• Mysteriózní

Re-Animátor (1985)

šílená variace na Frankensteina, která to dotáhla k dokonalosti především díky dokonalýmu magoroj Herbertovi Westovi, který nemá chybu. Šílenej student medicíny, kterej nemá problém jít přes mrtvoly a jehož pokusy s oživováním mrtvol na nás vrhá jednu šílenou akci za druhou. Dokonalé triky, slušná porce nechutností a naprosto výborná závěrečná čtvrthodinka tento film jednoznačně posílá mezi největší šílenosti, které jsem zatím viděl.

Prokletí Salemu (2004) (TV film)

Sice o trochu slabší než Hopperův originál, ale jinak skvělá upířina s dost dobrou atmosférou, jen škoda, že se hlavní upír moc nepoved, tomu předchozímu nesahá ani po kotníky, ale jak jsem řekl vše ostatní je jak má být. Jedná se opravdu o pěknou podivanou a délka 184 minut vůbec neškodí, právě naopak.

Stíny z lesa (2005)

Zábavnej Zombii horor který bohužel trochu sráží mizerná kamera jinak si nemůžu moc stěžovat. Zombíci vypadaj dobře, jejich žranice ještě lépe, jen škoda té třasavky kamery. Čekal jsem nějakou hovadinu a tak jsem byl mile překvapenej. Slušnej zářez do subžánru, ale díky kameře jen lehkej nadprůměr.

Svatba upírů (1993)

Parádní filmeček u kterýho jsem se bavil od začátku do konce. Opravdu výborná dá se říci parodie na upíří filmy. Opravdu jsem si to užil. Herecké výkony ať už Nárožný nebo Hrušínský byli parádní, no prostě jsem si to parádně užil a celou dobu se chechtal. Rozhodně spokojenej a nebudu mít žádný problém si to pustit znovu.

Rottweiler (2004)

Brian Yuzna tentokrá naprosto zklamal. Rottweiler je naprosto o ničem, jediný co za něco stojí tak je skutečně jen ten pes a to je zatraceně málo. Vše ostatní je naprosto o ničem, jedna velká křeč.

Ruiny (2008)

Přijemnej celkem originální a atmosferickej horor s netradičním zabijákem. Dobré triky a i brutalita je slušná a ani herecké výkony nejsou nejhorší. Tohle se prostě povedlo.

Svatyně (1989)

Naprosto dokonalá gotická temná atmosféra díky které je svatyně opravdový klenot a požitek.

Tajemství loňského léta 3 (2006)

První díl byl dost dobrej slasher, který dokázal opravdu pobavit, ale i vystrašit, druhej díl byl už o trochu horší, ale pořád šlo o docela dobrou hororovou zábavu, ale ovšem toto třetí pokračování je opravdu hrůza. Opravdu jsem se nudil, celou dobu se prakticky nic neděje, zabití jsou na nic a herecké výkony na nule, o atmosféře ani nemluvě. Jde prostě o hodně špatnej slasher bez špetky atmosféry, který už rozhodně podruhé vidět nemusím.

Temná legenda 2 (2000)

Pokračování které je o něco slabší než předchozí díl, ale rozhodně se nejedná o žádnej velkej průšvih. Vraždy jsou nápadité, místy je i dobrá atmosféra, ale už to není taková sranda jako v předchozím díle. No prostě průměrnej slasher s několika dobrými nápady a ne moc povedeným koncem.

Temnota (2002)

Parádní atmosferická duchařina se skvělým finále. Atmosféra je opravdu výborná, lekačky jsou prvotřídní a skvěle načasované, ale především nečekané, což se v dnešní době pomalu jeví jako zázrak. Už jen samotný dům by úplně stačil. Holý dům je strašidelný až až, blikající světla, pomalu se šířící tma atd. No, ale tvůrci si řekli, že jen dům by bylo málo a tak se rozhodly k strašidelnému domu přidat ještě magický experiment, který se dá provést jen za zatmění slunce. Prostě paráda a vůbec celý film je dost originální. Duchařiny nejsou zrovna moje nejoblíbenější odvětví hororu, ale Temnota mě opravdu dostala. Kdyby takovouhle kvalitu měli všechny duchařiny jak by bylo na světě krásně. Má to všechno co by každý správný horor tohoto typu měl mít. Má to atmosféru, napětí, skvělé lekačky a k tomu výborné herecké výkony a dobrý nápad. Spokojenost je samozřejmě na místě.