Columbo - Sladká, leč smrtící (1973) (epizoda)

Mohl bych klidně dát 4*, protože Columbo nemá žádný díl vyloženě slabý, ale tentokrát mě poručík nedokázal ochromit ani svým vtipem ani rozřešením případu, takže jednu hvězdičku si schovám pro jiné epizody.

Columbo - Dobrá pověst nadevše (1974) (epizoda)

Spíš průměrná epizoda, která má však tradičně výborné rozuzlení a velmi kladně hodnotím také to, že poručík ke konci neváhá zvýšit hlas, což je poměrně netypické. :) Najde se tu i několik úsměvných scén, což je také velké plus. 3* však dávám skrz prostředí, ve kterém se děj odehrával. Přetechnizovanost 70. let není můj šálek čaje.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Když zatroubil první anděl, nastalo krupobití a oheň smíšený s krví a bylo to svrženo na zem. Shořela třetina země, shořela třetina stromů a shořela veškerá zeleň. ... Druhý pak vylil svou číši do moře. To se obrátilo jakoby v krev mrtvého a veškerá živá duše v moři zemřela. ... Čtvrtý pak vylil svou číši na slunce a bylo mu dáno pálit lidi ohněm. Lidé byli páleni velikým žárem a rouhali se jménu Boha, který má moc nad těmi ranami, avšak nečinili pokání, aby mu vzdali slávu. ... Ehm, Bible - Nový zákon, byl sepsán asi v letech 50-150 našeho letopočtu. V apokalypse je však stále aktuální a čím dál víc připomíná zbraně a hrůzy, které dnešní válečné konflikty přinášejí. .... Apokalypsa: 2. světová válka je další vynikající dokumentární cyklus o událostech, které navždy změnily svět. Mrzí mě, že jsem stihl jen málo dílů, ovšem i z nich mohu posoudit kvality celku. Zde snad ani není jiná možnost než plný počet.

Columbo - Labutí píseň (1974) (epizoda)

Tohle by byl nadprůměrný díl i bez Johnnyho Cashe. Když je ale zápornou postavou někdo tak charismatický, tak se jedná o naprostou chuťovku! Cash je můj oblíbenec už dlouho, ale teprve teď mi předvedl, že mohl být také dobrým hercem. "Někdo, kdo takhle zpívá, nemůže bejt zlej."

Columbo - Columbo na univerzitě (1990) (epizoda)

Rozhodně nadprůměrný díl a proto mu dávám plný počet hvězdiček. Dobře promyšlená vražda, až do samotného konce jsem nevěděl, jak ji vrahové vlastně provedli. Je úžasné, jak ledový klid si Columbo zachovává i v situacích, kdy z něj pachatelé a otec jednoho z nich dělají naprostého idiota a neschopného amatéra. Scéna, v níž dva zlotřilí studenti napodobují poručíkova gesta a on je vidí přes okno, je skvělá."Jen se smějte, chlapečkové." Ono se nadarmo neříká, že kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe. :)

Pevnost Apačů v Bronxu (1981)

Je to v Bronxu útulné, že? Díky tomuto snímku se nám nabízí pěkně syrový pohled do ulic plných prostitutek, drog, násilí, špíny, vražd, ale také poctivých lidí. Paul Newman opět předvádí parádní představení a hraje svoji postavu neskutečně působivě, zejména na konci filmu. Trochu váhám, zda jde o snímek na 3* nebo na 4*, ale asi se přikloním k vyššímu číslu skrz konec. Takto nějak to totiž v životě, ve společnosti a v práci policistů chodí. Všude není neohrožený Cordell Walker či neomylný Columbo a ne vždy se vše vyřeší. Drsné, syrové drama s mnoha vtipnými scénami, které trochu "očišťují" onu špínu z prostředí Bronxu.

Cestománie (1999) (seriál)

A pak, že se nedá levně cestovat! Pohodlně se usaďte před obrazovku, pro větší požitek si dejte dobré pití, k ruce si krom ovladače nachystejte něco na zub a s průvodcovskou dvojicí Vladyka - Štěpánová můžete cestovat. Cestománie je velmi zdařilý cestopisný pořad, při kterém musí člověk litovat, jak krátký je jeden lidský život na navštívení tolika krásných míst na naší planetě.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

21 gramů, Babel, Amores perros. Takto bych seřadil snímky Alejandra Gonzáleze Iñárritu. První zmíněný snímek měl vynikající atmosféru, hudbu, děj byl nejvíce propletený a zmatený, po jeho konci mi nešel jen tak lehce dostat z hlavy. Babel byl na oko nejpřitažilivější. Brad Pitt, poutavé příběhy, propletení snadné, nekomplikované, dost průhledné. A Amores perros? Blíží se více 21 gramům, ovšem příběhy mě nějak nezaujaly a na rozdíl od jiných uživatelů mne nejméně oslovil první. Herci, ač byli skvělí, mi nebyli se svými postavami vůbec sympatičtí a bylo mně tudíž tak nějak jedno, jak kdo skončí. Druhý příběh se mi líbil více a třetí zhruba srovnatelně. Vzájemné propojení bylo dost jednoduché. Příjemná podívaná za lepší 3*.

Columbo - Sex a ženatý detektiv (1989) (epizoda)

Tato epizoda je poutavá, komická a v závěru, kdy poručík usvědčí vražedkyni, velmi elegantní. Kdo o tom neví, tak Columbo na střední škole hrával na tubu a zde ukáže, že nátisk se neztrácí ani po letech. :)

Columbo - Rozbouřené vody (1975) (epizoda)

Tato epizoda se poněkud vymyká. Hned na začátku vidíme Columba, jak chvátá na loď (nikoliv člun, poručíku :-)) a vražda se odehraje za jeho přítomnosti. Ve stejný čas na stejném místě. Na lodi, která pluje do Mexika. Poručík odložil svůj typický baloňák, dokonce i sako zde svlíká a v nedopnuté košili (zejména té, kterou má na konci) vypadá neskutečně frajersky. Charismatický vrah Robert Vaughn si připravil dokonalý plán, ovšem Columbo je pozorný i na dovolené a jen tak něco mu neunikne. P.S. Susan Damante je v roli sestřičky velmi pěkná :)