Tichý běh (1972)

Tohle by dnes vzniknout asi nemohlo. Evidentně to nestálo pár šupů, přitom to není žádný akční mainstream a příběh je hodně přímočará ekoagitka. Je to jednoduché, originální a uteče to rychle. Na druhou stranu se ten film stihne dotknout spousty otázek a ani jednu pořádně nerozvede natož aby nějákou zodpověděl. Ve výsledku, i když tomu chci fandit a je mi to sympatické, mám z toho trochu rozpačité pocity a uspokojený nejsem vlastně v žádném směru.

Pod horou (1982) (seriál)

Jak už tu někdo psal, tohle je vedle "The peanut butter solution" další záležitost, která mi z dětství zůstala v paměti jen v útržcích jako něco strašně disturbing a až dodneška se mi to nedařilo dohledat (nutno říct, že jsem do vzpomínání zapojil snad tucet dalších lidí z nichž jen jeden to byl schopen vydolovat). Hrozně mě to bavilo a hrozně jsem se bál.. Dneska bych to už asi neocenil ale tenkrát to pro mě byla velká věc a určitě to mělo nějáký dopad na mé další filmové směřování.

Alone in the Wilderness (2004) (TV film)

Okouzlení, respekt a trošičku závist. Takhle něják by mi to vůbec nevadilo.

Mutant (1984)

Sice béčko jako řemen, ale jinak je to docela povedené. Postavy jsou sympatické. Příběh je takový mix kdy první půlka hraje na atmošku ve stylu uchvatitelů těl a druhá je už téměř regulérní zombárna. Odsejpá to svižně... Prostě dobrý

Urga (1991)

Někde mezi čtyřma a pěti rudýma sovětskočajňanskýma hvězdama. Film je to poetický, poklidný a nutno dodat, že i chytrý. Absence konfliktu a výraznějšího dějového oblouku mi sice sedí, ale je jasné, že někomu to může vadit. Je fajn, že Urga dokáže mluvit o vztahu k přírodě, životnímu prostoru, tradici atd bez toho aby do protikladu prvoplánově stavěla vlivy a produkty pokroku (ty jsou zde vykresleny spíše jako takové úsměvné absurdity bez hlubšího významu)... Fajn, fajn film.

Save the Peaks (2012)

Film to moc není, spíše prohlášení a výzva. Takových jsou na internetu hromady a hodotit je jednotlivě jako filmy je zcestné. Ale jinak samozřejmě plný souhlas.

My Sweet Satan (1994)

Je to poměrně dobře natočené a nějáký dopad to má, ale díky naprosto nekompromisní klišoidnosti jednotlivých charakterů jsem pořád nevěděl jestli je to rafinovaná komedie nebo se to fakt bere tak hrozně vážně. Nechápu, proč musí Ricky vypadat jako Marilyn Manson s úchylnou fixací na ozzyho-vždyť takový stereotyp vypadá tak lacině a srandovně.

Death Race 2000 (1975)

Parádní, brakoidní nářez ve kterém se sci-fi, cynismus, satira, komedie, akce, nadsázka, chladnokrevnost i idealistická naivita promíchávají v neuvěřitelně chytlavý a funkční mix. Sapr!

Taxi 3 (2003)

.......auta jsou nuda, ale komedie je to docela v poho.

Ve Stínu (2010) (amatérský film)

Na prvotinu naprostého amatéra fakt dobrý...Připomínek bych měl samozřejmě hromadu, ale to nemění nic na faktu, že pár obrazů mělo velmi působivý potenciál--- a to je víc než občas nabídne lecjaký holywůůdský biják.