *] I promise not to steal anything if you promise not to rape me.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

[imdb: 6.2/10] | me: Šialenstvo plné dier... Ak by len to, ale voľba hlavných predstaviteľov je tiež veľmi nešťastná a tak sa počas celého filmu pozeráme na nesympatciké tváre medzi ktorými neexistuje žiadna chémia. Zákony a pravidlá na ktorých je tento príbeh postavený sa s ubiehajúcim dejom rozpadávajú ako tvár upíra po rane sekerkou zatiaľ čo nelogickosť nadobúda enormné rozmery. Celé čo tento film drží na hranici únosnosti sú efektné (slow motion) scény boja v ktorých sekera hrá prvé husle, čo však ani zďaleka nevykompenzuje už spomínané abnormality. A pritom to vôbec nemuselo dopadnúť takto. Stačila by len šikovnejšia voľbu postáv a hneď by to malo iný charakter. [2 *] If vengeance is all you seek, you will never be able to save mankind. Fight this war with me, not for one man but for the whole world... Mr President.

Země bez zákona (2012)

[imdb: 7.6/10] | me: Kvalitná poctivá filmarina výsledkom ktorej je tvrdý autentický western, ktorý má všetko čo potrebuje k tomu, aby sa stal jedným z najlepších filmov roka. Hardy, Pearce, Oldman ... čo meno to výkon hodný Oskara. Odporný zaporák, puto rodiny, whisky, krv a brutalita, strach a krása v dokonalo vyváženom mixe s kľudným pomalým tempom, ktoré nie je vôbec na škodu. Výborná a netradičná gangsterka. [4 a pol *] I'm a Bondurant. We don't lay down for nobody.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

[imdb: 7.5/10] | me: They ARE BACK! Borci sú späť a tentokrát sa ide rovno na vec. Tvrdá akcia ako sa patrí, hlášky ostré ako čepeľ Jasona Statham-a, pot, krv, železo a náboje vo výbornom tempe, ktoré nespomaľuje. Nové (staré známe) tváre sú perfektným plusom a tak neostáva nič iné len vychutnať si priestor každého z hlavných predstaviteľov. Niekto ho má viac, niekto menej,... ale taký je život. Dôležité je, že film naplnil to čo sľuboval a ešte aj pridal a to sú dôvody pre ktoré si to pozriem znova ... a znova :) Proste kvalitná old-school akcia II. [4 a pol *] Track 'em, find 'em, kill 'em.

Chuť znovu žít (2012)

[imdb: 6.6/10] | me: Krásne čistý a ľudský príbeh zasadený do pekného prostredia americkej vidieckej prírody pri ktorom si človek dokonalo oddýchne. Tento film má obrovskú charizmu a pôsobí blahodárne a ukľudňujúco. Morgan Freeman však tvorí 75% filmu a jeho prítomnosť vo filme je zárukou tej správnej atmosféry. Vrelo tento film odporúčam ďalej, pretože mne ulahodil ako po filmovej tak po ľudskej stránke. [4 *] If I ever had me a little girl, I guess I'd want her to be you.

Temné stíny (2012)

[imdb: 6.4/10] | me: Svojská komédia, ktorá však svoj potenciál nenaplnila podľa očakávaní. Obsadenie ako aj atmosféra predstavujú hlavné plusy, ale celkový náboj nie je vôbec taký silný. Chýbajú tomu grády, chýba tomu duša. Film zbehne, pár krát sa zasmejeme ... ale nič hlbšie nezanechá a človek si okrem Alice Cooper-a po čase nebude aj tak nič iné pamätať. Štýlovo a herecky je to Burtonovka ako vyšitá, ale ten spirit tam tentokrat proste chýba. [3 *] Every year I get half as pretty and twice as drunk.

Zásnuby na dobu neurčitou (2012)

[imdb: 6.4/10] | me: Romantická pohodovka na večer, ktorá dokáže prekvapiť svojou netradičnosťou a Apatowským prístupom k humoru. Príjemne pobaví a hoci by mohla byť určite o nejakú tu minútku kratšia nepôsobí násilne. Ústredne duo predstavuje vítanú kombináciu pováh a angličtín a tak sa jedná o celkom fajnovú romanticky neromantickú záležitosť. This is supposed to be exciting. It's your wedding - you only get a few of these!

Sněhurka a lovec (2012)

[imdb: 6.4/10] | me: Dosť nesúrodá záležitosť plná momentov, ktoré samé o sebe zapôsobia nejakou tou akciou resp. efektom, ale v celkovom výsledku netvoria príbeh, ... práve naopak - fungujú ako samostatné jednotky, čo je samozrejme na škodu. Príbeh ako taký je triviálny a samotné vyvrcholenie neprináša vôbec nič zaujímavé. Čo stojí (už okrem spomínaných efektov a nejakej tej akcie) za povšimnutie sú Kristen Stewart a Charlize Theron, ktoré svojimi ženskými spôsobmi zosobňujú strany dobra a zla. Is there no end to your power and beauty?

Ochránce (2012)

[imdb: 6.5/10] | me: New York city - rusi vs. číňania a medzi nimi Jason Statham. To nemôze byť zle ... a ni nebolo. Je to kvalitná "killovačka" s dobrým tempom. Proste presne niečo také sa od filmu tohto zrna očakáva. Dobrá oddychovka pre každého chlapa. "Mayor Tremello: You got some ball, Luke. | Luke Wright: Yeah, amazing I can even walk."

Bourneův odkaz (2012)

[imdb: 7.1/10] | me: Áno, nejedná sa to typickú Bourne-ovku, ... ale to nie je vôbec na škodu. Jeremy Renner pôsobí vo svojej úlohe dôveryhodne a presvedčivo. Ostatné herecké obsadenie tiež hodnotím pozitívne a fakt, že tento Bourne je predsa len viac o rozhovoroch mi ani trochu neprekážal. Je to slušný thriller na konci ktorého je na dnešné pomery neuveriteľne dlhá naháňačka, ... ktorá síce začína dynamicky, ale potom nevie kedy skončiť :)). Bez ohľadu na predchádzajúce diely a predsudkov z očakávania toho istého dostane divák kvalitný thriller, ktorý ma čo ponúknuť ako po hereckej, tak i dejovej a akčnej stránke. OK! Jason Bourne was just the tip of the iceberg.