Duna (2021)

Má to drobné mušky (které vychází především z toho, že film nemůže dostatečně a plně převést vrstevnatost předlohy do formátu pohyblivých obrázků... a taky z toho, že film jako první polovina příběhu prostě na konci negraduje), ale v zásadě je to kulervoucí nářez ze kterého mrazí. Nevím teda jak moc to může ocenit někdo kdo je Dunou netknutý, ale kdo má tu knihu (potažmo knihy) rád (nebo jí/je čte namísto Bible), tomu prostě musí ukápnout slza nadšení.

Soukromá válka (2018)

Příběh je to silnej a Pike je v tom strhující..

Hledání Vivian Maier (2013)

Dokument je vedený a už ve svém základu podchycený takovým jakože typickým hypstersko-miléniálským způsobem, který se v jakési arogantní zkratce automaticky soustředí na Vivianinu práci jako na dílo neobjeveného umělce (kterého dříve nebo později musí(!!) uznat akademický svět) a v zásadě tak uniká skutečná pointa celého příběhu. Posedlost, psychotický výzkum, "špionství"ve službách obraznosti nemusí být hned Uměním, které je třeba tlačit do galerií.. Je zde jistá podobnost s osudem Miroslava Tichého, který měl taky vlastně "smůlu" že ho kurátoři nakonec objevili.. Jen teda Vivian to chytlo už po smrti..

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Určitě to není špatné, ale na ten poprask který to vyvolalo je to až překvapivě jednoduché (Mnoho motivů je nerozpracovaných/nevytěžených.. mnoho situací řešených zkratkovitě, nelogicky, atd).. Je tam evidentně chystaná půda pro další sérii, tak snad v ní už tvůrci zvolí důslednější postup..

Juríka (2000)

Čistý koncentrát brilantní filmařiny.

Mapplethorpe (2018)

V zásadě sterilní a schématické drama o jednom umělci.. Přesně takové jaké jste viděli už minimálně desetkrát.. Třeba Tom of Finland mi připadá filmařsky osobitější a ty jeho velké klády přecejen o něco poutavější (a v komunitě asi převratnější), než co si tady blejskal Dr.Who

2 $ocky (2011) (seriál)

No.. Co si budeme říkat.. Kat Dennings je tady prostě k sežrání a já osobně na to díky ní dokázal koukat i přesto, že se některé fóry po pár dílech už moc cyklily..

Vyšehrad (2016) (seriál)

Úplně do hajzlu bych to nesplachoval.. Štáfek si to užívá a je tam pár dobrých fórů... Ale většinu času deseti krátkých epizod se to celé vleče kupředu dost neorganicky a jaksi dvourozměrně... Lavi prostě chlastá a prcá děvky.. To jsem jaksi pochopil po prvním díle a fakt nevím proč musel být tenhle banální motiv osou celé série.. Tak nějak doufám, že připravovaný film bude stát na trošku rafinovanějším scénáři a využije se tak -ten zatím zabitý- potenciál, který Vyšehrad bezpochyby má.

Krvavě rudé nebe (2021)

V hodnocení hvězdama se budu držet lehce při zemi, ale verbálně bych to opsal tak, že to navzdory očekáváním nebylo vůbec špatný.. V zásadě tam sice není nic co by konzument žánru předtím neviděl, ale jako celek to funguje dost na to abych nekoukal kdy už to skončí, nebo bolestivě neprotáčel oči v sloup.. Masky jsou hezký.. Jakousi atmošku to má..

VFW (2019)

Parádní casting.. Fajn (ikdyž ne super) hudba.. Ta podobnost zápletky s carpenterovým třináctkoorskovým majstrštykem diváka naláká... Ale nakonec to dost zabíjí únavně/protivně červenomodré světlo (ve kterém se odehrává 80% filmu) a jakási nenápaditá plochost v posouvání děje vpřed.. Za mě slabší 3