Hra o trůny - Dar (2015) (epizoda)

Srdce diváka mírně potěšeno, Cersei má trochu potíže a Mormontova zoufalá snaha je ke koukání, stejně tak v tétto serii dvojice Jamie/Bronn.

Temný Kraj - Pekelníci (2017) (epizoda)

Zcela náhodně jsem zapnul tenhle díl,. nalákán zadumcivym názvem seriálu, slibujícím depresivní kriminální podívanou. A ejhle, dostalo se mi podivne soap opery s nesrozumitelným a nezajimavym dějem, smesnymi dialogy, hanebnymi hereckými výkony na hranici parodie (Moravkova, třeba .. ale.vlastne vsichni,neskutečně prkenne nebo prehravane kreace ) a podivne poskladanymi hudebními motivy. Ordinace v ruzovy zahradě pro chlapy, kteří chodí spát později než jejích manželky, kterým se hodinu před tím smáli,že se dívají na Ordinaci v růžové zahradě.

Černé zrcadlo - Arkangel (2017) (epizoda)

Trochu příliš popisné, tady je to ukazování prstem na nebezpečí technologií výrazné, převáží nad samotnou atmosférou příběhu.. Jinak ale pravdivé, rodiče vozící své šestnáctileté dcery do školy, aby byly v bezpečí nebo hyperprotektivní matky omývající Savem hračky pro svá batolata by pro uváděnou vychytávku sáhli bez rozmýšlení. Výsledkem je odmítnutí a rozchod, nepřipravenost nebo naopak připoutání, trauma v každém případě.Jako ve skutečnosti - matka i dcera jsou k politování, případně na pár facek.

Simpsonovi - Serfsonovi (2017) (epizoda)

Odkaz na Hru o trůny a LOTR, fandové si užijí. Ostatní méně, vtipné to mnoho není (bohužel jsou zastoupeny i odkazy Letopisy Narnie). Začátek 29.sezony, no.

Simpsonovi - Město psů (2017) (epizoda)

"A víte, co jsme tam našli? Psi v celách. Takhle se chovat k nejlepšímu příteli člověka! Zavřete ho do cely!" Dobrý díl o zbožštění psů. V ČR aktuální, řekl bych.

Hra o trůny - Tanec draků (2015) (epizoda)

Scénáristé morálně likvidují Stannise, no dobře. Vizuální orgie si po vší té bídě páté serie divák zaslouží, aby u seriálu zůstal a gladiátorské scény s Mormontem a Syny Harpie stála opravdu za to. Možná by bylo lepší, kdyby se poslední tři epizody prostě přidaly jako bonus ke knize nebo někdo prostě přečetl přehled děje. I když, pravda, děje by do sebe jako puzzle nezaklaply.

Hra o trůny - Tvrdodomov (2015) (epizoda)

Záchrana páté serie. Tyrion + Daenerys velmi dobře + vydařená bitva za Zdí. Oddechl jsem si.

Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Vzal jsem to odzadu, tahle povídka je pro mě první z Black Mirror, a jestli patří mezi ty horší, tak se na zbytek doopravdy těším. U nahozeného příběhu jsem měl tendence očekávat horrorový vývoj, ale tímhle směrem asi BM nechodí. Varovné poselství ke mě žádné nedolehlo, na to je epizoda příliš odlehčená, nicméně pobavil jsem se dostatečně. A Miley Cyrus v coveru Head Like a Hole od NIN ..slušná raritka.

Černé zrcadlo - USS Callister (2017) (epizoda)

Velmi zábavné. Začátek evokující parodii na Star Trek s přeskokem do prostředí korporátu a následným představením zápletky je perfektní, tak ted jen to nezkazit, s tímhle materiálem se dá provést ledacos.... Povedlo se, dotaženo v horní třetině možného. Perfektní jednohubka.

Hra o trůny - Série 5 (2015) (série)

U páté serie se scénaristům občas přestává dařit držet krok s knižní předlohou. Množství postav a dějů, se kterými zcela přirozeně pohybuje Martin, je pro vizuální zpracování příliš veliké, takže zkracují, ale ani to nepomáhá. Knižní popisy jsou téměř vždycky čtivé, což je dáno i prací s jazykem a slohem, děje jsou ozvláštněny mnoha odbočkami a detaily, většina z toho se ale nedaří v seriálové podobě prodat. První dva díly páté serie jsou poměrně nezáživným posouváním děje, šedivé a nudné jsou i rozhovory jinak zajímavých postav. Ty jsou během času stále více redukovány a děj tudíž ohýbán k mezím únosnosti Tam, kde Martin postavy vyhazuje nebo se jimi nezabývá, se je tvůrci snaží udržet a zbytečně je spojuje, někde absurdně naopak (ser Barristan). Z komplexní a zábavné předlohy se stává tak trochu tupé popisování dějů v mnoha královstvích bez velkých emocí, s podivnými obraty, bez dynamiky a zábavnosti. Dva, tři zajímavé díly z deseti je málo. Dokonce jsem některé kousky přeskakoval,.. Prostě to celé vypadá, že si namazali trochu moc velký krajíc. Jme zvědavý, jak si poradí v šeste serii.