Hra o trůny - Hora a Rudá zmije (2014) (epizoda)

Většina dílu nebyla nijak uchvacující a drobné změny vůči knize byly poměrně rušivé (Beališ mnohem nejistější) a všechny aktuální události jsou prostě knižně podány mnohovrstevnatěji, včetně závěrečného souboje. Ten ovšem i tak stojí za to, i když pro diváka znamená další těžkou zkoušku pro jeho vnímání spravedlnosti (jasně, o tu tady nejde).

Simpsonovi - Den, kdy se ochladila Země (2012) (epizoda)

Simpsonovský podprůměr, ale na druhou stranu, lehce alternativní soused z Portlandu a jeho sociální skupina s šálou, která se nosí v nevhodném počasí a prstovými botami, je na 24.serii docela dobrou podívanou.

Červený trpaslík - Díky za tu vzpomínku (1988) (epizoda)

"Lister: No a co. Zatim jsi nepotkal tu pravou. Rimmer: Ne, to nepotkal, Listere, nepotkal jsem ji a třeba by se našli tací, kteří by tvrdili, že vzhledem k tomu, že lidstvo už neexistuje a navíc tváří v tvář tomu, že jsem skonal, dalo by se z toho usuzovat, že jsem tedy drobínek zaspal." Český dabing i překlad na originálu nic neubírají.

Červený trpaslík - Škvíra ve stázi (1988) (epizoda)

"Tři Listerové!! Paráda!!! Třeba tady Lister by mohl zajít do ledničky a přinést láhev vína pro Listera a Listera! Tady Rimmer nepije, protože je po smrti, ale já bych si sklenku dal!! " Parádní díl, jeden z nejlepších.

Hra o trůny - Série 3 (2013) (série)

Některé pasáže působí trochu mdlým dojmem (Starkové..jasně, všeho do času, filmová verze mě překvapila i jakožto nedávného čtenáře) nebo naopak patetickým dojmem, ale pro fandy tohle nic neznamená. Třetí serie je postavená hlavně na Daenerys a Jamiem Lannisterovi. Ještěže se dá vždycky na někoho spolehnout.

Hra o trůny - Série 4 (2014) (série)

Martin se knižně rozmáchl, a na to, aby se v všech jeho postavách čtenář dobře vyznal, by musel psát na GoT diplomovou práci, ale seriálu se daří uchovat divákovu soustředěnost na všechny dějové linie díky osekání postav a (bohužel) někdy podivných personálních a časových posunů. Nicméně nevadí, základ je silný, s mnoha emotivními momenty a některé z postav nejenže neubírají, ale rožšiřují knižní dojem - ve 4.serii jasně Tyrion a Jamie Lannisterovi. Přeobsazení Hory dopadlo dobře, u Daaria, myslím, spíš ne.

Hra o trůny - Drozd (2014) (epizoda)

Hodně konverzační díl, ale radost sama (až na koketujícího Daaria Naharise, kteréhož přeobsazení nepovažuji za štastné). Kromě koupající se Melisandry nabízí díl řadu chytlavých rozprav, v prvé řadě ty Tyriona s Jamiem, Bronnem a Oberynem, ale i ostatní linky jsou fajn, i když u všech se najdou rozdíly oproti knižní verzi. Od delší dobu cestujícího Ohaře s Ayrou, přes Brienne s Podryckem až po Lisu s Malíčkem - je vždy příjemné, když některá z vyloženě otravných postav.

Chaplin vystěhovalcem (1917)

Scéna v hostinci, kdy Chaplin zjistí, že nemá peníze na zaplacení, je bezchybná.

Charlie Chaplin Festival (1938)

Potíže s Chaplinovými groteskami jsou dvě. Materiál víc jak 100 let starý (1917) je někdy těžko viditelný, často příliš tmavý.Se stáří grotesek souvisí také komický potenciál, některé části jsou vyloženě vtipné, některé ovšem nesrozumitelné nebo, pří vší rychlosti, trochu nudné. Co spolehlivě přežilo je samotná figura s botami do stran, a to i v tomto případě, kdy vlastně nejde o tulákův mix komiky a smutku, pohybová načasování (Chaplin se míjí s čísníkem, honičky po schodech) a kupodivu všechno to kopání a štouchání holí. Můj dojem je následující The Immigrant 4 hvězdy (po ucházející scénce z lodi opravdu vtipná scéna z restaurace s číšníkem Ericem Cambellem) , Adventurer 2 hvězdy, ale přiznávám, že jsem měl problémy s kvalitou filmového materiálu, The Cure lepší 3 hvězdy, hlavně díky masáži a alkolholickému chaosu na konci, Easy Street taky lepší 3, všechno stojí na interakci Chaplin-Campbell. Dívkou v groteskách je Edna Purviance, která hrála ve 33 Chaplinových filmech (1915-1933), včetně Kida a v době natáčení spolu udržovali milostný vztah

Hra o trůny - Zákony bohů a lidí (2014) (epizoda)

Skvělý soudní proces. Jediné momenty, kdy Tyrion nebyl minulých epziodách zajímavý, byly promluvy s Šae, jinak byl tahounem prvních tří serií a touto epizodou tahá nahoru tu čtvrtou. Lannisterové (Tyrion, Jamie) jsou ve 4. serii spolu s Ohařem zásadní.