Drak přichází (1973)

Máte-li slabost pro bojová umění, výborné choreografie soubojů, zde navíc vytvořené samotným mistrem Brucem Lee, pak byste si rozhodně neměli nechat tento snímek ujít. Legendární Bruce Lee rozdává rány s obrovskou energií, nasazuje svůj tradičně sebevědomý výraz obličeje a svými bojovými kousky činí opravdovou pastvu pro oči. Pro mě je drak přichází o hvězdičku slabší než Cesta draka, ale přesto jsem se velmi bavil.

Drakova kletba (1993)

Před Norrisem, Van Damme a Seagalem byl jen jeden mistr. Bruce Lee. Podobnými slovy začíná dokument Drakova kletba, v němž má divák unikátní možnost nahlédnout do života jednoho z největších bojovníků. Během téměř 90 minut zde na něj vzpomínají tvůrci filmů, jeho kolegové herci (včetně Chucka Norrise a Jamese Coburna), ale i bratr a jiní lidé, co s ním přišli do styku. Pro fanoušky bojových umění a příznivce legendárního "malého draka" Bruce Leeho, jde o snímek s mimořádnou hodnotou.

Vlakoví lupiči (1973)

Možná, že jsou Vlakoví lupiči opravdu svým tempem pomalejší, divoké přestřelky tu nemáme až do posledních pár minut, kdy se nějaké to pravé waynovsko-westernové peklo rozpoutá, ovšem i přesto jsem se dost bavil. A vůbec mi nevadilo, že se minimálně střílí a více se mluví. Příjemná hudba, sympatičtí kladní hrdinové plus ženská postava jako koření, tohle všechno mi to vynahradilo. Solidní 4*.

Kristýna (1958)

Někdo by si řekl, že půjde o lacinou romantiku s velmi naivním a sentimentálním nádechem. Zpočátku to tak opravdu vypadá, ale postupně vše směřuje k tvrdému a nekompromisnímu konci, jako to známe z romantických děl velikánů Puškina či Huga. Příjemné překvapení.

Blízká setkání třetího druhu (1977)

Well, well, well, jak by pronesl Jan Werich (O stvoření světa)....Steven Spielberg je bezpochyby mistr svého řemesla a většinou svých snímků to dokazuje. Blízká setkání nejsou výjimkou. Dokonalé záběry kamer, perfektně naaranžované scény, skvělý výběr hudby, jež je z dílny výborného Johna Williamse, a v tomto případě i parádní vizuální zpracování. Nemohu ovšem hodnotit lépe. Nemám rád filmy o mimozemšťanech (výjma Vetřelci, Predátor,...), v nichž máme tu "čest" jim pohlédnout do tváře. Kdyby zůstalo u počáteční atmosféry, kde nic pořádně nevidíme, ale můžeme se obávat toho, co venku je, byl bych nadšený. V tomto případě jsem však byl spíš znuděn představou tvůrců o mimozemské civilizaci, jejich vzhledu, pohybů, gest, chování,...Velmi kladně však hodnotím spojitost se zmizelými bombardéry, lodí, lidmi, atd. Chybička: Ve scéně, v níž Royova žena opouští s dětmi dům a je s nimi v autě, říká dětem, aby zamkly dveře. Sama se nakloní ze sedadla řidiče na dveře spolujezdce a zamačkává knoflík na zamknutí. Všimněte si, že její dveře ho mají stále vystrčený. Zřetelně vidíme, jak se Roy blíží k autu a směřuje k jejím dveřím. Následuje záběr z místa spolujezdce a dveře u řidiče jsou již zamknuty (knoflík je zamáčknutý), přičemž Ronnie se teprve v tuto chvíli odvrací od spolujezdcových dveří.

Columbo - Krize identity (1975) (epizoda)

Poměrně komplikovanější děj, ne tak lehce průhledný a jasný, jak tomu většinou u Columba bývá, přesto však jde o povedenou epizodu s řadou skvělých momentů.

Občan Havel (2007)

Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí. ... Výborný dokument ze skvělých záběrů...

Everest – Juzek Psotka (2008)

Myslím, že každý, komu něco hory a jejich zdolávání říká, má zájem o podobné snímky, přičemž nezáleží na jejich délce. Everest - Juzek Psotka nejvíce nadchne diváky se slabostí pro horolezectví či turistiku a pobyt v horách. Autentické záběry, výpovědi horolezců a také životní osud Jožo Psotky je velkým lákadlem.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Už od prvních minut jsem začínal tušit, že tohle by se mi mohlo líbit. Mé tušení nezklamalo. "Má mě rád, nemá mě rád" je jako precizně namíchaný koktejlík, který je naservírovaný v krásném pohárku, sám o sobě chutně vypadá, ještě lépe chutná a po jeho požití je vám neskutečně příjemně a dobře po těle i po duši. Zkrátka chuťovka a sladká odměna spojená s neopakovatelnými a jedinečnými pocity při její konzumaci. Že přeháním? Ani trochu. Snímek je opravdu skvěle zpracován, moc se mi líbila forma, v níž je podáván, takže chvíli je onen oddechový, romantický, komediální i lehce dramatický děj líčen z pohledu jednoho hrdiny a poté se vrací, aby nám vše ukázal i z druhé strany. Vskutku znamenitý tah. Nebylo by fér, kdybych nezmínil výborný soundtrack a obdivuhodné herecké výkony ústřední dvojice. Rád bych ještě vyzdvihl velmi sympatickou postavu dědečka, jenž zde představuje moudrost, tolerantnost a takt v jinak velmi zvláštní rodině, jež si o sobě myslí, že je víc, než "póvl" odnaproti. Jedna společná návštěva však může ukázat, jak se věci opravdu mají. Otec idiot, dcera "ťopka", syn srab, matka vcelku normální a děda pobral kladné vlastnosti za všechny. Rob Reiner mi připravil velmi příjemné překvapení, které si zaslouží diváckou pozornost a ode mě i plný počet hvězdiček.