Love, Death & Robots - Měňavci (2019) (epizoda)

Vlkodlaci v Afghanistánu? Sakra, to je námět za milión.. Animace je dobrá, náčrt toho světa má svou atmosféru, nápad super.. Jen by to chtělo lepší storry a rozpracovat to na větší ploše.. Třeba jako seriál by to mohlo být koukatelné.

Love, Death & Robots - Dobrý lov (2019) (epizoda)

Steampunk sice dvakrát nemusím, ale tady to bylo jaksi mimochodem a funkčně naroubované na příběh který díky kombinací syrovosti a pohádkovosti má něco do sebe.

Love, Death & Robots - Za souhvězdím orla (2019) (epizoda)

Dialogy jsou trošku prkenné, sex je kapku umělohmotný a navíc je tam prvoplánově jen proto, že je to poutavé (což v těchto "heavymetalových" sci-fi-fantasy béčkách někdy funguje a jindy naopak vůbec). Těch pár sekund kdy spolu s hlavní postavou divák nahlédne pod povrch iluze, je ovšem úžasný..

Love, Death & Robots - Svědectví (2019) (epizoda)

Jakože ta animace, vypiplané interiéry, odlesky latexu, dynamika, kamera atd. to je fakt sexy.. Pointa je tam tak trošku jen pro tu pointu, ale to se v těch dvanácti minutách dá skousnout a snad i pochopit.

Leaving Neverland (2019)

Tohle má tolik vrstev a nabízí to tolik námětů k přemýšlení, že by to bylo fascinující i kdyby ti dva chlapi lhali. Každým půlkrokem do strany dostává ten čtyřhodinový celek novou, další a klidně i zcela převrácenou perspektivu. Zde je možné, v rámci Neverladovského rámování, opravdu vše. MJ mohl být chladně kalkulující sexuální predátor který si divadlem o světovém míru jen budoval rafinované alibi a ochranu svých temných zvrhlostí. MJ mohl být pedofil který se svým zaměřením bojoval, zneužívané chlapce opravdu miloval a věřil, že když v tom není násilí či nátlak, není to nic špatného. MJ mohl být jen totálně naivní mimoň, který byl sám dítětem v dospělém těle, neodhadnul kde je společensky přijatelná hranice a do problémů se dostal když někteří ekonomicky kreativní rodiče zjistili jak jeho výstřední a nevhodné chování přetavit v dolary. MJ mohl být nevinný, vše mohl myslet dobře a stal se jen obětí frustrovaných rodičů a dětí kteří neunesli fakt, že pro tu pohádku mnohé obětovali ale ona trvala jen pár let. MJ mohl mít zlého dvojníka (což by vysvětlovalo jak mohl stíhat střídat tolik chlapců, do toho obrážet obří koncerty, produkovat hudbu a sytit děti v Africe) .. Vše je možné, celou pravdu se už asi nikdy nedozvíme a s podezřením musím koukat na každého kdo na základě tohodle filmu zaujme fanaticky jednostranné stanovisko "Určitě to bylo(nebylo)takhle." .. Ta hudba po tomhle nebude ani horší ani lepší. Ty statisíce lidí kteří byli očkováni, léčeni, adoptováni, zaměstnáni, nasyceni atd v rámci peněz MJ, asi taky nepůjdou na hajzl spáchat sebevraždu... Možná ten Spielberg se zmůže na nějaké to sebemrskačsky prázdné gesto (to by mu bylo podobné).

Na druhý pohled (2014) (TV film)

Je to sice po technické stránce tak televizní až to bezohledně podkopává nohy jak scénáři tak hercům, ale ten příběh má něco do sebe a díky hezky a postupně vykreslovaným charakterům dokáže diváka udržet v napětí až do konce, přestože pointa je zřejmá už od cca 1/3. Sympatická je i odvaha nechat konec otevřený.... Nečekal jsem zhola nic. Dostal jsem poutavý film.

Výtah na popraviště (1958)

Příběh je dobrý, režie kvalitní, hudba perfektní, ale to herectví mi přišlo neskutečně naivní (snad jen Ventura zahrál svou miniroli parádně) a až překvapivě rušivě.

Zemřít mladí (2019)

Van Damme je čirý sentiment a od JCVD jsem ho začal respektovat i jako člověka snad hlubšího než se zdá... Ale tohle tady je totální pakárna která ode mě dostává jednu rudou hvězdu a ani vlastně nevím za co.. Scénář je totální ptákovina. Van Damme, nesmyslně obraný o hlas, hraje úplné hovno. Snažit se divákovi namluvit, že v hlavním městě USA to chodí jako v nejhorších končinách El Salvadoru, je nesmyslné sci-fi. Akce stojí za vyližprdel. Nějaká hlubší myšlenka=0 ... Nevím, tohle fakt nedocením..

Královská hra (2007)

Hrozná ptákovina.. Postavy jednají úplně nesmyslně, nehledě na to, že protagonista je nesympatický, ufňukaný a neschopný kretén. Ve finále jsem měl navíc pocit, že film se snaží divákovi podsunout jakousi moralitku o škodlivosti počítačových stříleček, ale budu to brát jen jako svou paranoidní myšlenku a nezahrnovat to do hodnocení... Ne, tohle prostě ne... tady si ze mě filmaři dělají dobrej den a na drzovku zkouší jak moc velký diletant může filmař být a přitom mu ještě pořád budou blázni tleskat.. Ale má to super přírodu a María Valerde je krásná holka..