The Professor (1919)

Zajímavé by bylo vidět, jak měl snímek vypadat v plné své délce. Takto je to opravdu jen krátký klip o krotiteli blešího cirkusu, což je ústřední vtip tohoto filmečku. Je pravdou, že zde působí vtipněji než ve Světla ramp, kde tentýž vtip hraje spíše nostalgickou roli.

Mrtvá a živá (1940)

Další z filmů, který potvrzuje, že Alfred Hitchcock měl veliký smysl pro romantiku a proto ji vměstnal prakticky do každého svého snímku, které se jinak honosí nálepkami horor, thriller, mysteriózní, atp. Mrtvá a živá je zdařilým počinem, kterému nechybí tajemná atmosféra ohledně úmrtí paní de Winter, ale také pořádná dávka romantiky, jež se vlastně prolíná napříč celou délkou snímku. Ke konci film zabředává více do thrillerové a kriminální tematiky, což příběh značně okoření. Přestože v některých pasážích se můj dojem pohyboval mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, s blížícím se koncem se vyšvihl až na plný počet.

Chaplin na námluvách (1915)

S přivřenýma očima je to ještě na 4*. Opilý Chaplin dovede pokaždé zaujmout a přestože tomuto počinu chybí z dnešního pohledu více humoru (v jiných je zkrátka zábavnější), zaujme svoji nápaditostí a atmosférou, na které má podíl použití barevných filtrů - živější barvy pro (osvětlené) interiéry, chladné barvy pro (noční) exteriéry. Český název však děj filmu prakticky vůbec nevystihuje.

Chicago (2002)

Chicago je poměrně příjemnou podívanou s povedenými písničkami, atmosférou 20. let, skvělými herci a také zpracováním celkem zajímavého a poutavého příběhu.

Chaplin šumařem (1916)

Zdařilá groteska, která ovšem navzdory výše uvedeným žánrům inklinuje i k dramatu, poněvadž některé pasáže byly spíše smutné než humorné. Chaplinovo nahánění s muzikanty pobavilo a závěr u maringotky částečně dojal.

Moja ljubov (2006)

Stylem animace mi Moja ljubov připomněla Muže, který sázel stromy. Příběh tohoto krátkometrážního počinu mě však příliš neoslovil.

Popel a démant (1958)

Čekal jsem to tedy výrazně lepší, napínavější a více válečný. Hlavní hrdina, připodobňovaný k James Deanovi mi v některých pohledech připomínal i Matta Damona.

Velký Bill (1936)

Poměrně politický začátek mi přišel takový strnulejší a poněkud jsem se obával, jak mě bude tento western bavit. Velkou jeho část jsem také byl přesvědčen, že dám pouze 3*, ovšem akční-válečné scény a závěr jsou důvodem, proč přihazuji i tu čtvrtou. Oceňuji zejména to, že jsem se prostřednictvím tohoto filmu opět dozvěděl nějaké zajímavé, z historie vycházející, příběhy vztahující se k Divokému západu. Gary Cooper byl tradičně skvělý.

Chaplin se vrací z flámu (1916)

Možná, že se v tom někdo pozná. :) One A.M. je jedna z těch grotesek, které utkví divákovi v paměti, protože Charlie tu ztvárnil netradičně osobu z lepší společnosti a krom malé roličky taxikáře tu hraje pouze on. A vystačí si. V podroušeném stavu se Chaplinovi stávají nepřítelem dveře taxíku, ale také celý jeho dům. Scény se schody byly sice až moc rozvláčné, avšak pád z nich poprvé a podruhé pobaví. Srandovní je, že opilci se nedaří dostat se do horního patra tou nejjednodušší cestou, kdežto tou nejkostrbatější ano. Vycpaná zvířata a bicí hodiny pobavily, stejně jako Charlieho skládací postel.

Kruté moře (1953)

Na téma protiponorkové lodě a jejich bitvy sváděné na širém moři s ponorkami, jsem viděl již lepší snímky, proto tedy dávám pouze 3*, ovšem nemohu říct, že by Kruté moře nemělo své kouzlo. Potěší jak hlavní postavy, tak jejich příběhy ve službě i mimo ni.