Co děláme v temnotách (2014)

Já si nemůžu pomoct, ale za mě je to na plný kotel protože tohle je prostě humor pro mě. Jemný, střízlivý, rafinovaný.. celé se to nese v úžasně otevřeném duchu, je to hodně o přátelství, toleranci a nikdo tu nikomu neprdí do xichtu. Navíc je to herecky vychytaně vybrané a zahrané a režie tomu dodala feeling fakt záživného a dynamického dokumentu který nemá hluchá místa, pořád se děje něco nového a děj se posouvá kupředu. Moc milé překvápko.

Horská hlídka (2004)

Krásný, relativně pravdivý ale těžký film. Těžký- né z nějákého intelektuálního ale čistě lidského pohledu. Na diváka vyskakují zapeklité nečernobílé otázky jak na běžícím pásu a do toho se ho navíc snaží ubít až nepřirozeně koncentrovanou tvrdostí (jsem přesvědčený, že filmaři tu do několika dní narvali všechny zásadní strasti hlídky z období 93-96) což je trochu dvojsečná zbraň. Ve výsledku je to silný film, který ale beru spíše jako poučný příběh než jako relevantní popis skutečnosti.

Rio (2011)

Samotní papoušci jsou fajn ale jinak je to hrozná srááágora.

Mimina (2010)

Není to kdovíjaká pecka, ale nemůžu si pomoct, trefnější ukázku toho jak je ta naše bílá, pokroková a úžasná společnost vlastně zdegenerovaná jsem už dlouho neviděl.

Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch (1969)

Dvě rudé za to, že to ve své době bylo něco relativně nového a nesmím vyloučit možnost, že tím chtěl Nitsch něco možná (ale fakt možná)říct. Uznává, že jsem silně ovlivněný tím, že Nitsche už nějákou dobu sleduju a je to u mě lulin patlající už desítky let furt ty samé kokotiny v urputné snaze přesvědčit pseudointelektuální stádo o svém významu.

Chraň nás od zlého (2014)

Ještě relativně obstojně to fungovalo, když se tam nic nedělo, ale jakákoliv snaha o bubu akci z toho dělala horší a horší výblitek.... A neptejte se mě co tam jako měli znamenat ti The Doors...netuším..

REC 4: Apokalypsa (2014)

Bez debat nejslabší RECko. Jestli jednička přišla s něčím novým, svěžím a funkčním.. dvojka ukázala, že s troškou nadšení, pár kapkama akce navíc dokáže onu funkčnost udržet na stejně vysoké laťce.. a trojka se svým nadhledem vnesla do zavedené série nový vítr ( a spoustu uplakánků tím stráášně nasrala ..hahaha).. tak čtyřka už překvapuje jen svou sterilitou a upocenou scénáristickou křečí... V rámci REC série je to megaprovar.. V rámci žánru dejmetomu průměrná "zombárna".

American Horror Story - Asylum (2012) (série)

Pravda, je to místy dost přehlcené, ale pořád je to zatraceně chutná a výživná zábava... Kdo v sobě dokáže kapku utišit toho ubrblaného hnidopicha a má vztah k žánru, ten nemůže být zklamaný.

American Horror Story - Coven (2013) (série)

Za mě zatím nejlepší série-právě proto, že je čistá, nepřekombinovaná a né nutně šokantní a cool.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Není to asi tak zábavné jako jednička, ale zase bych to asi označil jako silnější film. Jen je trošku škoda, že se americká produkce pořád nedokáže odpoutat od jakýchsi standardu akčnosti a scénaristické neschopnosti řešit dramatický oblouk jinak než soubojem dobra a zla. Kdyby si totiž např. od toho Miyazakiho vypůjčili něco více než jen barvité světy mohl by z toho být film s opravdu nosným poselstvím. Takhle je to -jakkoliv působivé a chytlavé- zase jen další stereotypní bojůvka.

Časové pásmo bylo změněno