Umění musí bolet (2006)

Film, který pochopí a plně docení jen(a jen) člověk tvořící, který už v praktickém světě umění narazil na střet(a záměnu)hodnot: kvalita/líbivost, opravdovost/výdělečnost, osobitost/sračka atd.... Humor-velmi jemný, chytrý..Postavy-charakterově a typově přesné.. Myšlenky filmu-smutně pravdivé........ Jen s tím chlapcem v hlavní roli se blbě ztotožňuje, když chce být největším umělcem 21.století a přitom ty jeho malůvky nejsou žádná sláva..(ale možná, že i o tom to je.)

Rumah Dara (2009)

I když z toho často kouká amatérismus a postavy i situace jsou občas takové jednodušší, musím říct, že pokaždé, když se Máma podívala do kamery, klepal se mi řitní svěrač hrůzou(moc příjemný pocit)... Osobně by mi stačilo cca 10 sekund=Vlezl bych do baráku, paní domu by přišla, koukla na mě a představila se tím svým creepy hlasem a už by měla nejbližší ocelovou trubku v hlavě-pro jistotu-více důvodů bych nepotřeboval......... Z kraje to nevypadá tak zoufale-hosté jsou v přesilovce a někteří jsou hezky od rány ale, když se to rozjelo očekával jsem rozuzlení obsahující mimozemský původ, terminátory, nebo aspoň vampirevlkodlakfrankenštajn kombo, protože chvilkama je to slušný absurd gore hardore fightclub.....S jistou dávkou nadhledu a shovívavosti, můžu jen doporučit.

Ledová smrt (2006)

Díky řemeslnému zpracování lehce nadprůměrný ale jinak-ve své podstatě-naprosto tuctový slasher...Postavy jsou víceméně sympatické (já jim fandil), logika je úplně mimo(ale v rámci žánru žádný extrém), norština je pro mé ucho příjemný jazyk, vraždící zmrd je takový obrovský Jirka Schmitzer s ksichtem pocákaným inkoustem.........Jinak-Norsko vypadá jako super země, kde je pořád sníh ale přitom tak teplo, že můžete všude běhat jen v tričku-paráda.

V/H/S (2012)

Po dlouhé době horror, který mě opravdu bavil... Jednotlivé povídky jsou sice kvalitativně nevyrovnané, nejsou vcelku něják výrazně originální a některé digitriky to trošku strhávají dolů(hlavně 10/31/98) ale jako celek to působí opravdu sympaticky(teda pokud netrpíte hluboce zakořeněnou nenávistí k roztřesené kameře).... Nejlépe na mě působil Amateur Night=Celé to vidíme očima jedné z postav, vidíme tu divnost a letmé náznaky toho, že je něco hodně špatně ale on je narozdíl od nás omámen chlastem a chtíčem a tak se spolu s ostatníma amatérama řítí po hlavě do jasné záhuby... Docela poučné :D

Hugo a jeho velký objev (2011)

Chápu nutkání tvůrců složit poklonu magii G.Meliése a přiblížit dnešnímu divákovi jeho význam. Chápu taky, že tuto poctu chtěli divákovi předvést za pomoci kouzel a krás dnešních technologií. Nechápu ale, že tak zkušený řemeslník jako Scorsese naprosto neodhadnul míru a namísto snové atmosféry a úsměvné pohádkovosti vše sklouzlo do přeslazeného, sladkobolného a sentimentálního kýče plného prvoplánového a nevkusného 3D.. Původní myšlenka-vytvořit poctu skrze magii dnešních filmařů-se tak vlastně zvrhla v pravý opak a stala se jakýmsi důkazem, že tam, kde to kdysi bylo hravé, vtipné, vkusné a novátorské, je to dnes křečovité, přepálené, falešné..nevkusné. Kdysi jsem viděl "Cestu na Měsíc" a byl jsem unešen, nadšen a pamatovat si to budu snad na vždy..Včera jsem viděl"Huga" a bylo mi nevolno, byl jsem otráven a za týden si na to nevzpomenu... Meliés vyhrál nad Scorsesem minimálně 10:0 a to jsem ani nemusel brát v úvahu rok vzniku měsíčního tripu.............Pozitiva jsou=1.(překvapivě) B.Cohen, který byl kupodivu chvilkama vtipný a ani jednou nevytahnul ptáka(ani verbálně). 2.Snaha vnést do povědomí dněšních žroutů filmů jméno G.Meliése. 3. Hezký vizuál-ale pouze ve svých nejstřízlivějších momentech!!(pravda-nebylo jich mnoho).

Six Figures Getting Sick (1966) (studentský film)

Velmi sugestivní umělecký počin(spíše teda animovaný obraz než film). Hledat v tom ale nějákou hlubší myšlenku či přesah je jen pseudointelektuální ztráta času.

Příběh Alvina Straighta (1999)

Dědek na sekačce si to prdí po čáře asfaltu v nekonečném kukuřičném poli, potkává jen samé dobré lidi a jediný s kým musí opravdu zabojovat je on sám. V pauzičce mezi děsivým Lost Highway a omamným Mullholland Dr. si David udělal čas aby s úsměvem a vztyčeným prostředníčkem, za pomoci jednoho krásně magického filmu odpálkoval všechny ty veledůležité hejtery, kteří ho zvou chorým, nepochopitelným a zmateným úchylem. Pomalé, hluboké, hřejivé, opravdové...lidské.....

Botostroj (1954)

Jestli tohle někdo považuje, za natolik škodlivé, že je nutné to z fleku vyodpadovat, tak mu asi chybí odstup, schopnost samostatně přemýšlet a odfiltrovat tupou, okatou propagandu. Tenhle film má obrovskou výpovědní hodnotu o vnímání, ideálech a poblouznění společnosti své doby-a taky o konstrukci a struktuře oldschoolové, echtovní a přímočaré propagandy..... bavil jsem se nad vší tou černobílostí vyhnanou do extrému, nad všema těma siláckýma heslama a gestama vybičovanýma až na hranici karikatury........... Bavil jsem se, ohodnotil čtyřma rudýma hvězdama a přesto jsem zůstal ideologickým obsahem zcela nepoznamenán...to je ale zvláštní, že?................................................... čest :D

Kill Bill 2 (2004)

Více "Tarantinovské" než vol1, zde už Quentin (záměrně)upustil od vizuálních orgií a odkazů na japonské šermovačky a těží spíše z atmosféry starých westernových špageťáren a kung-fu filmů, Proto pro mě bude vol2 vždy ta méně šťavnatá a zábavná polovina.

Kill Bill (2003)

První díl plně docení opravdu jen ti, kteří mají nakoukáno dost a dost japonských šermovaček(hlavně těch béčkových, syrových, poetických ze 70-80.let).