Dark - Tajemství (2017) (epizoda)

Tohle nezačíná vůbec špatně. Spíš než ke Stranger Things míří Dark k atmosféře knih Stephena Kinga, němčina v tomto případě není na závadu.

Expedice Altaj - Cimrman mezi jeleny (2007) odpad!

Ostudná kapitola cimrmanologie, na kterou by nikdo ze zúčastněných raději neměl upozornovat. Chápu, že si Kotek a spol (Radek Jaroš..proč?) chtěli udělat výlet za částečně darované a částečně veřejnoprávní peníze, ale zařídit to splácaným, nejenže nevtipným, ale nadto ještě trapným scénářem (vážně se scénáře účastnil Svěrák?), křečovitě naroubovaným na Cimrmana, a navíc k celé té hrůze přemluvit neštastníka Miloně Čepelku je přes čáru dobrého vkusu. Dejte si pár facek, vážení.

Lijavec (1997) (divadelní záznam)

Seminář nezklamal, nicméně hra pouze úsměvná, což se u Cimrmana nestává.

Černé zrcadlo - Celá tvá minulost (2011) (epizoda)

Lehce nadhozená myšlenka, dobře zpracovaná, jen, přišlo mi, nevytěžila z dané situace maximum. Představil jsem si svět, ve kterém by okamžitý přístup k zaznamenaným vzpomínkám byl možný a společenské změny by, myslím, byly mnohem výraznější. Chápu, že tak to u chytrých nápadů bývá - místo krátkého dílu se pak nabízí třeba seriál, že.

Goebbelsův pokus (2005)

Goebbels: "Čtu Churchillovu knihu Krev, dřina, slzy a pot. Je to kompilace jeho projevů z posledních dvou let. Čiší z ní polemická inteligence. Ale je napsána výjimečně obratně. Má rozhodně svůj styl…Není pochyb, že Churchill je protivníkem, který si žádá úcty. Není to zdaleka takový pitomec jako byl Chamberlein."Do Goebbelsova pokusu jsem se pustil hlavně z toho důvodu, že jsem měl zájem pročíst si jeho deníky,ale trochu jsem se obával jejich délky (6 knih), přišlo mi tedy, že koncetrovaný výtah, podpořený obrazovým záznamem by mohl stačit. Nicméně dvě hodiny uběhly a mnoho dějinných událostí se do přehledu nedostalo (Noc dlouhých nožů, jednotlivá vojenská rozhodnutí, Lída Baarová se v dokumentu jen obrazově mihne apod.), takže mě knihy nakonec stejně neminou. Kdo by chtěl jen lehce nahlédnout za oponu Geobbelsova myšlení a orientuje se v před a válečném období, nebude nespokojen, jen nic nového asi nezjistí - Goebbels je naprosto loajální a oddaný nacista ("NSDAP je nové náboženství"),antisemita do morku kostí. Současně mnoho komentářů směřuje ke své rodině, je to introvert s fyzickými mindráky, antisemita do morku kostí, opovrhující kýmkoliv neárijským, mstivý, bezohledný. Současně výborně ovládá marketing a propagandu, má umělecké sklony, umění, zdá se, poměrně rozumí, nechybí mu sebereflexe a smysl pro realitu.. " Vojáci naprosto pohrdají naší nadměrně optimistickou propagandou.Říšský tiskový důstojník…nemá nejmenší ponětí, kolik škod napáchal. Jeho řeč byla naprostou katastrofou….Člověk si snadno představí, co si asi prostý pěšák pomyslí o takových patriotistických žvástech. Nejvíc mě mrzí, že mě lidé činí za takové věci částečně zodpovědným." Je Goebbels historicky zajímavý? Jistě. jako každý extrém.

Nacistický projekt: plány zla (2017) (seriál)

Stotisici porad o Hitlerovi:). Nicmene docela nevsedni. 1.dil Rozeny vudce **** Zamereni na zajimave detaily (uniformy od Hugo Bosse, nacisticky pozdrav, plakaty, vlajka, symboly, instrukce k.projevum a celkove prezentaci, skoleni recniku, prodej suvenyru) a vzestup SA a jejich metody, pouziti propagandy (Horst Wessel), tedy predataveni nacistu jako politicko-obchodni firmy 2.díl **** Revolucionář a idelolog Hitler v roce 1918 a později, kdy jako charismatický řečník vytáhl NSDAP mezi poltiickou elitu, střety bolševismu a nacismu po válce v Německu a puč v roce 1923 3. díl *** Vůdce strany a řečník k davům 1926-32

Equalizer 2 (2018)

Pokud jde o akční scény, tak se Equlizer 2 neliší od 1, horší je to s hlavní skupinkou zaměnitelných protivníků a také s uvěřitelností. Zatímco scénář 1 patřil mezi standardy žánru, ve 2 to scénáristé trochu přehnali a to už úvodní scénou ve vlaku. Nenáročná záležitost na jedno shlédnutí.

Chalífát - Epizoda 8 (2020) (epizoda)

Dobré zakončení, i když děj byl pro mě vzhledem k předchozímu ději na hraně uvěřitelného. Švédská tajná služba se ukázala jako ne úplně neschopná, nicméně po cestě zůstalo ležet pár osobních tragédií a závěrečné upozornění, že z dlouhodobého hlediska o žádný happyend rozhodně nejde.

Comeback - Francouzská restaurace (2011) (epizoda)

Až na rušivé komentování děje a ušlou příležitost komických situací u samotné večeře v restauraci jde o výborně vystavěný díl. Vždycky mě potěší, když se gagy z jednotlivých linií protnou a navzájem podpoří (zde ptačí tematika) . Vrcholem můj oblíbený Jakub Žáček u vchodu do restaurace.