Columbo - Posvítit si na vraždu (1976) (epizoda)

Za sympatického vraha a jeho dobře promyšlený plán dám přece jenom čtyři hvězdy. Poručík opět dokáže, že si umí dávat věci do souvislostí vskutku dokonale a že za přispění kluků z laborky najde i v precizně promyšlené vraždě chyby.

Ip Man: Zrození legendy (2010)

Po zhlédnutí jsem byl odhodlán dát 3*, ovšem nakonec přivřu oči a přihodím jednu navíc. Ne, že by se mi třetí pokračování Ip Mana nelíbilo, ale podle mého už je příliš akční a dost by mě zajímalo, jak moc se tvůrci drželi skutečného Ipova života. Postrádal jsem také hudbu Kenji Kawaie, která k předchozím dvěma dílům perfektně pasovala. Donnie Yen mi tu také chyběl, ale náhrada za něj nebyla úplně špatná - vzájemná podoba obou herců je velkým kladem. Z milosti tedy dávám 4*, ale jde opravdu o nejslabší článek trilogie.

Columbo - Zkus mě chytit (1977) (epizoda)

V tomhle případě nemohu jít s hodnocením níž. Zkus mě chytit je epizoda, která mi velmi rychle ubíhala, takže jsem se ani chvilku nenudil. Poručík Columbo zde má pár opravdu zdařilých hlášek, které už zmínili jiní uživatelé. Dokonalé je tu závěrečné rozuzlení. A právě za ně přihazuji poslední hvězdičku.

Ip Man 2 (2010)

Za tónů fantastické hudby Kenji Kawaie se rozjíždí pokračování velkého příběhu velikého mistra Wing Chunu, mistra Ipa. Od samého začátku do úplného konce můžeme sledovat dechberoucí souboje, v nichž nejen Donnie Yen předvádí neskutečné výkony. První díl měl kromě akce také více dramatickou a historickou rovinu, což není tak úplně případ dvojky. Stále se sice čerpá ze života tohoto pozoruhodného mistra, ovšem snímek těží prakticky výhradně ze soubojů a nějaké extra dramatické a působivé zvraty jako v jedničce tu nejsou. Konfrontace čínských bojových umění se západním boxem byla zajímavá, ale její pojetí se mi až tak moc nepozdávalo. Závěrečná scéna pobavila a tak trochu vnukla myšlenku na další pokračování. Doslov už jen dotvořil parádní tečku za tímto zdařilým filmem. Dávám 4*, abych trochu odlišil první a druhý díl, který je podle mého trošku slabší.

Columbo - Smrt ve sklence vína (1978) (epizoda)

Tentokrát se Columbo předvede nejen jako výborný detektiv, ale také jako schopný kuchař. Vraha dokáže opět fantasticky usvědčit, objeví se zde také ve smokingu a zmaří vrahovi jeho plán, v němž šlo o poručíkův život. Možná, že by si tato epizoda zasloužila i plný počet hvězd.

Drive (2011)

Parádní akčně dramatická jízda s výborně zvoleným hudebním doprovodem, sympatickým hereckým obsazením, zajímavým dějem a tempem, které nenudí. A aby nešlo pouze o akci, máme možnost sledovat také vztah mezi hlavním hrdinou, sousedkou, jejím synem a manželem navrátivším se z vězení. Krvavé scény tu působí dost naturalisticky a Ryan Gosling mi svojí málomluvností a mimikou připomínal časy mladého Michaela Dudikoffa :) Chybička? Přišlo mi zvláštní, že ve scéně, v níž hlavní hrdina čelně nabourá do boku Ninova auta, svítí mu i po nárazu světla a v záběrech zdálky není vidět ani pomačkaný plech předku jeho vozu.

Útěk do divočiny (2007)

Znáte ten pocit, kdy po skončení filmu a doběhnutí závěrečných titulků sedíte dále jako přikovaní do křesla, máte dojem, že se vám něco dostalo hodně hluboko pod kůži, snad až do morku kostí a nejde se toho zbavit? Kdy vám hlavou neustále běží útržky scén z právě dokoukaného snímku, v hlavě zní hudba, která bezchybně dotvářela úžasné záběry kamery a přemýšlíte o příběhu, jenž jste právě poznali? Útěk do divočiny je jeden z těch filmů, u kterých jsem něco takového zažil. Jde o příběh, který má emoce, zejména pak s blížícím se koncem. Odehrává se na nádherných místech, má úžasně vystavěnou a realistickou atmosféru, takže se může stát, že vás vtáhne do děje a o to víc se vám pak snímek zaryje do paměti. Útěk do divočiny je svým způsobem zvláštní dílo, takové trochu netypické, k hlavnímu hrdinovi jsem se musel chvíli dostávat, chronologie scén mi občas trochu vadila, ale přesto nemohu pocitově jít s hodnocením níž. A nešel bych níž ani tehdy, kdyby měl počin Seana Penna nějakých 60%. Šel bych proti proudu a proti všem..stejně jako hlavní hrdina v tomto filmu.

Columbo - Případ diplomatické imunity (1975) (epizoda)

Charismatický záporňák + Columbo ve smokingu + úsměvné okamžiky + zajímavé prostředí + diplomatická imunita vraha + závěrečné usvědčení - nezajímavá vražda - nezajímavé alibi = 4*

Crash (2004)

Úžasný propletenec příběhů, přičemž ani jeden nemá žádná výrazně slabá místa. Snímek má atmosféru, výbornou hudbu, dobré herce, skvělé prostředí a hlavně několik velmi silných okamžiků, z nichž stojí za zmínku scéna s vybouraným autem, "neviditelným" pláštěm nebo policejní kontrolou muže a jeho ženy. Crash je velice zdařilý snímek za slušné 4*.