Volání vlků (1983)

Filmy, jejichž děj se odehrává v člověkem téměř nenarušené přírodě, patří do kategorie mých srdečních kinematografických záležitostí. Never Cry Wolf není výjimkou a už během sledování se zařadil mezi ně - skvosty typu Himaláj karavana, Zálesák (1966), Útěk do divočiny, Poslední traper,...Na Ballardově snímku bych vyzdvihl vykreslení soužití člověka s přírodou, lásku člověka k ní a ke zvířatům, dále pak sestříhání scén, jež místy působilo mírně komicky (záběr na vlka lovícího myš a následně Tylera konzumujícího jednu malou myšku za druhou), ale také samotný děj a postavy, zejména pak hlavního hrdiny a zkušeného, moudrého Ooteka. Závěr snímku za doprovodu pěkné melodie a textu staré inuitské písně dotvořil výsledný dojem za neodmyslitelné 4*.

Všemocný (2011)

Originální, zábavné a napínavé. To jsou první přívlastky, které mě v souvislosti s tímto snímkem napadají. Děj mě po celou dobu velmi bavil, nebylo tu prostoru pro nudu a nejednou jsem si říkal, jaké to asi musí být po požití NZT. Kolik by se toho pak dalo na světě změnit k lepšímu (nebo také k horšímu)? Často jsem se také vcítil do hlavního hrdiny a nechápal jsem jeho počínání, říkal jsem si, že bych jednal jinak, snažil bych se víc chránit, apod. Už to, že jsem jako divák takto přemýšlel, svědčí o tom, že Všemocný je v něčem výjimečný snímek. Nepředvídatelnost považuji také za velký klad a připočtu-li úžasné vizuální zpracování a soundtrack, který příjemně dotvářel atmosféru scén, dávám plné hodnocení.

Vrána (1994)

Vrána je snímek, který na diváka může zapůsobit hned z několika důvodů. Jako první bych zmínil nechvalně proslulou tragédii, kterou bylo nešťastné úmrtí Brandona Lee. Pro jeho fanoušky tak zcela jistě jde o počin se zvláštní příchutí a sledují jej mimo jiné také jako určitou formu piety za zesnulého herce. Dalším důvodem je zajímavý děj, který opravdu dokáže zaujmout. A třetím důvodem je samotné zpracování snímku, které se vyznačuje vynikající temnou atmosférou po celou dobu filmu, výborným soundtrackem a skvělými scénami. Vrána mě bavila od začátku až do konce, takže nemám problém dát pěkné 4*.

Šéfové na zabití (2011)

Příjemná komediální podívaná s krimi zápletkou, která mě překvapila tím, že nebyla úplně laciná. Navíc poskytla mnoho příležitostí pro různé vtípky. U některých scén jsem se opravdu od srdce zasmál. Bavilo mě sledovat všechny tři šéfy ztvárněné známými herci a herečkou. Ústřední trio si dle mého také vedlo dobře a skvěle se doplňovalo. K tomu všemu příjemný soundtrack, který si sice člověk nezapamatuje, ale dojem z jednotlivých scén přece jen zvedne.

Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Klasicky výborný Columbo v zajímavém vojenském prostředí a s řadou pikantních momentů. Na této epizodě bych vyzdvihl také příjemnou vojenskou hudbu.

Nevada Smith (1966)

Nevadu Smithe jsem do přehrávače dával s trochou nedůvěry, protože zdejší hodnocení se mi na western s hereckým esem Stevem McQueenem zdálo poněkud průměrné. Byl jsem však mile překvapen, jak výbornou podívanou jsem si na večer vybral. Tento snímek nepostrádá téměř nic, co má western mít. Příběh pomsty, sympatického hrdiny, který však není žádný nepřemožitelný superman, nádherné scenérie,rozmanitost lokací, v nichž se děj odehrává, pohledné ženy a občas nějaký ten zvrat. Chyba: Než se Max dostane do kostela a než je zatčen šerifem, můžeme si ve scéně v baru všimnout při rozhovoru s barmanem, že má Steve McQueen přes rameno pás s koltem a náboji. Je to záběr na jeho záda. V následujícím pohledu en face pak vidíme, že už ho má zapnutý kolem pasu. To stejné se potvrdí, když se kamera vrací a zabírá záda hlavního hrdiny.

Hanna (2011)

Hanna je holka do nepohody..o tom nás tento snímek přesvědčí hned na začátku, který je velmi zdařilý a možná je škoda, že se dál film neodvíjel nějakým jiným směrem. Ovšem i ten, který tvůrci zvolili, byl zábavný. Snaha o hlášky sice nevycházela, tedy alespoň já jsem se nezasmál, ale tempo snímku se podařilo udržet na slušné rychlosti, nebylo tu moc prostoru pro nudu, jelikož se neustále něco dělo. Scény byly doprovázeny poměrně příjemnou dynamickou hudbou, takže zážitek byl o to lepší. Hlavní hrdinka je dost sympatická a dvojice Eric Bana a Cate Blanchett je také přínosem pro tento thriller. V zásadě se jedná o průměrnou podívanou, ale protože jsem se bavil od začátku do konce, dám 4*. Nedostatek? Zhruba v čase 1h7min jede Hanna v dodávce s rodiči její nově získané kamarádky. Při detailním záběru můžeme vidět dírky v uších na náušnice. To jí je Eric pod polárním kruhem propíchl, aby se mohla parádit? Po celou dobu žádné neměla, takže je jasné, že dírky by zarostly. Neříkám, že je to chyba, ale spíš taková zajímavost. :)

Marley a já (2008)

Bylo by to za tři hvězdičky nebýt dojemného konce, který jsem očekával, ale i přesto na mě zapůsobil. Místy ztřeštěně komediální scény mi nepřišly vhod, ovšem celkově jde o pohodovou rodinnou podívanou s dávkou emocí na závěr. Kdyby někteří herci uměli hrát tak jako němé tváře, které nepotřebují školu k tomu, aby pobavily a dojaly, mohli by si gratulovat.

Neznámý (2011)

Svižný thriller v evropském prostředí na bournovské téma s řadou známých herců, jejichž role potěší. Sympatická Diane Kruger je velkým zpestřením pro tento snímek. Některé scény jsou tu lehce předvídatelné, jiné pak dokáží mírně překvapit, ale za doprovodu dobré hudby a klasického střihu posledních let je o zážitek postaráno.

Zálesák (1966)

Velmi pěkný příběh o zálesákovi, který je ostrý jako břitva, grobiánský typ, jenž má respekt, dokáže v lidech vzbudit strach, ale přírodě rozumí, orientuje se v ní a umí v ní žít. Snímek však vypraví také o jeho vztahu k ženě, kterou si koupil a odvedl do svého srubu u jezera. Počátky jsou krušné a aby si začal Eve patřičně vážit, musí se stát něco, co mu navždy změní život. Příběh se odehrává v nádherné kanadské přírodě a záběry na ni divácké oko potěší a uchvátí. Připočteme-li k tomu ještě dobrou hudbu, zvraty v ději a herecké představení ústřední dvojice, vychází to na lepší 4*.