Ztraceni (2004) (seriál)

Co napsat, abych se po někom neopakoval? To je skoro nemožné! Vynikající s verneovsky dokonale promyšleným dějem a výborně vystiženými charaktery postav. Lehce sestupná tendence sérií (tak se mi to jeví). Velmi dobře se tento seriál sleduje. Moje oblíbené (nejoblíbenější) postavy: Jack (postupně jeho oblíbenost klesala), Sawyer (opak Jacka, oblíbenost rostla), Sayid, Locke (oblíbenost klesala), Charlie (oblíbenost rostla), Desmond, Kate (oblíbenost proměnlivá), Claire (holka na pohodu).....nakonec i Hurley nebyl špatný, byl takovým dobrým duchem :)

Esmeralda (1997) (seriál) odpad!

Přesně takto to vypadá, když se točí pro peníze. Jedna plitkost více plitká než ta druhá.

Z pekla štěstí 2 (2001) odpad!

Ubohost, ubohost a ještě jednou ubohost! Přesněji napsáno: troškovská ubohost.

Četník ze Saint Tropez (1964)

Naprosto dokonalá komedie, kterou mohu vidět několikrát za rok. Nezaměnitelný humor L. de Funese s hlasem nenapodobitelného Františka Filipovského, úžasné dialogy a perfektní zápletka, to je to, co je této komedii vlastní! Pamatuji si desítky hlášek, které sem snad ani nebudu vypisovat. Přece jen mi to ale nedá: Vy jste s tou novou frčkou nějak chytil slinu! A pošilháváte po mých! Ale zatím tady velím já!..Uklidněte se! Uklidněte se!..Pojďte, představím Vás... :)

Planeta opic (1968)

Film, který v sobě má velké ponaučení, děsivou pointu a obrovské varování. A tak to možná jednou dopadne. Celý snímek je od samého začátku takřka geniální ve všech směrech a posledních několik minut je nepopsatelně mrazivých a sugestivních. Jeden z těch filmů, které v divákovi musí zanechat stopu.

Poslední jednorožec (1982)

Nostalgie, krásný příběh, pro dětského diváka napínavý, děsivý, strhující a dojemný.

Dech života (1987)

Bond 15 - Rozhodně povedená bondovka. Dalton přinesl do role svěží vítr (po starém Mooreovi), hraje výborně a děj je také povedený. Prostředí stojí také za zmínku, Bratislava, Afghánistán...Daltona považuji za takového "dočasného" agenta 007, ale velmi dobrého. Nasadil bondovskou tvář, kterou později zdokonalil Brosnan (měl k tomu více prostoru - 4 filmy). Omlazení Bonda se tedy povedlo skvěle. Zajímavost: Po Mooreovi měli tvůrci zájem obsadit do role Pierce Brosnana, ale ten měl smlouvu na účinkování v seriálu a nemohl ji zrušit. V probíhajícím konkurzu na agenta s povolením zabíjet se objevil také Lewis Collins (Bodie z Profesionálů), ale bylo prakticky předem rozhodnuto, že Martini, protřepat - nemíchat, bude objednávat Timothy Dalton.

Žít a nechat zemřít (1973)

Bond 8 - První Mooreova bondovka mě zaujala svoji zvláštní atmosférou, záporáckým seskupením Dr. Kanangy, prostředím a bond girl Solitaire...Moore je tu ještě mladý (relativně mladý), což je velké plus. Celkově měl štěstí na filmy, které jsou sice s každým dalším pokračováním víc a víc komediální, ovšem přistoupíme-li na tento styl, o zábavu máme postaráno. "To je starý dobrý Albert. Jednou jsem nedával pozor a sundal mi celou ruku."

Zítřek nikdy neumírá (1997)

Bond 18 - Jedna z těch papírově slabších bondovek, ovšem má vynikající místa - setkání s panem Q na letišti a představení nového vozu a mobilního telefonu, skvělé hlášky. Hlavní padouch Carver a jeho poskokové také dobří (dr. Kaufman, pan Stamper). Trošku mi zde vadí Bond-girl, celkově Zítřek nikdy neumírá je dost akční bondovka, ale za mě je to pořád na 5*. S Brosnanem možná ale nejslabší... ačkoliv určitě nejzábavnější.