Columbo - Zločinný steh (1973) (epizoda)

Zločinný steh se řadí mezi ty nejpovedenější epizody seriálu, protože proti poručíkovi tu stojí inteligentní chirurg, který má vše dobře naplánované a i když mu pomalu začíná téct do bot, dokáže pohotově reagovat. Chvíli to vypadá, že Columbo tento případ nedotáhne do konce. :) Pozitivně hodnotím také emoce, které muž v baloňáku projeví v okamžiku, kdy se Dr. Mayfield od srdce směje jeho teorii. To jsem od prakticky vždy vyrovnaného kriminalisty nečekal. :) Dávám plné hodnocení.

Columbo - Semínko pochyb (1971) (epizoda)

Ačkoliv svoji úpravou oděvu vypadá jako rozestlaná postel, v hlavě má poručík ustláno jako málokdo. Semínko pochyb je epizoda s dobrým případem, kdy je vrahem člověk, u kterého je takřka nepředstavitelné, že by mohl někoho zabít. Zpočátku je dokonce i sám Columbo na pochybách...

Columbo - Její příležitost (1971) (epizoda)

Další dobrá columbovská epizoda, která se odlišuje trochu tím, že poručík zná vraha hned na začátku a snaží se mu dokázat, že vraždil z úmyslu. Čím Columbo pachatelku usvědčí bylo ovšem od počátku průhledné.

Columbo - Popel popelu (1998) (epizoda)

Hmm, vyšetřování vraždy, když není po tělu ani památky, to je oříšek...ale jak víme, Columbo dokáže i ty nejtvrdší ořechy rozlousknout. Popel popelu je poměrně pikantní díl s tradičně dobrým rozuzlením a usvědčením vraha. Potěší i Dvořákova symfonie Z Nového světa - 2. věta Largo - na úvodním pohřbu.

Columbo - Past (1972) (epizoda)

V podstatě průměrný díl s ne příliš pikantní zápletkou, ale s parádním závěrem a usvědčením vraha. Je fakt, že tuhle scénu v lanovce si pamatuje asi každý...

Columbo - Případ vysokého IQ (1977) (epizoda)

Dokáže Columbo vyluštit hádanky od nadprůměrně inteligentního vraha? Mohou mu být ostatní členové spolku s tímto obdařením nápomocni? A jak je na tom s IQ sám poručík? :) Tento díl mě nejvíce bavil svým humorem. Velmi zdařilá epizoda.

Hitlerovi válečníci (1998) (seriál)

Další vynikající dokumentární počin, srovnatelný s Hitlerovými muži. Divák má možnost se dovědět mnoho zajímavých informací nejen ze života vůdcových válečníků, ale má též jedinečnou příležitost vychutnat si působivé autentické záběry.

Přichází Satan! (1976)

Donnerův snímek má lákavý námět a jeho velikými přednostmi jsou herecké výkony (zejména Gregory Peck je excelentní v každém svém pohybu, gestu a mimice), geniální hudba, jež zvyšuje výpovědní hodnotu scén o 90%, a v neposlední řadě aranžmá scén, přičemž jedna z nejzdařilejších je určitě ta na starém hřbitově či kněz v biskupském parku. Trochu jsem postrádal mrazivou atmosféru a strach. Napětí graduje až ke konci snímku, kdy jsem začínal mít pocit, že se opravdu dívám na horor. Do té doby mi Přichází satan moc hororový nepřišel. S lehkým zklamáním a nenaplněným očekáváním hodnotím 4*.

Columbo - Vražda s příliš mnoha notami (2000) (epizoda)

Dobře zosnovaný vražedný plán versus policejní eso. Columbo tentokrát řeší případ, který je zajímavý, leč vyšetřování je velmi průhledné a k žádné překvapivé pointě či triku poručíka nedojde. Šediny Peteru Falkovi sluší a působí v této epizodě na jednu stranu více jak blázen, ale na druhou také značně charismaticky. Papírově možná slabší díl, ale za vidění stojí už kvůli hudbě a hudebním odkazům (Čajkovskij, Psycho, Čelisti,...).

Čekej do tmy (1967)

Čekej do tmy je rozhodně povedený thriller, jehož největší předností je postupně budované napětí a uvažování hlavní hrdinky, na kterou trio zločinců sehrává díky jejímu handicapu dokonalou hru. Jenže je známo, že když o jeden ze svých smyslů příjdeme, naučíme se lépe nakládat s těmi zbylými. Ke konci snímku se parádně zahustí atmosféra a finální konfrontace v bytě je vskutku zdařilá. Není třeba blíže vychvalovat herecké představení Audrey Hepburn. Dabing je tu sice bídný a za celý film jsem si nemohl zvyknout na hlas Taťány Medvecké, jež ho propůjčila Susy, avšak Čekej do tmy jako celek mě nezklamalo a mám-li po delší době ohodnotit nějaký film plným počtem, bude to právě tento.