Death Race 2000 (1975)

Parádní, brakoidní nářez ve kterém se sci-fi, cynismus, satira, komedie, akce, nadsázka, chladnokrevnost i idealistická naivita promíchávají v neuvěřitelně chytlavý a funkční mix. Sapr!

Taxi 3 (2003)

.......auta jsou nuda, ale komedie je to docela v poho.

Ve Stínu (2010) (amatérský film)

Na prvotinu naprostého amatéra fakt dobrý...Připomínek bych měl samozřejmě hromadu, ale to nemění nic na faktu, že pár obrazů mělo velmi působivý potenciál--- a to je víc než občas nabídne lecjaký holywůůdský biják.

Calar della sera, Al (1992)

Moc hezky vypiplaný filmeček který parádně buduje atmosféru a poomaličku se propracovává k nevyhnutelnému rejpu. Naneštěstí revenge se odehrála v takové divné příliš rozumové poloze a ve výsledku jsem z toho neměl ten spásný pocit zadostiučinění.. Každopádně některé věci jsem v žádném jiném filmu zatím neviděl :D

Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Perfektní projekt, který se na první pohled odlišuje od zbytku součastné seriálové produkce. Mikroskopicky soustředěná režie(a to Soderberga jinak moc nemusím). Smysluplný scénář který nespoléhá na debilní cliffhangery a přesto dokáže být napínavý a vtáhnout diváka dovnitř. Tempo je střízlivé ale nenatahované. Pořád se něco děje a divák nemá pocit, že se ho tu někdo snaží deset dílů vodit příběhem který by vystačil na polovinu. Celé to podtrhuje magický soundrtack, který jen elektronicky jakoby bublal pod povrchem a přestože na první pohled by se mohlo zdát, že do příběhu z roku 1900 tohle nesedí, kupodivu to parádně funguje a nakopává to atmosféru o level výše. Myslím, že to není seriál pro děcka zblblé seriálovým trendem poslední doby, kdy musí být všechno cool a na konci každého dílu a série musí někdo naprosto neočekávaně chcípnout a děj se musí brutálně zvrtnout aby divák zůstal jako opařený ve svém WTF. Tohle je pro lidi kteří jsou ještě schopní cítit tempo, napětí a sílu v příběhu který se nesnaží šokovat ani lézt do prdele mainstreamu.

Exists (2014)

Naprosto do pohodičky-tenhle typ FF lesních naháněček mě chytnul za srdce už u Evidence a ani tady to klucí nevzali za špatnej konec. Mám rád hodně jednoduchý ff který moc nekombinuje a nevymýšlí zbytečně křečovité originality, takže přímočara Yetti naháněčka mi fajně sedla do noty. Masky jsou parádní a Saskveč se nám odhaluje v přesných dávkách víc a víc až do parádního finiše který mě svým smířlivým vyzněním jakoby pohladil po duši... Palec nahoru

964 Pinocchio (1991)

Tuhle hysterickou, nepřehlednou, roztěkanou a nudnou taškařici beru spíš jako takové extrémní filmové cvičení ze kterého vzešly zkušenosti pro mnohem ucelenější, nápaditější a celkově kvalitnější Rubbers Lover. Osekáno na nějákých cca 40minut by tenhle jednoduchoučký příběh mohl fungovat jako relativně slušný undergroundový experiment, ale hodina a čtyřicet minut je uutááhanéé peéklo plné nesmyslně přestřelených scén, nekonečného pitvoření a řvaní... Nic pro mě. Nebudu nadhodnocovat každou japonskou pakárnu jen proto, že je cool koukat na japkoidní cyberpunk(bez ohledu na kvalitu)

Fakta v případu pana Hollowa (2008)

No já nevím.. Uteče to rychle, je to relativně chytlavé a má to nápad, ale postavit to celé jen na tom nápadu, když ten odhalovaný příěh není nic moc.........Lepší průměr

Rašómon (1950)

Je to zajímavé a chápu, že ve své době to mohl být novátorský přístup k filmovému vyprávěné, ale do kolen mě to prostě nedostalo. Ano pravda a realita jsou relativní a každý si to ohýbáme podle sebe, ale to přece není(a ani tenkrát nebyla) novinka aby to mělo být hlavním a víceméně jediným poselstvím filmu. Více než cokoliv mi to připadalo jako takové hračičkovské trénování řemesla. Zdaleka nejslabší film který jsem od mistra viděl a níže s hodnocením nepůjdu jen z respektu.

Jako štvaná zvěř (1975)

To byl zase pro jednou správný hnus... A nejhorší na tom je, že se podobná břečka klidně stát může a beztak i stává..