Columbo - Velké podvody (1989) (epizoda)

Klasicky výborný Columbo v zajímavém vojenském prostředí a s řadou pikantních momentů. Na této epizodě bych vyzdvihl také příjemnou vojenskou hudbu.

Nevada Smith (1966)

Nevadu Smithe jsem do přehrávače dával s trochou nedůvěry, protože zdejší hodnocení se mi na western s hereckým esem Stevem McQueenem zdálo poněkud průměrné. Byl jsem však mile překvapen, jak výbornou podívanou jsem si na večer vybral. Tento snímek nepostrádá téměř nic, co má western mít. Příběh pomsty, sympatického hrdiny, který však není žádný nepřemožitelný superman, nádherné scenérie,rozmanitost lokací, v nichž se děj odehrává, pohledné ženy a občas nějaký ten zvrat. Chyba: Než se Max dostane do kostela a než je zatčen šerifem, můžeme si ve scéně v baru všimnout při rozhovoru s barmanem, že má Steve McQueen přes rameno pás s koltem a náboji. Je to záběr na jeho záda. V následujícím pohledu en face pak vidíme, že už ho má zapnutý kolem pasu. To stejné se potvrdí, když se kamera vrací a zabírá záda hlavního hrdiny.

Hanna (2011)

Hanna je holka do nepohody..o tom nás tento snímek přesvědčí hned na začátku, který je velmi zdařilý a možná je škoda, že se dál film neodvíjel nějakým jiným směrem. Ovšem i ten, který tvůrci zvolili, byl zábavný. Snaha o hlášky sice nevycházela, tedy alespoň já jsem se nezasmál, ale tempo snímku se podařilo udržet na slušné rychlosti, nebylo tu moc prostoru pro nudu, jelikož se neustále něco dělo. Scény byly doprovázeny poměrně příjemnou dynamickou hudbou, takže zážitek byl o to lepší. Hlavní hrdinka je dost sympatická a dvojice Eric Bana a Cate Blanchett je také přínosem pro tento thriller. V zásadě se jedná o průměrnou podívanou, ale protože jsem se bavil od začátku do konce, dám 4*. Nedostatek? Zhruba v čase 1h7min jede Hanna v dodávce s rodiči její nově získané kamarádky. Při detailním záběru můžeme vidět dírky v uších na náušnice. To jí je Eric pod polárním kruhem propíchl, aby se mohla parádit? Po celou dobu žádné neměla, takže je jasné, že dírky by zarostly. Neříkám, že je to chyba, ale spíš taková zajímavost. :)

Marley a já (2008)

Bylo by to za tři hvězdičky nebýt dojemného konce, který jsem očekával, ale i přesto na mě zapůsobil. Místy ztřeštěně komediální scény mi nepřišly vhod, ovšem celkově jde o pohodovou rodinnou podívanou s dávkou emocí na závěr. Kdyby někteří herci uměli hrát tak jako němé tváře, které nepotřebují školu k tomu, aby pobavily a dojaly, mohli by si gratulovat.

Neznámý (2011)

Svižný thriller v evropském prostředí na bournovské téma s řadou známých herců, jejichž role potěší. Sympatická Diane Kruger je velkým zpestřením pro tento snímek. Některé scény jsou tu lehce předvídatelné, jiné pak dokáží mírně překvapit, ale za doprovodu dobré hudby a klasického střihu posledních let je o zážitek postaráno.

Zálesák (1966)

Velmi pěkný příběh o zálesákovi, který je ostrý jako břitva, grobiánský typ, jenž má respekt, dokáže v lidech vzbudit strach, ale přírodě rozumí, orientuje se v ní a umí v ní žít. Snímek však vypraví také o jeho vztahu k ženě, kterou si koupil a odvedl do svého srubu u jezera. Počátky jsou krušné a aby si začal Eve patřičně vážit, musí se stát něco, co mu navždy změní život. Příběh se odehrává v nádherné kanadské přírodě a záběry na ni divácké oko potěší a uchvátí. Připočteme-li k tomu ještě dobrou hudbu, zvraty v ději a herecké představení ústřední dvojice, vychází to na lepší 4*.

Columbo - Předveď dokonalou vraždu (1978) (epizoda)

V tomto díle mi byl poručík sympatičtější ještě víc než obvykle a vražedkyně je tentokrát pohledná..To je asi to, co bych vypíchl o téhle epizodě.

Lidice (2011)

Když jsem se před pár lety doslechl, že vznikne snímek Lidice, byl jsem nesmírně šťastný. Jedna z nejsmutnějších kapitol našich moderních dějin (a nejen moderních) si přenesení na filmová plátna zaslouží. Jako memento a uctění památky všech obětí nacismu. Nikdo z nás si nedovede představit onu hrůzu, kterou museli lidé v Lidicích zažít. Film jako takový mě oslovil hereckým obsazením, příběhem, který čerpá z historie co nejvíce, hudbou v některých scénách a kamerou, která je opravdu lahůdková a potěší. Samotné zpracování vypálení se mi ale nelíbilo. Očekával jsem daleko více, něco, co diváka naprosto odrovná, kdy se bude cítit jako jeden z občanů Lidic, že bude mít pocit, že to, co se děje na plátně prostupuje k němu, zahlodává se mu do morku kostí, že není úniku a tísnivý pocit bude znemožňovat dýchat. To se nestalo. K tomu navíc hrála naprosto nevhodně zvolená hudba a dojem ze scény, která měla mít gró a dominantou celého filmu, nebyl ani zdaleka tak silný, jak možná mohl být.

Kdo se bojí Virginie Woolfové? (1966)

Excelentní herecké výkony, dokonale napsaný scénář a výborná pointa. Asi takto bych tenhle snímek popsal ve zkratce. Průměrné hodnocení však dávám skrz dlouhou stopáž, která zde má sice své opodstatnění, ale občas jsem už opravdu sledoval hodiny a říkal si, jak se film vleče. Přesto však nepřestávám tvrdit, že Kdo se bojí Virginie Woolfové, je parádní psychologické drama odehrávající se během několika málo brzce ranních nedělních hodin. Psychologové a psychiatři by se na Jiřím a Martě vyřádili...

Columbo - Za úsvitu (1974) (epizoda)

Atraktivní prostředí, ve kterém se brzy zabydlí i poručík Columbo. Řeší tu totiž slušně zapeklitý případ vraždy, který zpočátku vypadá jako nešťastná náhoda či nehoda z nedbalosti.